Найсвіжіше:
• Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині? • Два роки не був на свіжому повітрі: соццентр утримував пенсіонера проти волі • Слоты с тремя барабанами все еще в моде: новинки жанра • Завтра Тернопільщина зустрічатиме тіло загиблого на війні Героя • Вышла новинка Big Burger Load it up with Xtra Cheese — рассказываем главное об игре • На Тернопільщині стався замах на кримінального авторитета • Ліга чемпіонів Тернопільщини: дві серії пенальті та неймовірний камбек «Зелених левів» (+фото) • На Тернопільщині намагалися приховати смерть працівника: поліцейські знайшли винного (+фото) • Біля Тернополя у лісі знайшли непритомних підлітків • Стали відомі усі півфіналісти Ліги Тернопільщини з футболу (+фото) • На Тернопільщині затримали чоловіків зі зброєю та боєприпасами – карабін і 337 набоїв (+фото) • Хто прийме участь в боксерському вечорі в Ер-Ріяді: головні новини боксу
rss

Правда і міфи про вакцинацію


Опубліковано: 16 Лютого 2018р. о 16:00


Володимир Кучма

У зв’язку з епідемією кору та іншими хворобами, дуже гостро постало питання вакцинації. Незважаючи на застереження медиків, на Тернопільщині все ж залишається чимало противників щеплення. Спростувати чи підтвердити усі міфи про вакцинацію ми попросили заступника директора з амбулаторно-поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимира Кучму.

 Міф 1

Наші земляки стверджують, що індійська вакцина, яку, як правило, постачають у тернопільські поліклініки, не якісна і навіть небезпечна для здоров’я дитини (нібито вона дає дуже погану реакцію). Тому здебільшого батьки шукають для своїх дітей бельгійські чи французькі вакцини…

Вакцини до Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні надходять централізовано і закупляються за кошти державного бюджету. На даний час у поліклінічному відділенні є вакцини різних виробників – з Бельгії, Франції, Болгарії, Індії, Кореї, – розповідає Володимир Кучма.

Усі вони проходять ретельну перевірку в державних структурах, відповідальних за якість вакцин та препаратів. У поліклінічному відділенні наявні сертифікати якості на всі вакцини, які є в закладі. Батьки дітей можуть звернутися до лікаря, який проводить вакцинацію, та ознайомитися з ними.

Міф 2

Противники щеплення стверджують, що 70% дітей у Тернополі не вакциновані. Звідки люди взяли такі цифри і чому вони ними оперують?

– Твердження, що 70% дітей не щеплені, не правдиве і, щонайменше, «непрофесійне», оскільки вакцинація дітей визначається щорічно по кожному закладу, на певній території та по кожній хворобі, від якої проводиться щеплення, – туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, правцю, кашлюку,поліомієліту, ХІБ-інфекції, кору, паротиту, краснухи. Відповідно до цих захворювань проводяться й обчислення відсотка щеплення дітей. І всі дані присутні на офіційних сайтах відповідних відомств.

 Міф 3

Вакциновані діти хворіють тими хворобами, від яких прищеплені, не менше, аніж невакциновані? Тобто вакцинація жодних ризиків не зменшує?

Якби це було так, ніяких щеплень у жодній країні світу, і не тільки в Україні, не проводили б. Вакциновані діти також можуть хворіти на інфекції, від яких були щеплені, що залежить від імунної відповіді на введення вакцини в кожної окремої дитини. Немає на сьогоднішній день кращих чинників, аніж вакцинація при захисті дітей від інфекційних хвороб. На жаль, немає розроблених вакцин від ВІЛ-інфекції, раку та низки інших захворювань, від яких можна було б захиститися за допомогою вакцини.

Міф 4

Кажуть, що невакциновані діти не становлять загрози для вакцинованих у садочках, школах тощо.

– Невакциновані діти є потенційними хворими у випадку виникнення хвороб у дитячих колективах, і саме вони становлять загрозу для дітей з низьким імунним статусом після проведених щеплень, про які говорилося вище.

Міф 5

Стверджують, що ніхто в Україні не перевіряє якості вакцин, а також термінів та умов її зберігання. Тобто дуже багато матерів тепер бояться вакцинувати дітей, бо вони не знають, чи вакцина правильно зберігалася, чи термін її придатності не вийшов. Нав’язують думку, що інформація про спалах кору придумана штучно, бо начебто закупили багато вакцини, в неї закінчується термін придатності і її потрібно реалізувати.

– Вакцина в поліклініку КНП «ТМДКЛ» поставляється з бази спецмедпостачання  міста Збаража. Її транспортування проводиться медичним транспортом у термоконтейнерах. На всі без винятку вакцини є сертифікат якості та супровідна документація про її термін придатності.

На жаль, ситуація зі спалахом кору не є надуманою, адже вона є не тільки в Україні, а й у Румунії, Італії та інших країнах. У Тернополі порівняно з іншими регіонами спалах кору є не дуже інтенсивним завдяки тому, що в 90-95% випадків діти були вакциновані та, дякуючи батькам, які розуміють проблему цієї недуги, продовжують вакцинувати і захищати дітей від кору, паротиту та краснухи.

Також можу сказати, що з 4700 доз вакцин, які було доставлено в Тернопіль, 4500 доз уже використано і наразі будемо просити відділ охорони здоров’я та епідемічного благополуччя Тернопільської міської ради й управління охорони здоров’я облдержадміністрації про додаткове виділення вакцин згідно з планом на 2018 рік.

 Міф 6

Ще одне твердження, яким противники вакцинації оперують, – самі лікарі своїх дітей не вакцинують і про це ніде не говорять.

Лікарі, які цікавляться вакцинацією та знають її суть, своїх дітей, як мені відомо, щеплять. Хтось, може, і не щепить, то нехай задумається і ще раз перечитає епідеміологію та імунологію і ознайомиться з наказами МОЗ України №595 та №55.

 Міф 7

Говорять, що зараз діти хворіють дуже небезпечними і складними хворобами, – і це є наслідком колишньої вакцинації  їхніх батьків.

Тоді це було обов’язково і через це вакциновані батьки начебто народжують дітей з порушеним здоров’ям.

На жаль, діти хворіють іноді і небезпечними хворобами. Так було завжди. Але немає натуральної віспи, поліомієліту, значно знизилась захворюваність та смертність від туберкульозу, дифтерії, правця, від яких 50-80 років тому смертність була високою. Але ті люди, які виступають проти щеплень, не хочуть згадувати, що це стало можливим завдяки проведеній вакцинації. А більшість наших хвороб спричинені станом навколишнього середовища та ставленням кожної конкретної людини до свого здоров’я і проведення елементарних оздоровчих щоденних занять.

Міф 8

За кордоном дітей щеплять тільки за згодою батьків. Якщо дитина захворіла через те, що не було щеплення, то ніхто відповідальності з батьків не несе. Чи так це?

– У всіх країнах Європи та США щеплення проводяться за згодою батьків. У випадку  відмови батьків від щеплень діти не можуть відвідувати дитячі дошкільні заклади та школи (в Італії, США). У деяких країнах відмова від щеплень розглядається як неспроможність батьків належно виконувати свої обов’язки. При відмові від щеплень діти відвідують приватні дошкільні заклади та приватні школи. При наявності страхової медицини і відмові від щеплень договір або не укладається, або в ньому вказується, що у випадку захворювання дитини на недуги, від яких проводиться щеплення, лікування захворювання та його наслідків проводиться коштом батьків.

Міф 9

Вакцинація може призвести до дуже важких реакцій і навіть летальних випадків. Деякі матері розповідають, що їхні діти лежали в реанімації після щеплень. Говорять, що в Україні приховують статистику, скільки дітей померло після щеплень. Наскільки це є правдою?

– Вакцини можуть давати реакції, як і будь-який медичний препарат. Усі вони описані в інструкції до використання вакцин. Будь-які несприятливі випадки після імунізації фіксуються лікарями, які проводили щеплення, та подаються в державний експертний центр нагляду за побічною дією лікарських препаратів та вакцин, де проводиться вивчення факту несприятливого випадку

та проводить аналіз для подальшого правильного прийняття організаційних рішень на рівні держави. Кількість  несприятливих випадків після імунізації й інфекційна захворюваність та смертність дітей є на сайті Міністерства охорони здоров’я.

 Міф 10

Деякі матері говорять, що МОЗ оприлюднює дані тільки про померлих невакцинованих дітей, але приховується інформація, що дуже багато вакцинованих дітей померло внаслідок захворювання кором.

– Це питання радше не до мене, адже за всю Україну говорити не маю права, так як не оперую необхідними даними. Вся інформація щодо захворюваності, а також смертності від кору в Україні є на сайті МОЗ України. А в цілому за теперішнього стану справ в Україні та повній відкритості і доступності інформації в медичних закладах (окрім особистої конфіденційної про батьків та юних пацієнтів), мені здається, що немає необхідності приховувати інформацію.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика: ,
Мітки: , , , , , ,





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше