Найсвіжіше:
• Стала відома дата та час фіналу Зимової першості Тернопільщини з футболу • Крав все – від документів до ноутбуків: у Тернополі затримали серійного автомобільного крадія • Індустріальний парк «Chortkiv-West»: перспективи оцінили незалежні експерти • На Тернопільщині набирає обертів конфлікт через вільний випас худоби • Завідувачка хмельницької лікарні не задекларувала майна на 10,6 млн грн • На Волині підозрюють мера у розтраті понад 6 млн грн • Одружився син відомого телеведучого з Тернополя • Збаразький «Галич» на обласний чемпіонат заявив 22 футболістів • На Донеччині загинув сапер з Тернопільської області • Великогаївський «Агрон» заявив на новий сезон 20 футболістів • Футбольний чемпіон Тернопільщини дозаявив колишнього гравця «Карпат» та «Ворскли» • У важких боях на Донеччині загинув тернопільській поліцейський • На Волині перестало битися серце військового з Тернополя • На Донеччині загинув випускник тернопільського університету • Як промислова сушка фруктів змінюють агробізнес • У Чернівцях будівельник розбився на смерть після падіння з 9 поверху • Суд поновив Михайла Яцину на посаді начальника податкової Тернопільщини • У Тернополі в готелі виявили 7 молдаван-нелегалів  • Керівник міграційної служби Хмельниччини приховав майно на майже 30 млн грн • Тернопільщина увійшла в трійку лідерів за вартістю землі в Україні • Автотроща на Шумщині: четверо людей у лікарні • На Кременеччині чоловік підірвав гранату • Живе на дачі, їздить на ВАЗі: декларація голови Кременецької РДА • У Дніпропетровській лікарні помер воїн з Тернопільщини • Знаний на Тернопільщині отець-блогер пояснив, звідки у нього новий кросовер
rss

Село Галущинці потопає у болоті. Мешканці звинувачують агропідприємство «Веда»


Опубліковано: 31 Березня 2021р. о 21:00

Село Галущинці, що у Підволочиському районі Тернопільської області, потопає у болоті. Рік тому тут відремонтували 800 метрів дороги  за кошти держави, наступний відрізок обіцяли відремонтувати згодом, коли надійде додаткове фінансування. Але суть проблеми зовсім не у фінансуванні, а у тому, що відрізок асфальтованої дороги розсипається на очах. Неозброєним оком помітно вибоїни та ями, які вже залиті дощовою водою. Мешканці скаржаться, що через вантажні автомобілі, котрі проїжджають через Галущинці, дорога не витримує і нищиться. Більше того, селяни скаржаться, що навіть підприємство, яке розташоване у їхньому селі, не дотримується вагових норм.

«Селяни за один день можуть нарахувати до 10 вантажівок, котрі курсують через Галущинці»

Наші журналісти разом із представниками Громадської ради при Тернопільській державній адміністрації вирушили у Галущинці. Заїхавши у село, помітно, що дорога тут добита. Яма на ямі, як кажуть жителі села. Місцями є відрізки, де дорога вкрита асфальтом, її відремонтували торік. Проїхавши близько кілометра, зустрічаємо не дорогу, а місиво. З автомобіля вийти не реально, адже опиняєшся по щиколотки у глині та болоті, талий сніг робить свою справу, все це разом із піском, який сиплеться з вантажних автомобілів, перетворюється на суцільну кашу, яка аж ніяк не схожа на дорогу. Мешканці бідкаються, що пройти не можливо, вони змушені йти по обочині, тримаючись за сусідський пліт, так як тротуари взагалі відсутні.

Одного дня селянам увірвався терпець і вони написали звернення до голови Громадської ради при Тернопільській ОДА Валерія Федорейка. Люди скаржаться, що близько 40 років у селі не було нормальної дороги, дійшло до того, що автобуси припинили їздити у село, а власники автомобілів через пошкодження, отримані від незадовільного стану дороги постійно ремонтують свої авто. Коли торік відремонтували дорогу, село наче ожило, люди побудували теплиці, молодь залишалася тут, але асфальтована дорога нищиться на очах через надмірну вагу вантажних автомобілів, які їдуть через село. Селяни за один день можуть нарахувати до 10 вантажівок, котрі курсують через Галущинці. Люди переконані, що вантажівки перевозять понаднормову вагу. Саме через це заново покладений  асфальт нищиться.

Представники Громадської ради при ОДА відреагували на звернення мешканців села Галущинці

– Держава витрачає кошти платників податків на відновлення дороги. У нашому селі є сільськогосподарське підприємство «Веда», саме воно робить усе, щоби в найкоротший період знищити все, що зроблено у попередні роки. На даний час помітно, що частина дороги, яку було прокладено рік тому, переходить в аварійний стан. Усе це за рахунок руху важковагового транспорту, який ми бачимо щодня. Ми зверталися до дирекції підприємства, але наші прохання та попередження ігнорують. Ми звернулися у транспортну інспекцію, але нам повідомили, що вдень вантажівки перевозять дозволену норму. Але справа ще й у тому, що після 18-ї вантажівки перевозять наднормову вагу, – розповідають жителі села Галущинці.

Аби розібратися із ситуацією детальніше, ми вирушили на підприємство «Веда», яке спеціалізується на міжнародній торгівлі (соняшник, кукурудза, пшениця). Зустріли журналістів і представників Громадської ради не дуже привітно. Нас попередили, що на приватну територію заходити не можна, хоча ніхто й не намагався потрапити на підприємство. З нами поспілкувався пан Нестор, який спочатку сказав, що він працює на підприємстві, але жодних коментарів давати не буде. Обмовився, що транспортна служба, котра нещодавно приїздила на «Веду», жодних порушень не знайшла, і машини перевозять дозволену вагову норму, а саме 24 тонни. Пан Нестор не захотів називати свого прізвища, а згодом сказав, що не працює на «Веді», то чому ж він надає неправдиву інформацію, нам з’ясувати не вдалося. Однак із власного розслідування нашим журналістам стало відомо, що Нестор Вах є агрономом даного підприємства, що й підтвердили сільські мешканці.

Ми вирішили зателефонувати до директора ТОВ «Веда» Івана Коваля, він погодився зустрітися і прокоментувати дану ситуацію.

– Я розумію, який великий штраф загрожує за перевантаження, а тому ніхто не ризикує. Насипає стільки, скільки дозволено. Нещодавно у нас була перевірка, під час якої машина саме з’їхала з ваги, все було в нормі. Тому стосовно наших машин я спокійний. Ми добре знаємо закон і не порушуємо його. Стосовно мешканців, то ми реагуємо по мірі можливості, коли треба залатати певні вибоїни, намагаємося дати піску чи ще чогось. Коли були замети, ми розчищали сніг аж до сусіднього села. Стосовно розбитої дороги, то слід звернути увагу на транзитні перевезення. Сам часто бачу «зальотні» фури, які об’їжджають траси міжнародного значення. Камази й ЗІЛи їздять,  вони можуть бути перевантажені, тому їх у першу чергу потрібно перевіряти, – коментує Іван Васильович Коваль.

«Усе має бути в рамках закону»

Мешканці підтверджують, що інколи помічають вантажні автомобілі, які їдуть не  з «Веди», але зимою, коли були замети, фура, котра їхала з  «Веди», не могла виїхати під незначний горбочок, неозброєним око було помітно, що машина перевозить не 24 тонни, а більше. 

– Ми вислухали обидві сторони. Звернення від громади є, і ми будемо реагувати. Якщо кошти виділяються для ремонту дороги, а її безсовісно нищать, то такі дії мають бути покарані. Громадська рада не залишить це питання відкритим. Будуть перевірки, будемо спостерігати, – каже заступник голови Громадської ради, керівник постійної комісії з питань дотримання прав і свобод громадян, антикорупційного, екологічного, лісового, транспортного та дорожнього законодавства Роман Марценишин.

Членами комісії проведено бесіди з ініціаторами звернення, керівником агропідприємства «Веда», сільським старостою, здійснено фотофіксацію стану дороги в цьому населеному пункті.

На день по дорозі, а точніше місиві, проїжджають десятки фур, селяни хвилюються, що вже за кілька місяців у село не зможе доїхати ніхто

Під час перевірки було занотовано повну відсутність тротуарів на узбіччях центральної дороги села, значна частина якої перетворилася на багно, не дивлячись на постійне підсипання вапняково-щебеневим відсівом, який тільки погіршує стан дороги у вологу пору року і перетворюється на пилову компоненту в сухі періоди. Членами комісії прийнято рішення про підготовку детальних висновків, які будуть надіслані профільним структурним підрозділам обласної держадміністрації для відповідного реагування, – підсумував заступник голови Громадської ради, керівник організаційно-правового сектора Володимир Воронін.

Староста села Галущинці Михайло Схаб розповідає, що єдине, чого він хоче, це справедливості. Адже люди не один рік просили, аби хоч маленьку частину дороги відремонтували, а тепер, коли дорогу проклали, вони потерпають від недбалого ставлення.

– Директор фірми є нашим односельцем. Ми хочемо, щоби наша дорога була в нормальному стані. Коли прокладали її, люди плакали, уявіть собі. Бо так довго ми не могли її добитися. Ми просимо від влади реагування та перевірок тих машин, які курсують через наше село. Ми добре розуміємо, що їм також потрібно їхати, але нехай усе буде згідно з законом, – каже сільський староста Михайло Схаб.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,




Новини
25 Квітня
24 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше