Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Одкровення нетипового лікаря: «Нетолерантно і вголос про зайву вагу»


Опубліковано: 20 Лютого 2021р. о 7:30


20Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматикки. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.

«З приводу зайвої ваги. Нетолерантно і вголос. Може, навіть цинічно. Отже, поговоримо про вічні плачі товстунів і тих, хто їм співчуває, про гормональні порушення і сповільнений обмін речовин. Оскільки часто можна почути: “Не слід говорити про людину, що вона товста, тому що багато жере, а може, вона просто хвора”.

Так ось, дорогі мої «пампушки», з великим сумом повідомляю, що немає таких станів і захворювань, які створюють сало у вашому організмі з нічого. Немає гормональних захворювань, які супроводжуються вагою під 100 кг. Ні мікседема при гіпотиреозі, яку я, до речі, ніколи не бачила, бо ці речі діагностуються зараз рано і вчасно і призначається замісна терапія гормонами, ні цукровий діабет другого типу, при якому надмірна вага – не наслідок і ускладнення захворювання, а саме фактор ризику причини виникнення, тому саме при діабеті другого типу рекомендовано схуднення. Також не будемо розглядати синдром Іценко-Кушинга – важке нейроендокринне захворювання з дуже характерними чіткими симптомами, й ожиріння там теж специфічне і не на першому плані. А поговоримо про всі ці незрозумілі недіагностовані “порушення обміну речовин” як виправдання зайвій вазі.

Так, існують вроджені ферментопатії, при яких не вистачає певних внутрішньоклітинних ферментів і порушений обмін, але вони зазвичай закінчуються смертю в ранньому дитячому віці. Набуті ферментопатії – це перш за все захворювання печінки і підшлункової, при яких також рекомендована дієта. Але в будь-якому випадку існує закон збереження енергії і речовин, при якому ніщо з нічого не виникає. І якщо знижений обмін, тобто повільніше розщеплюються поживні речовини, то їх потрібно або менше споживати, або більше витрачати. Будь-який знижений обмін речовин лікується рухом. І фраза “я і так цілий день на ногах” не є виправданням. Фізична робота і фізична культура – це трохи різні речі. Так що встали – і побігли. Не любите бігати – стрибайте на місці. Сваряться сусіди, що у них сиплеться штукатурка від ваших гупань – танцюйте. І настрій заодно підніметься, і гнучкість отримаєте. Лінь рухатися взагалі – лягайте на підлогу і просто перекачуйтеся від однієї стіни до іншої: це вам і масаж, і поліпшення мікроциркуляції, і лікування остеохондрозу. І я не жартую.

Про харчування ви самі все знаєте. Почнете ворушитися, підніметься настрій, з’явиться тонус – перестанете хотіти постійно їсти. Надмірне споживання їжі – це залежність. Причини, як завжди, – в голові: невпевненість у собі, спроба захиститися від навколишнього світу, неприйняття себе і навколишньої дійсності, стреси. А найчастіше це просто лінь. А також неробство і розбещеність або, простіше кажучи, зажерство від нічогонероблення (це про можновладців).

Я вже писала, що схильність до атеросклерозу мало залежить від харчування, тому що холестерин на 80% виробляється в організмі сам. І не з жирів, як багато хто думає. А з оцтової кислоти, своєї власної, яка утворюється в результаті обміну речовин. Але! Доведено, що при голодуванні синтез холестерину сповільнюється сам по собі. Тому розвантажувальні дні – найкращі ліки для підшлункової. Але робіть це правильно, без фанатизму і якщо немає медичних протипоказань.

Про всяк випадок для духовних і толерантних: я не засуджую і не критикую товстих – це їхня справа і їхнє право. І зовнішність дійсно не головне в людині. Я говорю про те, що ожиріння є причиною багатьох порушень здоров’я людини і перешкоджає нормальним стосункам зі світом й іншими людьми перш за все через те, що товстий чоловік все одно комплексує тією чи іншою мірою, як би він не доводив, що любить себе таким, як є. Насамперед зайва вага – це ненормально з фізіологічної точки зору. Подивіться на тварин у дикій природі – там немає ожирінь, бо такі тварини здохнуть першими. Ожиріння буває тільки у домашніх тварин, і вони, як правило, частіше хворіють тим, чим у природі не хворіють, а саме – “людськими” хворобами. А людина має право бути такою, якою хоче. І в неї завжди є вибір. Бажання схуднути є не завжди. Зате завжди є купа виправдань».

Далі буде…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше