Найсвіжіше:
• Стало відомо, скільки на Тернопільщині діє сонячних електростанцій і яку потужність вони мають • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України • Після скарги “Пташки” з Тернопільщини на шалені втрати у 59 бригаді виявили погані рішення керівництва • На Тернопільщині 27 липня на шість годин вимикатимуть світло • Футбольна команда з Тернопільщини дозаявила екс-півзахисника чернівецької «Буковини» • На Тернопільщині археологи розкопали давньоруське місто Биковен • Команда вищої ліги Тернопільщини дозаявила гравця з майже сотнею матчів серед професіоналів • Заступник міського голови Кременця та депутатка вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері • Двоє працівників Борщівського військкомату, яких звинувачують у корупції, вийшли під заставу • Перестало битися серце вокалістки відомого тернопільського гурту • На Тернопільщині викрили чоловіка, який влаштував наркопритон • Мікрозайм або кредитна лінія − що вибрати та у чому різниця? • У Тернополі затримали чоловіка, який обікрав 15 водоматів (відео+фото) • Став відомим перший суперник тернопільської “Ниви” у новому сезоні • У Міноборони розповіли, чи є потреба у зниженні призовного віку • Безпечний освітній простір Тернопільщини потребує покращення – результати дослідження • Хто в Резерв+ може отримати автоматичну відстрочку – дві категорії • Житель Тернопільщини отримав 4 роки тюрми за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції • Сьогодні впродовж усього дня буде ускладнений рух транспорту на вулицях Крушельницької та Грушевського • У Тернополі розпочали встановлення дорожніх знаків дорогою до Дальнього пляжу • Через 6 днів у громадському транспорті одного з міст Тернопільщини не прийматимуть готівку • 33-річний житель Борщівщини організував підпільний бізнес • Блаженнійший Епіфаній на Тернопільщині освятив місце під меморіал памʼяті полеглих захисників України • У розташуванні військової частини помер воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині 26 липня вимикатимуть світло з 5 до 24 години: графік
rss

Три громади на Тернопільщині навчалися ефективним комунікаціям у рамках Програми USAID DOBRE


Опубліковано: 8 Грудня 2022р. о 10:55

З 28 листопада по 2 грудня тренери Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) провели тренінги з комунікації у трьох громадах Тернопільщини.

Шумська територіальна громада

Шумська, Вишнівецька та Лановецька громади увійшли в число ТГ, які продовжать співпрацю з Програмою USAID DOBRE впродовж наступних трьох років за напрямками стратегічного планування, підвищення якості надання муніципальних послуг, управління фінансами, стимулювання місцевої економіки та залучення жителів до розбудови своїх громад.

Територіальні громади України сьогодні стикаються з безпрецедентними викликами, пов’язаними з війною. Громади Тернопільської області займаються розміщенням внутрішньо переміщених осіб із різних куточків України, надають їм прихисток та гуманітарну допомогу, тримають тили. У той же час місцеве самоврядування також потребує всебічної підтримки й допомоги.

«Український кризовий медіа центр» надає саме комунікаційну підтримку громадам у рамках Програми USAID DOBRE, допомагає громадам покращувати публічні комунікації. Ми побачили як системно працюють із мешканцями Вишнівецька, Шумська та Лановецька громади, користуючись багатьма комунікаційними інструментами. Наша допомога сьогодні сфокусована на покращенні роботи у громадах із ЗМІ, із зовнішньою аудиторією та стратегічним плануванням комунікації», – зазначила Ірина Малик, керівниця комунікації децентралізації УКМЦ DOBRE

Лановецька громада

Тренери УКМЦ Ганна Коломієць, Ірина Малик, Ольга Ткаченко та Оксана Якуніна навчали представників громад писати про громаду, готувати новини для офіційного сайту громади та пресреліз для ЗМІ. Учасники тренінгів дізналися також, як зробити офіційну сторінку громади у Facebook ефективною та як фотографувати заходи на мобільні пристрої й створювати ілюстрації для сайту та соціальних мереж.

У тренінгах взяли участь голови громад, їх заступники, керівники управлінь та комунальних установ, громадські діячі, – тобто ті, для кого комунікація з мешканцями територіальної громади є невід’ємною частиною роботи.

Шумська громада облаштувала місце проведення тренінгів у сучасному залі засідань для місцевих депутатів, який свого часу був створений за підтримки Програми USAID DOBRE. 

«Від якісної комунікації залежить розвиток громади. Адже можна мати ресурси, але використати їх неефективно, не комунікуючи з людьми. Але ще важливіше – вміти правильно побудувати комунікацію, знати механізми і способи її ефективного застосування. Тому, безумовно, такі тренінги дуже потрібні та корисні», – стверджує Вадим Боярський, голова Шумської міської громади.

Ланівчани запросили команду тренерів до свого Культурного центру Єловицьких, відреставрованого й обладнаного за кошти громади та за сприяння Програми DOBRE.

«Тренінги – це завжди щось нове. А якщо їх проводить професійна команда спікерів із Українського кризового медіа-центру – це запорука успіху громади в майбутньому. Радію, що разом із УКМЦ продовжуємо співпрацю з Програмою DOBRE, що дає можливість нам вчитись, розвиватись, вдосконалюватись та рухатися вперед», – переконаний Роман Казновецький, голова Лановецької міської громади.

Тренінг у Вишнівецькій громаді

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати,  і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.


Джерело: УКМЦ
Мітки: , , , , , ,

Перегляньте також:





Новини
27 Липня
26 Липня
25 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше