Найсвіжіше:
• Мисливець з Кременця уник покарання за вбивство пса поруч із дитячим майданчиком • Остання дорога додому: Теребовлянщина віддала шану загиблому Герою • У Курській області загинув головний сержант з Тернопільщини • Понад рік надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Борщівщини • На Харківщині перестало битися серце 45-річного воїна з Тернопільщини • На Зборівщині дніпряни викрали автівку і замаскували її під евакуаційну • Близько 1 млн грн «зникло» з виконавчого провадження: керівника відділу ДВС засуджено на 3 роки • Мешканцям пошкодженого ракетою будинку в Тернополі припинили виплати на оренду житла • Держреєстратор з Монастириська незаконно перереєстрував 697 земельних ділянок • Зборівчанин – новий голова комітету дитячо-юнацького футболу Тернопільщини • У жителя Почаєва оперативники поліції вилучили перероблену зброю • Майже 20 місяців вважався зниклим безвісти: громада Тернополя прощатиметься із загиблим Героєм • У Дніпропетровській області перестало битися серце воїна з Тернополя • Україна анулює найбагатшому уродженцю Тернопільщини спецдозволи на стратегічні родовища • Опорний півзахисник ФК «Борщів» став гравцем професійного клубу • Консорціум з тернопільськими власниками ремонтуватиме укриття за завищеними цінами на матеріали • У храмі УПЦ МП біля Почаєва помітили зображення з кольорами російського прапора • В Україні вводять нові санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Від сьогодні через Тернопіль почав курсувати новий поїзд до Карпат • Завтра Тернопільщину чекає погодна небезпека • Засудили шахрайку, яка хотіла нажитися на потерпілих від ракетного удару в Тернополі • У Тернополі та громадах знову змінили черги вимкнення світла • На Тернопільщині судитимуть шістьох осіб за збут наркотиків і незаконний обіг зброї • Біля Старого парку в Тернополі збудують новий ЖК на 4-10 поверхів • На Тернопільщині судитимуть інженера за неякісний ремонт дороги
rss

У Тернопільській області найдорожчий гектар землі


Опубліковано: 6 Жовтня 2025р. о 19:34

Починаючи з липня, в Україні вже три місяці знижується вартість сільськогосподарської землі. Середня ціна гектару зараз становить 62 тисячі гривень, тоді як влітку сягала 69,4 тисячі гривень.

Про це повідомляє Опендатабот.

За весь час роботи ринку землі середня ціна на неї склала близько 37 тисяч гривень за гектар. Ринок поновив роботу у травні 2022 року на позначці 40,4 тис. гривень. За цей час найвища середня ціна гектару була зафіксована у квітні цього року – 71,9 тис. гривень.

Окрім цінового тренду на здешевшання землі, можна відзначити і зменшення загальної площі проданих паїв. Так, за вересень було продано трохи більше за 10 тисяч гектарів. До повномасштабного вторгнення РФ у лютому землю в середньому скупали в чотири рази активніше.

Сумарно станом на жовтень в Україні продано 289 тисяч гектарів, що менше 1% від загальної площі з 42,4 млн гектарів сільськогосподарської землі в країні.

Відзначимо, що ціна землі сильно відрізняється по областях, з об’єктивних причин. Так, в Тернопільській області вона коштує вп’ятеро дорожче, ніж в Херсонській.

Серед лідерів за найдорожчою землею:

Тернопільська – 174 тис. гривень;

Львівська – 155 тис. грн.;

Івано-Франківська – 126,7 тис. грн;

Київська – 103,2 тис. грн.;

Полтавська області – 80,5 тис. грн.

Найдешевша земля здебільшого на півдні:

  • Херсонська область – 34,2 тис. гривень;
  • Запорізька – 36,2 тис. грн.;
  • Сумська області – 38,5 тис. грн.

найдорожчий гектар

Ринок землі в Україні – останні новини

Відомо, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель у 2021 році українці скупили паїв на загальну суму понад 30 млрд гривень. За цей час ціна гектара виросла на 60%.

Тільки за минулий рік в Україні продали 320 тис. гектарів. Причому трійка лідерів за найдорожчими ділянками виглядала наступним чином: Івано-Франківська – 89,7 тис. гривень, Львівська – 71,4 тис. гривень і Полтавська області – 66,2 тис. гривні. Тож ціна на тернопільські гектари істотно виросла саме цьогоріч.


Джерело: УНІАН




Новини
5 Лютого
4 Лютого
3 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше