Найсвіжіше:
• Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина 
rss

Стало відомо, скільки у 2023 році заводи найбагатшого уродженця Тернопільщини виробили мінеральних добрив


Опубліковано: 28 Січня 2024р. о 19:22


Заводи азотного холдингу OSTCHEM, власником якого є уродженець Тренопільщини Дмитро Фірташ, виготовили 2,1 млн. тонн мінеральних добрив у 2023 році. Це на 19,51% більше, ніж у 2022 році (1,75 млн. тонн). Про це повідомляє прес-служба Group DF.

Черкаський «Азот» виробив 1,56 млн. тонн мінеральних добрив (+39,63%), а «Рівнеазот» – 528 тис. тонн . (-10,81%).

Ключовими добривами, які виробляли підприємства OSTCHEM, стали: карбамід, КАС та аміачна селітра.

Аміачної селітри за рік було вироблено 835,9 тис. тонн (+60,47% порівняно з попереднім роком), КАС – 572,7 тис. тонн (+130%), карбаміду – 447,1 тис. тонн (+145) %). Виробництво традиційно експортного добрива ІАС (випускається на «Рівнеазот») знизилося вдвічі до 102 тис. тонн.

«Ринок добрив відновлюється, однак імпорт азотних добрив, що виріс у рази, не дозволяє завантажити заводи повністю. Усупереч складній ситуації в аграрному секторі, вимушеним зупинкам заводів через військові дії, все ще високі ціни на газ та аномально високі обсяги імпорту в Україну за демпінговими цінами, OSTCHEM у 2023 році почав відновлювати обсяг виробництва. Ми повністю забезпечували попит з боку аграріїв навіть у періоди пікових навантажень», – наголосив Сергій Павлючук, директор із виробництва азотного бізнесу OSTCHEM.

2023 року холдинг OSTCHEM подвоїв обсяги виробництва КАС – найбільш перспективного в Україні добрива. КАС посів друге місце за обсягами виробництва, а його частка у продуктовому портфелі OSTCHEM склала 27,3%.

«Не секрет, що ми ведемо переговори з глобальними гравцями щодо розвитку наших промислових майданчиків. У наших стратегічних планах будівництво нових цехів, нових заводів. Це і інвестиції у нові, енергоефективні виробництва добрив та запуск виробництва нових продуктів, таких як AdBlue, промислові гази, продукти нафтохімії», – додає Павлючук.

Важлива особливість минулого року – критичне зростання обсягів імпорту, що завозиться за демпінговими цінами. Порівняно з 2022 роком, імпорт мінеральних добрив в Україну зріс у 1,9 раза , досягнувши показника у 1,99 млн. тонн. Наприклад, імпорт карбаміду протягом року зріс у 3,7 разу, склавши 501 тис . тонн.

«Колосальний потік дешевих білоруських та російських добрив потрапляє в Україну двома каналами: перший – із дружніх агресору країн колишнього СРСР. Другий новий канал – реекспорт білоруських та російських добрив із країн ЄС. За даними Євростату, загальний обсяг імпорту азотних добрив в ЄС у 2022-2023 роках зріс на 34%, причому частку Росії припадає близько третини цього імпорту. Значна частина цих добрив попри санкції та існуюче ембарго потрапляє і в Україну, повільно «вбиваючи» українського виробника та робочі місця українців», – коментує Олег Арестархов, керівник з корпоративних комунікацій Group DF.

На його думку, за новим трендом стоїть не лише бажання Росії розширювати ринки збуту, а й стратегічний план: поставити країни ЄС та Україну у певну залежність від своїх добрив.

Не витримуючи конкуренцію з дешевим імпортом, багато підприємств ЄС зупиняються, простоюють і підприємства українського хімпрому – такі як ОПЗ, Сумихімпром.

«У країнах США та ЄС вже розроблені заходи щодо «зниження залежності» від добрив, зерна та іншої продовольчої продукції з Росії . Формально в Україні працює ембарго на ввезення російських та білоруських добрив. Тим не менш, добрива з цих країн, а також країн, які купують дешевий газ у Росії, продовжують поставлятися. В результаті наш ринок завалений дешевим імпортом, Україна зіткнулася з критичним демпінгом. На жаль, 2023 року ми так і не побачили зрозумілих жорстких економічних дій влади щодо захисту українського ринку та національного виробника. Імпорт добрив у країну зростає набагато швидше, ніж внутрішнє виробництво. Внутрішнє виробництво зросло приблизно 20%, а імпорт – майже 100%. Україні потрібно вчитися краще захищати свої інтереси. Це – головний висновок року для української хімії та українського Уряду», – резюмував Арестархов.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше