Найсвіжіше:
• Серце не витримало: помер начальник інженерно-саперної групи з Тернопільщини • За смерть велосипедиста в ДТП водій з Тернополя отримав три роки іспитового терміну • Тернопільщина матиме ще одного представника у професійному футболі • Обираємо лічильник банкнот, який реально підходить під ваш бізнес • Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади • За 9 тисяч доларів обіцяли незаконний виїзд за кордон: у Бережанах викрили двох спільників • На Тернопільщині викрито заступника начальника ТЦК за вимагання хабаря • Негода на Тернопільщині: майже 4,8 тисячі абонентів залишаються без електропостачання • Півтора роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя солдата з Тернопільщини • На Тернопільщині 17-річний мотоцикліст отримав травми в ДТП • Польща встановила особи вісьмох жертв, останки яких знайшли на Тернопільщині • Новий завод на Зборівщині забезпечить паливом птахокомплекси Тернопільщини та Львівщини • На Харківщині загинув авіаційний сапер із Кременецького району • Після наруги над могилою Лепкого представники з Бережан встановили тимчасовий барельєф • Как навсегда избавиться от зависимости: алкоголизм и наркомания – лечатся • Отримав $9 000 за зняття з розшуку – на Тернопільщині судитимуть посадовця підприємства • Житель Тернопільщини через суд скасував наказ про свій призов на військову службу • Перешкоджав ТЦК через Viber: мешканець Шляхтинців отримав 5 років • На Донеччині загинув військовий з Тернопільщини • Кубок Тернопільської області з футболу: визначилися чвертьфінальні пари • Кубок Тернопільської області з футболу: повні статистичні дані + фото • У Бережанах чоловіка підозрюють у торгівлі наркотиками: вдома знайшли канабіс та амфетамін • Вважався зниклим безвісти з 2024 року: Тернопіль прощатиметься з полеглим воїном • Таксі Будапешт — Ужгород: зручний спосіб дістатися до України
rss

У громаду на Тернопільщині залучено одну з найбільших інвестицій в області під час війни – близько 22 мільйонів


Опубліковано: 6 Серпня 2022р. о 14:00

Враховуючи те, що вже тривалий час у Теребовлі не працюють очисні споруди, у керівництва міської ради постало питання про пошук інвестора для будівництва нової системи очищення стічних вод, бо звести нові очисні споруди за власні кошти у міської ради не було змоги через велику вартість проєкту.

Модернізація системи водовідведення потребує настільки значних інвестицій, що її фінансування виходить за межі можливостей міста. Окрім того, через відсутність очисних споруд не працював Теребовлянський молокозавод, власником якого є ПрАТ «Тернопільський молокозавод». Ці дві гострі взаємопов’язані проблеми вкрай потребували негайного вирішення.

Теребовлянський міський голова Олег Продан та його заступники посилено відпрацьовували питання заміни застарілих технологій очищення стічних вод: у міській раді велися пошуки інших джерел фінансування, розглядалися різні варіанти вирішення проблеми очисних споруд.

Протягом останнього півріччя відбулося багато зустрічей з представниками ПрАТ «Тернопільський молокозавод», в ході яких велися перемовини про запуск Теребовлянського молокозаводу. Міська рада вийшла з пропозицією до власників Тернопільського молокозаводу щодо будівництва очисних споруд за кошти акціонерного товариства, а відтак відновлення у Теребовлі роботи підприємства.

Результатом напрацювань піврічної роботи, а також зусиль і домовленостей, зважаючи на всі ризики і позитивні моменти, стала остання зустріч сторін, яка відбулась у червні 2022 року. Тоді ж погоджено усі питання реалізації даного проєкту та вирішено укласти Інвестиційний договір реконструкції очисних споруд та каналізаційної мережі Теребовлянської міської територіальної громади.

13 липня на першому пленарному засіданні 16-ї сесії міської ради депутати проголосували за початок планової діяльності щодо проведення робіт з реконструкції очисних споруд та каналізаційної мережі Теребовлянської міської територіальної громади та розроблення проєкту Інвестиційного договору, а вже 29 липня під час другого пленарного засідання затвердили його.

Перед депутатами виступив Теребовлянський міський голова Олег Продан, який у своїй промові ознайомив присутніх у сесійній залі із проектом Інвестиційної угоди, а його заступник Михайло Савчук зупинився на технічній частині проєкту (виготовлення проєктно-кошторисної документації, саме будівництво, введення в експлуатацію тощо).

Слово взяв і генеральний директор ПрАТ «Тернопільський молокозавод» Віталій Ковальчук. Він зазначив, що проєкт реконструкції очисних споруд в Теребовлі можна було реалізувати раніше, проте така важлива як для міста, так і для заводу справа, поспіхом не робиться, потрібно було добре попрацювати та знайти спільну мову з керівництвом громади, щоб проєкт став вигідним для кожної зі сторін.

Згідно з Інвестиційним договором замовником робіт виступає комунальне підприємство Теребовлянської міської ради «Теребовля», а стовідсотково фінансує проєкт ПрАТ «Тернопільський молокозавод». Початкова загальна сума інвестицій складає близько 22 мільйони гривень. Але після будівництва об’єкту та введення його в експлуатацію, а відтак запуску роботи Теребовлянського молокозаводу, сума інвестицій зросте за рахунок податків.

Знаковою подією та логічним завершенням усього підготовчого процесу стало урочисте підписання Інвестиційного договору реконструкції очисних споруд та каналізаційної мережі Теребовлянської міської територіальної громади між КП «Теребовля» Теребовлянської міської ради та ПрАТ «Тернопільський молокозавод».

Договір підписали Теребовлянський міський голова Олег Продан, директор КП «Теребовля» Ярослав Бурбела, голова правління ПрАТ «Тернопільський молокозавод» Олександр Руднєв.

Зазначимо, Інвестиційний договір передбачає весь процес реконструкції очисних споруд – від виготовлення проєктно-кошторисної документації, погодження всіх дозвільних документів, виконання робіт (будівництво) до приймання-передачі закінчених робіт та введення об’єкта в експлуатацію.

Після реконструкції очисних споруд та введення їх в експлуатацію вони залишаються у комунальній власності міської ради.

Реалізація даного проєкту забезпечить відновлення роботи Теребовлянського молокозаводу, на якому планується відкрити до 200 нових робочих місць, відтак будуть надходження до місцевого бюджету за рахунок податків. Окрім того, очисні споруди дають можливість залучити ще більше інвесторів, основною вимогою яких є наявність діючих очисних споруд для відкриття того чи іншого виробництва.

«Нашій команді вдалось залучити в Теребовлянську громаду одну з найбільших інвестицій в області на будівництво очисних споруд – близько 22 мільйони гривень. Реалізація проєкту дасть можливість громаді, в першу чергу, розвиватися, адже за рахунок надходжень до бюджету можна вирішити низку проблем, спрямувавши кошти на соціальну сферу, розвиток інфраструктури, а також забезпечити очищення стічних вод, мінімізувати шкідливі викиди у річку Гнізна, що суттєво поліпшить екологічну ситуацію в місті», – таку думку висловив Олег Продан у своїй промові.

«Ми знайшли альтернативу, а тому проєкт зведення у місті сучасної і ефективної системи очищення стічних вод нарешті перейде до стадії реалізації», – підсумував Теребовлянський міський голова Олег Продан.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
14 Липня
13 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше