Найсвіжіше:
• На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги • Бережанська громада отримала у власність частину очисних споруд: розпочато підготовку до будівництва нових КНС • До 7 років ув’язнення засуджено тернополянку за організацію незаконного переправлення через кордон • Таксі Кишинів – Київ: як спланувати дорогу від прибуття до кінцевої адреси • Чому вживані авто в лізинг стають дедалі цікавішим вибором • Серце не витримало: на Рівненщині помер військовий з Теребовлянщини • Моторошне ДТП на Зборівщині, в якому 2 осіб загинуло, 5 травмовані: 20-річному тернополянину повідомили про підозру • На Теребовлянщині зник чоловік з інвалідністю, який може не орієнтуватися на місцевості • Офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Почаєва • Понад два роки вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув воїн з Шумщини • На Бережанщині сільрада сплатить понад 200 тис грн за незаконну порубку дерев • На Гусятинщині «Поділля» та «Сокіл» розійшлися миром
rss

Трагедія на Чортківщині: матір отримала 12 років за вбивство 5-річного сина з інвалідністю


Опубліковано: 20 Травня 2026р. о 10:48

За участі ювенального прокурора Тернопільської обласної прокуратури Тернопільський апеляційний суд переглянув вирок суду 1 інстанції стосовно жительки одного із сіл Чортківського району. Жінку засуджено до 12 років позбавлення волі за умисне вбивство малолітнього сина й за злісне невиконання обов’язків щодо догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (п.2 ч. 2 ст. 115 КК України, ст. 166 КК України).

Прокурори довели у суді першої та апеляційної інстанції, що жінка не виконувала батьківських обов’язків щодо піклування про здоров’я свого малолітнього сина, який мав вроджені патології та через тяжку хворобу потребував постійного стороннього догляду.

З моменту оформлення соціальної допомоги у 2022 році мати не зверталася до медичних закладів, хоча дитина з інвалідністю цього потребувала. Крім того, упродовж трьох днів перед смертю хлопчик перебував у квартирі сам, попри свій безпорадний стан.

Повернувшись до помешкання після триденної відсутності жінка задушила дитину. За висновком судово-медичної експертизи, смерть хлопчика настала внаслідок механічної асфіксії через закриття отворів носа і рота м’якими предметами. Експертиза також встановила, що перед смертю дитина кілька днів не отримувала їжі — у шлунку та кишківнику були відсутні харчові маси, – йдеться в повідмоденні Тернопільської обласної прокуратури.

Потерпілим у справі визнано батька дитини, який з 2021 року служить у ЗСУ.

Обвинувачена своєї вини у вбивстві не визнала та не розкаялася.

І хоча адвокат обвинуваченої просив пом’якшити покарання, апеляційний суд погодився з позицією прокурора, залишив вирок суду першої інстанції без змін.

Вирок суду набрав законної сили.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика: ,





Новини
28 Серпня
27 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше