Найсвіжіше:
• Війна забрала життя учасника АТО та дослідника УПА з Тернопільщини • Бучацький «Колос» на зимову першість заявив 20 футболістів: з колишнім тренером «Агрона» та знаним бомбардиром • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв у Чорнобаївці • У Хоросткові п’яний водій зіткнувся з мікроавтобусом, а потім в’їхав у ще дві автівки • Тільки відсвяткував 35-річчя: на війні загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Великоберезовицький «Сокіл» на зимову першість заявив 28 футболістів • Найкращий футболіст першої ліги чемпіонату Тернопільщини Олександр Понєдєльнік: ексклюзивне інтерв’ю • Вдову військовослужбовця з Тернопільщини, яка народила двійню, виписали з пологового • Тернопільщина зустріла воїна, котрий тривалий час перебував у російському полоні (+фото) • За збут психотропних речовин поліцейські затримали жителя Тернополя • Війна забрала життя 35-річного воїна з Тернопільщини • Збаразький «Галич» на зимову першість Тернопільщини заявив 24 футболіста • Піхотинець з Тернополя отримав медаль «За заслуги» (+фото) • Тернополянам скоротили тривалість подачі гарячої води: причина – потепління • Вища Тернопільська футзальна ліга: лідери перемагають і визначення чемпіона відкладають на останній тур • Вихованець тернопільського футболу забив шедевральний гол у першому офіційному матчі 2024 року • Синусит: сучасні підходи до лікування • Стратегічними розслідуваннями на Тернопільщині займатиметься підполковник з Франківщини • “Книга пам’яті”: створили мультимедійний проєкт, аби вшанувати полеглих захисників Тернопільщини • Тернопільські студенти розіграли кубок ректора з міні-футболу (+фото) • Військовослужбовець з Тернопільщини отримав Хрест доблесті (+фото) • Тернопільський суд на 15 років засудив колаборантку за співпрацю з ворогом • Ангелом повертається до рідної домівки Герой з Тернополя: помер від отриманих поранень на Луганщині • Строковики будуть звільнені найближчим часом і матимуть відстрочку 12 місяців • Як голосували тренери та капітани за звання кращого гравця першої ліги чемпіонату Тернопільщини 2023 року
rss

Офіційно: у громаді на Тернопільщині жителів зобов’язали говорити виключно українською, або мовами країн Євросоюзу


Опубліковано: 17 Травня 2022р. о 11:37


Виконавчий комітет Монастриської міської ради прийняв революційне у своєму роді рішення про мовні практики па території Монастириської міської територіальної громади. Відтепер місцеві жителі та приїжджі у межах громади змушені говорити виключно на українській мові, або мовах держав Євросоюзу.

Керуючись ст. 10, ст. 11, ч. 1 ст. 17, ст. 65 Конституції України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оголошення військового стану», «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», враховуючи:

– переведення навчального процесу на окупованих територіях з української на російську мову, зміну програм навчального процесу насамперед з гуманітарних дисциплін, зміну викладення історії з імперських позицій Москви, замінюючи вивчення творів світової літератури на примітивні твори російських письменників-трубадурів імперії;

– факти тимчасової окупації та анексії АРК Крим, ОРДЛО, територій Харківської, Запорізької, Херсонської областей, діяння геноциду в містах Буча, Маріуполь, Бородянка, Макарів, Ірпінь та інших, цілеспрямовані діяння по знищенню пам’ятників Шевченка, Сагайдачного, Сковороди тощо, нищення музейних установ, викрадення творів мистецтва, культури, історичних артефактів тощо, інші практики примусової русифікації та насильницького поширення просякнутої великодержавним шовінізмом та фашизмом культури спільноти росіян, виконавчий комітет міської ради вирішив:

  1. Обслуговувати відвідувачів установ, організацій, закладів харчування тощо українською (державною) мовою та мовами держав Євросоюзу.
  2. Допомагати русифікованим українцям чи представникам інших русифікованих націй, народів, етносів, етнічних груп вивчати українську мову, чи отримувати послуги на території громади мовами націй Євросоюзу.
  3. Заохочувати русифікованих українців, представників інших русифікованих націй, народів, етносів, етнічних груп, які використовують суржик, до подальших мовних практик з метою оволодіння українською мовою.
  4. Не допускати поширення впливу спільноти росіян шляхом публічного використання будь-якого контенту ворожої спільноти росіян на території громади.
  5. Роз’яснювати, що культура, спорт, освіта не можуть бути «поза політикою», а тому ставитись до практик поширення культури спільноти росіян в Україні, як до підготовчого етапу знищення суверенітету спільноти українців у своїй державі.
  6. Роз’яснювати, що будь-який російськомовний продукт є продуктом спільноти росіян, навіть якщо його створили громадяни України на території України.
  7. Бойкотувати практики використання, поширення будь-якої інституції росіян на території Монастириської МТГ та за її межами, насамперед мови та імперської концепції історії.

– Мова це не лише засіб спілкування, це наш колективний досвід, це наш спосіб бачити світ і це наша зброя. Місцеве самоврядування, в особі депутатського корпусу, старост, виконкому та міського голови як уповноважені представники громадянського суспільства, територіальних громад мають особливу місію з легітимізації та легалізації суспільних настроїв у військовий час. Спільно із ЗСУ, органами державної влади та всіма інституціями української нації ми маємо бити Московських інтервентів по всіх фронтах. В тому числі на тих, де вони (московити/росіяни) окопалися за сприяння ворожої нації українців російської влади, шляхом тиску, політичного терору підкупу чи шантажу. Тому місцеве самоврядування повинно стояти на захисті української мови як державної, це наша ділянка фронту. Передаю естафету колегам із інших органів місцевого самоврядування. Чайнатаун в Америці чи в будь-якій державі Євросоюзу є генератором та провідником культури китайців у світ,  навіть якщо цю китайську культуру генерують громадяни цих країн. Так само із мовою росіян в Україні, – прокоментував прийняте рішення Монастириський міський голова Андрій Старух.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Новини
24 Лютого
23 Лютого
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше