Найсвіжіше:
• Навіть у ТКЦ йти не потрібно: деякі чоловіки отримають відстрочку «автоматом» • У громаді на Тернопільщині освятили меморіальні знаки полеглим Героям • Важкопоранений воїн з Тренопільщини отримав відзнаку “За честь і відвагу” • Збив людину та втік з місця автопригоди водій автомобіля ЗАЗ Таврія • Тернопільська “Нива” програла новачку першої ліги • Кого не мають права мобілізувати до ЗСУ: всі категорії • На Тернопільщині після ін’єкцій осліпли 22 пацієнти – трьом лікарям оголосили про підозру • У Тернополі судитимуть губернатора Ярославської області • У Тернополі сьогодні з 11 години тролейбус №7 курсуватиме зі змінами • На Донеччині загинув молодий тернополянин • За незаконне зберігання гранати відповідальність понесе житель Тернопільщини • Тернопільщина 12 липня буде 12-13 годин без світла • Планував вбивство бізнесмена: оперативники Тернопільщини затримали кілера (+відео) • Тернопільські «Мурахи» допомагають захисникам Харківського напрямку в боротьбі з ворогом • В аварії трагічно загинув солдат з Тернопільщини, який пройшов важкі бої на Донеччині • На Тернопільщині попрощалися з воїном та батьком чотирьох дітей • Глава УГКЦ відвідав хату-музей патріарха Йосифа Сліпого на Тернопільщині • Держенергонагляд здійснить поглиблену перевірку застосування графіків відключень • П’яний мешканець Теребовлянської громади підпалив вантажний автомобіль (+фото) • «Пастору»-агенту фсб з синами-зрадниками мешкали на Бережанщині • СБУ затримала агента фсб, який шпигував під «прикриттям» кур’єрської доставки • В Україні продаж дорогих автомобілів б’є рекорди, а на заході реєстрація елітних авто зросла в 2 рази • Штрафи від ТЦК тепер можна перевірити в Опендатабот • Стрілянина в одному з приміських сіл Тернополя: затримали підозрюваного • В унікальному урочищі на Тернопільщині проведено облаштування рекреаційної зони (+фото)
rss

Одразу два університети з Тернопільщини потрапили до ТОП-20 вузів України


Опубліковано: 24 Червня 2024р. о 7:30


 

Оприлюднено результати щорічного академічного рейтингу українських університетів «ТОП-200 Україна 2024». Рейтинг вишів вісімнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Як повідомляє профільний освітянський сайт osvita.ua, за визначенням укладачів рейтингу, у процесі складання цьогорічного рейтингу враховано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка перебуває в стані глибинних змін у ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат в результаті повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну.

Експерти брали до уваги Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG, та рекомендації IREG.

Спираючись на висновки цих конференцій, автори рейтингу використали багатокритеріальні підходи до оцінювання ефективності діяльності університетів на основі оброблення великих масивів даних про роботу закладів вищої освіти, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена.

Оцінювання діяльності українських університетів у 2024 році здійснювалося на основі використання 6 міжнародних і 4 національних показників.

З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН та оцінювання впливу університетів на суспільство в чотирьох широких сферах: дослідження, інформаційно-просвітницька робота, управління та навчання.

До найкращих 20 університетів України цього року ввійшли 5 столичних університетів, 3 університети з Харкова, по два зі Львова, Тернополя й Дніпра, та по одному представнику з Ужгорода, Луцька, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців і Сум.

Перше місце цьогорічного рейтингу вдруге посів Київський політехнічний інститут ім. Сікорського. На другій сходинці залишився Київський національний університет ім. Шевченка. На третій сходинці рейтингу – Львівська політехніка, яка піднялась на одну позицію. Четверте місце рейтингу посідає Харківський національний університет ім. Каразіна, який опустився на одну позицію. На п’ятій сходинці – Сумський державний університет, що минулого року перебував на шостій позиції.

До десятки не потрапив жоден тернопільський вуз, натомість на 14-му місці з 16, 93 балами опинився Західноукраїнський національний університет (ЗУНУ) і 20-му – Тернопiльський національний медичний університет iменi I.Я. Горбачевського – 20,02 бали. За ними, на 37-й позиції – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя – 23,06 балів. І, насамкінець, на 52-му місці – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка 28,29 балів.

РЕЙТИНГОВА ТАБЛИЦЯ

РЕЙТИНГ 2024  ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ СУМА ІНДЕКСІВ ЗАКЛАДУ
1 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 4,66
2 Київський національний університет імені Тараса Шевченка 4,94
3 Національний університет «Львівська політехніка» 5,14
4 Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна 5,93
5 Сумський державний університет 5,98
6 Львівський національний університет імені Івана Франка 7,43
7 Національний університет біоресурсів і природокористування України 11,12
8 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» 11,57
9 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова 11,97
10 Харківський національний університет радіоелектроніки 12,68
11 Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» 14,18
12 Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича 14,78
13 Національний університет «Києво-Могилянська академія» 14,8
14 Західноукраїнський національний університет 16,93
15 Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 18,01
16 Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара 18,46
17 Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 18,65
18 Ужгородський національний університет 18,91
19 Волинський національний університет імені Лесі Українки 19,55
20 Тернопiльський національний медичний університет iменi I.Я. Горбачевського 20,02

Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,

Новини
12 Липня
11 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше