Найсвіжіше:
• У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна
rss

Що робити, коли скрипить паркет


Опубліковано: 12 Липня 2020р. о 9:59


Багато людей для покриття підлоги свого будинку вибирають паркет. Це пояснюється передусім його естетичним зовнішнім виглядом й екологічністю. На жаль, паркет може стати джерелом неприємного звуку – скрипу. Чому це відбувається, як усунути скрип паркету і як заздалегідь можна запобігти цій проблемі?

Виділяють декілька причин скрипу паркетної підлоги, які зустрічаються найчастіше. Більшість із них пов’язана з помилками, допущеними при монтажі, у тому числі:

  1. Недостатньо рівна основа підлоги. Якщо підготовчі роботи з вирівнювання підлоги були виконані неякісно, з часом паркет почне деформуватися, що неминуче призведе до його рухливості і появи скрипу. Поряд зі станом основи підлоги ще може бути відсутність шару із фанери або ДВП, який повинен бути проміжною основою між паркетом і цементним або бетонним пологом. До речі, у разі нещільного прилягання листа ДВП або фанери до основи також спостерігається поява скрипу.
  2. Відсутність зазорів між стіною і паркетом. У цьому випадку не враховується стандартне розширення паркету, що не дає йому можливості розправитися і призводить до скрипу. 10 мм – оптимальний розмір зазору.
  3. Неправильна укладка лаг або їхня деформація. Із часом лаги можуть розхитуватись. Це може бути викликано відсутністю або порушеннями паро – та теплоізоляції, занадто маленькою або занадто великою між ними відстанню. Деформовані лаги прогинаються, що призводить до руху паркету, в результаті якого окремі його частини труться, створюючи неприємний звук (скрип).
  4. Підкладка. Її відсутність або недостатня товщина є причиною того, що паркет прогинається і приходить у рух, особливо це актуально для підлоги з великим навантаженням (частотою ходьбою).

Крім помилок при монтажі, скрип паркету може бути наслідком високого рівня вологості або порушення температурного режиму в приміщенні, і ця проблема вимагає усунення. Натуральна деревина, яка служить сировиною для виготовлення паркету, або всихає, або розбухає, що в будь-якому випадку створює тертя між окремими частинами паркету.

         Якщо вже паркет скрипить і ви шукаєте варіанти, що робити з цією проблемою, то знайте, що, по-перше, завжди можна звернутися за допомогою до професіоналів, по-друге, цілком можна спробувати самостійно усунути скрип.

Якщо обрано другий варіант, варто звернути увагу на наступні способи, як усунути скрип паркету:

  1. Іноді досить замінити або укласти підкладку (у разі її відсутності). Для цього знімають паркет, заодно перевіряють щільність прилягання шару ДВП до основи (якщо вона не достатня, роблять у листі ДВП 10 мм отвір і вводять під нього розчин цементу) і стійкість лаг (у разі необхідності заміняють їх або закріплюють), верхнім шаром укладають підкладку, а вже на неї – паркет.
  2. Якщо дошки паркету відійшли від листа фанери або ДСП, то по центру кожної дошки на проблемних ділянках необхідно просвердлити отвір. Він повинен відповідати діаметру дюбеля із шурупом. Для кращого схоплювання паркету й основи, перед тим як вставити дюбель, в отвір заливають суміш води з цементом (цементне молочко) і тільки потім притягують планку до бетонної основи. Дюбелі можна замінити рідкими цвяхами або скористатися пневмопістолетом із компресором і стягти дошки з основою паркетними шпильками.
  3. Порожнини між паркетом і листом фанери також можна заповнити. Для цього, попередньо наклеївши на дошки малярний скотч, по центру проблемних ділянок просвердлюють отвори, куди потім за допомогою шприца вводять клей, притискають планку, зверху кладуть вантаж.
  4. Позбутися скрипу можна за допомогою водного мастила, наприклад WD-40, або спеціального складу, компонентами якого є розчинник і віск. Склад вводять під проблемні місця спринцюванням через мікроотвори, таким чином заповнюючи порожнини. Мастило через отвори вводиться під тиском.
  5. Найбільш ефективним вважається метод стяжки за допомогою саморізів. Для цього місця, які видають скрип, позначаються через 10 см в обидві сторони (краще використовувати для розмітки крейду, оскільки вона не залишає слідів на паркеті і легко змивається). У позначених точках просвердлюють отвори, потім саморізами притягують дошки до основи. Потрібно заздалегідь підготувати заглушки з дерева.
  6. Якщо причиною скрипу є відсутність зазорів між стіною і дошками паркету, необхідно акуратно підрізати дошки на 10 мм, для цього не обов’язково розбирати паркет.
  7. Ще одним способом позбутися неприємного звуку є вбивання між планками і балкою клинів. Якщо такої можливості немає, слід акуратно заповнити щілини між дошками графітовим порошком або тальком.
  8. Частою причиною, через яку скрипить паркет, стає зменшення діаметра цвяха, яким він кріпився. Там, де цвях стикається з паркетною дошкою, з’являється неприємний звук. Скрипу можна позбутися, якщо замінити старі цвяхи новими саморізами. Це довгий і трудомісткий процес, але дуже ефективний.

Після ремонту паркету потрібно зашпаклювати отвори, відшліфувати, покрити лаком.

Існує три умови, виконання яких дозволить уникнути появи скрипу:

  • Якісний паркет, як правило, виготовляється з натуральних сортів деревини, таких як клен, вишня, дуб, ясен, бук і тик. Ці породи є міцними, довговічними і стабільними. Деякі породи екзотичних дерев також володіють цими якостями, тому паркет, сировиною для якого послужила деревина венги, оливи, зебрано, платана та бразильського горіха, теж вважається надійним.
  • В основному скрип паркету є наслідком порушення технології укладання. Щоб уникнути помилок і дотриматися всіх нюансів і тонкощів, необхідні досвід і знання, тому краще довірити монтаж підлоги професіоналам. Незважаючи на те, що це вимагає деяких фінансових витрат, це найбільш ефективний спосіб уникнути деформації підлоги і появи скрипу в процесі його експлуатації.
  • Підтримка оптимального температурного режиму (+ 20C) і рівня вологості (45-60%) в приміщенні.

При дотриманні цих умов ви ніколи не дізнаєтесь, як скрипить паркет і що робити для усунення цього неприємного скрипу. Нехай ваша підлога завжди буде у відмінному стані!

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше