Найсвіжіше:
• Кілька днів не курсуватиме електричка «Тернопіль – Чортків» • Який купити джойстик для ПК: поради щодо вибору • У Тернополі виявили ніж у чоловіка, який порушив військовий облік • Стали відомі фіналісти Зимової першості Тернопільщини з футболу • На Зборівщині розпочали кримінальне провадження за фактом забруднення земель • Воїна з Гусятинщини посмертно нагороджено орденом • Півтора року надій та сподівань: на війні загинув воїн з Тернопільщини • Сьогодні стануть відомі фіналісти Зимової першості Тернопільщини з футболу • На Донеччині загинув помічник гранатометника з Тернопільщини • Пішла епоха: офіційно завершила кар’єру Олімпійська чемпіонка з Тернополя • На Донеччині загинув водій ракетного зенітного відділення з Тернопільщини • Волейбольна команда з Тернополя повторила історичне досягнення • У Тернополі патрульні з погонею зупиняли порушника • Українська збірна з тернополянином пробилася на Євро-2026! • На території Кременецького ботанічного саду можливий зсув грунту (фото) • Виховав не одне покоління вокалістів та диригентів: помер видатний наставник з Тернопільщини • Збірна учасників бойових дій Тернополя перемогла в «золотому» футзальному матчі • Кременеччина 28 березня зустрічатиме загиблого Героя • Тарифи на газ та електрику в Україні: вартість послуг з першого квітня • Тернопільщина отримала ще одного народного артиста України • На Харківщині загинув командир бойової машини піхоти з Тернопільщини • Тернопільщина передала книги для дітей-біженців на Кіпрі • Під час спалювання сухої трави загинув житель Підволочиської громади • Мама-мільйонерка і син в Америці: декларація заступниці мера Тернополя • Перестало битися серце народного артиста з Тернопільщини
rss

Шумському торфу хочуть дати нове життя


Опубліковано: 21 Березня 2017р. о 10:00

torfНа Тернопільщині значні поклади торфу знаходяться в Шумському районі, але до останнього часу їх не розробляли або робили це в мінімальному об’ємі. Місцева влада спільно з обласною вирішили це питання торпедувати і мають намір створити комунальне підприємство Шумської районної ради, яке, залучаючи інвесторів, розроблятиме місцеві торфовища.

– Активно працюємо над тим, щоб запустити виробництво торфу. Вже є навіть інвестиційна компанія, яка вивчає можливість запуску торфобрикетного заводу в Шумському районі. Зараз у Державній службі геології та надр і Міністерстві екології знаходяться документи на погодження щодо розробки земельної ділянки під покладами торфу, – розповів голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Інвестори – з Тернополя.

– Ми шукали будь-які варіанти, пропонували компаніям з Рівненщини, Волині зайти з реалізацією цього проекту. Відгукнулася одна тернопільська фірма. Ми пішли шляхом створення комунального підприємства на рівні Шумської районної ради «Шумськторф» і в цьому форматі працюємо над реалізацією інвестиційних проектів, – зазначив Степан Степанович.

Нагадаємо, де-юре на Шумщині торфом опікується державне підприємство «Поділля торф» із хмельницькою пропискою. Але вони, по-перше, практично не обслуговують торфовища, а якщо розробляють, то платять податки у Хмельницькому, по-друге, не гасять пожежі. А це для Тернопільщини не є прийнятним, тому влада вирішила довірити торфовища місцевим.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше