Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище
rss

Одним – карантин, іншим – чорта «Лисого»,


Опубліковано: 13 Листопада 2020р. о 12:36


або Курйозні випадки в боротьбі з COVID-19

Уже дев’ять місяців Україною розгулює вірус у «короні». І поки наш дотепний і впертий народ сперечається, чи потрібно носити маски, законодавець суворо наказав: носити! А щоб усім усе стало зрозуміло, ввів чималі штрафи – від 17 тисяч до 34 тис. грн. за «порушення карантину людьми» (ст. 44-3 КУпАП)! І віддав наказ поліції складати протоколи на винних в адміністративному правопорушенні. Правоохоронці взяли під козирок, увімкнули нагрудні відеокамери і почали фіксувати неслухняних. При цьому, як завжди, не обійшлося без курйозів. Пропонуємо декілька цікавих справ про порушників карантину за ст. 44-3 КУаАП.

Варто нагадати: якщо донедавна за порушення карантину було встановлено чималий штраф – від 17 тисяч до 34 тис. грн., то минулого тижня уряд нарешті зрозумів, що для більшості громадян це космічні суми, відтак суттєво зменшив розмір адмінпокарання – від 170-ти до 255 грн. Хоча є один нюанс: якщо раніше визнати людину винною у порушенні карантину та накласти штраф міг лише суд, то тепер виписати штраф просто посеред вулиці чи у транспорті зможе поліцейський, представник епідемічного контролю або органів місцевого самоврядування.

«Лисий» без корони

Безумовно, лідерство тут належить родинному клубу «Лисий», розташованому біля обласного військкомату в центрі Тернополя. Офіційно заклад належить пенсіонерці, матері Тараса Ковальчука. Тим часом у соцмережах сам підприємець представляється ресторатором та керівником туристично-інформаційного центру  Тернополя.

Утім, сьогодні мова не про підводне каміння бізнесу та походження статків, а про закон і порядок. Хоча як не згадати, що старший брат Тараса Ковальчука — Максим Ковальчук (Височанський), який очолює десятку найвідоміших українських хакерів (https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2430232-10-najvidomisih-ukrainskih-hakeriv.html). У 2003 році його було арештовано та передано Сполученим Штатам за незаконне поширення програмного забезпечення всесвітньо відомих фірм, відмивання грошей і незаконне проникнення до комп’ютерної мережі, що завдало компаніям-виробникам збитків у розмірі 3 млн. доларів. Згодом екстрадовано до України.

Утім сьогодні мова про повний безлад та ігнорування законів родинним клубом. Судіть самі: наразі Державний реєстр судових рішень містить аж п’ять(!) постанов, винесених суддями Тернопільського міськрайонного суду за результатами розгляду протоколів про порушення карантину закладом громадського харчування “Лисий”. Причому деякі протоколи працівники поліції складали буквально через день: 2, 4, 7 липня, 6 та 15 серпня, а останній датується 4 вересня ц.р.

Скажімо, 6 серпня опівночі патрульні зафіксували на відео, що працівники клубу обслуговують клієнтів без засобів особистого захисту – без рукавичок і масок, 15 серпня – за столом сидять шестеро відвідувачів, хоча в той час у барах і ресторанах людям дозволяли сідати лише вдвох за столик. На жаль, довести у суді, що на відео – саме клуб «Лисий», поліція не змогла, оскільки зроблені кадри не дозволяли ідентифікувати заклад: відео не зафіксувало назву закладу, адресу чи загальний вигляд вулиці, тобто впевнено стверджувати, що на кадрах саме відвідувачі або працівники клубу, було неможливо.  

Та найчастіше працівники поліції фіксували порушення годин роботи, зокрема, обслуговували відвідувачів після 22 год.  Та у суді представник “Лисого” все ігнорував і насміхався: то, мовляв, у протоколі вказано не той номер будинку, то вимагав доказів, що пані Тамара К. є підприємцем.

Однак правоохоронці виправили помилки і у долучених до матеріалів протоколах, рапортах і відео з нагрудних камер патрульних чітко відображено порушення працівниками клубу умов карантину.

Відтак постановою Тернопільського міськрайонного суду директора закладу Тамару К. оштрафовано на 17 тис. грн. Підприємець її оскаржила, але апеляційний суд залишив це рішення без змін.

Цифра: 1 493 справи про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей) надійшло до судів Тернопільської області за період введення в Україні карантину (тобто з березня 2020 р.). Із них практично половину – 772 – служителі Феміди розглянули, проте лише по кожній шостій людину було визнано винною та оштрафовано. Водночас 190 адмінматеріалів повернуто через неналежне оформлення.

Загалом по країні працівниками поліції надіслано до судів понад 42 тисячі справ стосовно порушення карантинних заходів (ст. 44-3 КУпАП), із них розглянуто 10 тис. 855 та повернуто через неналежне оформлення майже 8 тисяч справ (за даними Державної судової адміністрації).

 

Безпека далеко не родинна…

Однак Держреєстр судових рішень містить і кримінальну драму, що розігралася біля клубу «Лисий» у перших числах серпня минулого року. О 2-й ночі в барі двоє юнаків зчепилися з компанією молодиків. Розуміючи, що вони аж ніяк не встоять проти шістьох, а ситуація ось-ось вийде з-під контролю, один із парубків підбіг до супротивників і пирснув в очі з газового балончика. Поки ті, мов сліпі кошенята, терли очі, хуліган почав гамселити безпорадних кулаками. Юридичною мовою це називається: умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я, та умисне завдання удару і вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень. Оскільки обидві статті передбачають штраф, вироком Тернопільського міськрайонного суду наглому розбишаці присуджено 1 тис. 190 грн. штрафу.

Весела маршрутка

Продовжуючи розповідь про курйози, як не згадати Мирослава Л., який у середині серпня ц.р. перевозив Тернополем пасажирів за міським маршрутом №11. За даними рапорту поліцейського, на час перевірки в салоні перебували 34 особи. Тим часом, відповідно до постанови Кабінету Міністрів про карантинні заходи, дозволялося перевезення пасажирів лише від кількості місць для сидіння.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду Мирослава Л. було оштрафовано на 17 тис. грн. Водій подав апеляційну скаргу та просив виправдати його. Зокрема стверджував, що надані суду записи з нагрудної камери поліцейського не підтверджують, що він перевозив більше пасажирів, ніж це дозволено під час карантину.

«У салоні були вільні місця, але пасажири стояли в проході, бо готувалися виходити. Патрульна ж взагалі не заходила всередину, а зробила відео з вулиці», – зазначив водій.

Перевіривши матеріали справи та переглянувши відео, суддя Тернопільського апеляційного суду погодився, що поліцейські не долучили до справи жодних документів на транспортний засіб, з яких можна було б встановити технічні характеристики автобуса і відповідно визначити дозволену кількість місць для сидіння пасажирів.

Крім того, зі зробленого патрульною відеозапису неможливо зрозуміти, скільки пасажирів перебувало в автобусі, оскільки працівник поліції до салону не заходила, а лише зафіксувала, що частина пасажирів вийшла на зупинці і в салоні ще знаходяться люди.

Відтак справу щодо водія Мирослава Л. було закрито, а накладений на нього штраф (17 тис. грн) – скасовано.

Андрій Пшеничко

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше