Найсвіжіше:
• Побиття, «зниклий» свідок і COVID: родина військового з Гусятинщини не вірить в офіційну версію смерті • У Чернігівській області загинув прикордонник з Гусятинщини • Затримали другого фігуранта, причетного до вибуху на «Укрпошті»: тернополянин виготовляв з боєприпасів сувеніри • Митний склад чи звичайне зберігання: у чому різниця і що обрати бізнесу • Шукаєте неповторні ювелірні прикраси – вам до Arcanite! • У Тернополі нагородили найкращі футбольні команди та найкращих гравців 2025 року! • Туристичні локації Київщини, про які варто знати • Ексдепутата Тернопільської облради підозрюють в отриманні хабаря у 30 тисяч доларів • Новий бомбардир з Тернополя для «Буковини»: деталі трансферу та перше інтерв’ю новачка (відео) • Верховна Рада включила ювілей Олега Барни до календаря пам’ятних дат • Вірт відверто розповів, чому покинув тернопільську “Ниву” • У Збаражі згоріла приватна оселя: рятувальники вберегли від вогню сусідні будівлі та техніку • Головний тренер «Вікнин» Ростислав Ціх: «Хлопці за два роки змужніли, це показала остання гра проти «Агрону» • Фіктивні акти і завищені роботи: у ДСНС Тернопільщини розкрили схему на 1,8 млн грн • Пилочки для манікюру: які бувають і як обрати • Гучна справа ТЦК у Борщеві: доки тривають суди і слідство, померли вже двоє людей • На Тернопільщині замінять аварійний міст через річку Стрипа • Довідка про несудимість: як отримати офіційний документ швидко та без черг • Палац із таємним ходом і шаховим орнаментом: на Тернопільщині відновлять графський маєток • У громаді на Тернопільщині здійснюватиметься відстріл тварин • По 50 тис грн отримають власники квартир, чиї помешкання згоріли під час ракетної атаки по Тернополю • Спочив у Бозі керівник оркестру з Кременеччини • У гаражі тернополянина виявили гранату та порохові заряди до мінометних мін • Депутатка Зборівської міськради склала мандат • У Тернополі освятили хрест на місці загибелі людей після ракетного обстрілу
rss

У Тернополі оголосили підозру зраднику, який допомагав гауляйтеру Запоріжжя випускати пропагандистський вісник


Опубліковано: 14 Серпня 2024р. о 15:46

Слідчі управління СБУ в Тернопільській області повідомили про підозру черговому колаборанту, який допомагав гауляйтеру окупованого Запоріжжя поширювати кремлівську пропаганду та дискредитувати українських захисників.

Встановлено, що у липні 2022 року за вказівкою окупаційної адміністрації Запорізької області у тимчасово окупованому Мелітополі створено редакцію проросійської пропагандистської газети «Запорожский вестник».

Запуск цього «медіапроекту» відбувався під особистим контролем очільника окупаційної адміністрації Запоріжжя Євгена Балицького, оскільки «пропагандистський рупор» мав забезпечити масове розповсюдження у регіоні фейкових новин про ситуацію на фронті, а також системно дискредитувати українську владу та військових.

Згодом, для забезпечення друку та безкоштовного розповсюдження пропагандистського вісника, окупаційна влада зареєструвала поліграфічне підприємство «Реклама Плюс», яке очолив 39-річний житель Луганщини. До початку повномасштабного військового вторгнення росіян він співпрацював з терористичною організацією «лнр» та допомагав його ватажкам здійснювати друк різноманітної агітаційної продукції.

Саме під його керівництвом на устаткуванні «Реклама Плюс» окупаційна влада здійснила друк понад 16 випусків незаконної російськомовної газети «Запорожский вестник», в яких містилися матеріали на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації та російських збройних формувань, а також численні публікації, які мали на меті нав’язати жителям тимчасово окупованих територій негативне ставлення до України та ЗСУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили зраднику про підозру за ч. 5 ст. 27, ч.2 ст. 28 та ч. 6. ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За пособництво колаборантам у здійсненні окупаційною адміністрацією Запоріжжя інформаційної діяльності, спрямованої на підтримку держави-агресора, зраднику загрожує покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Оскільки на даний час підозрюваний переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині України, правоохоронцями вживаються комплексні заходи для його притягнення до фактичної відповідальності.

Розслідування протиправної діяльності колаборанта проводиться за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:




Новини
20 Грудня
19 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше