Найсвіжіше:
• Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим
rss

Нова освітньо-професійна програма магістра у класичному університеті Тернополя: соціальна теологія – шлях соціального служіння та творення добра


Опубліковано: 2 Лютого 2021р. о 21:45


Сьогодні в українському суспільстві значно зріс інтерес до релігії як суспільного феномену. Знімаються ті штучні перепони, які відокремлюють віруючу людину від релігійних цінностей, розширюються пізнавальні можливості як окремої людини, так і релігійної спільноти загалом, відбувається новітнє формування ціннісних засад буття соціуму. Враховуючи зазначені тенденції, за активного сприяння ректора Західноукраїнського національного університету професора Андрія Крисоватого, на соціально-гуманітарному факультеті анонсовано відкриття нової освітньої програми «Соціальна теологія». Що це за програма, яку користь вона принесе суспільству, з’ясовували наші журналісти.

“Усі викладачі освітньої програми мають європейський досвід у викладацькій діяльності та добре розуміються у сучасних тенденціях розвитку академічної науки”

«Є великий попит на фахівців соціально-гуманітарного спрямування, які би могли надавати допомогу населенню»

Сьогодні соціальна теологія стає найактуальнішою сферою академічних гуманітарних досліджень, а тому фахівці різних спеціальностей, які хочуть поглиблено дізнатися про християнську теологічну традицію, раціонально осмислити цілісну духовно-соціальну реальність, мають чудову можливість у класичному університеті Тернополя здобути магістерський ступінь та одержати державний диплом. Для України ця освітня програма нова, і не випадково її інтеграцію в освітній процес розпочав Західноукраїнський національний університет, адже керівництво закладу завжди тримає руку на пульсі, визначаючи актуальні спеціальності для українського суспільства загалом. В. о. декана соціально-гуманітарного факультету, на базі якого власне і діятиме освітня програма «Соціальна теологія», Оксана Гомотюк переконана, що цей міждисциплінарний напрям буде дуже популярним серед випускників духовних семінарій та світських закладів.

– Важливою стане підготовка випускників духовних закладів, майбутніх теологів-мирян для катехетичної роботи у парафіях, спеціалізованих консультаціях, а також для виконання широкого спектру соціальних завдань та інших потреб спільноти Божого Народу. Якщо випускник духовного закладу, маючи тільки диплом цієї установи, не реалізувався в рамках релігійної організації, він не може влаштуватися на кваліфіковану роботу, не може на підставі цього диплома отримати другу вищу освіту, ускладнюється процес влаштування на якусь паралельну роботу. Наголосимо, що магістри програми «Соціальна теологія» матимуть змогу зростати духовно та світоглядно під час проходження міжнародних стажувань у європейських університетах, додаткових сертифікатних програмах та міжнародних школах й отримають дипломи державного зразка. Також випускники духовних семінарій після закінчення цієї освітньої програми зможуть працевлаштуватися у світських закладах. Адже зараз в умовах децентралізації і створення ОТГ є великий попит на фахівців соціального спрямування, які би могли надавати ефективну  допомогу населенню, – розповідає Оксана Гомотюк.

Популяризація освітньої програми «Соціальна теологія» дасть можливість сприяти формуванню соціально-правової, теологічної та етичної культури у магістрантів. Також вона покликана розвивати науково-дослідний, творчий та інноваційний потенціал випускників ЗУНУ в сфері їхньої професійної діяльності. Випускники програми набудуть необхідних якостей для ефективної професійної, просвітницької, науково-дослідної, експертно-консультаційної роботи. Соціальна теологія власне покликана формувати традиційні, загальнолюдські і духовно-моральні цінності людини і суспільства. Удосконалювати вміння та навички, пов’язані з організацією і управлінням колективами та ініціативними групами у різних формах трудової діяльності.

Також варто додати, що рівень довіри суспільства до церкви високий і, згідно з останніми дослідженнями, становить близько 72%. Західний регіон традиційно характеризується найвищим рівнем релігійності. Церкву визнають моральним авторитетом 74% жителів заходу. Наразі найбільшою мірою релігійне виховання в родині поширене в західному регіоні, де його вдома отримали 79% опитаних. Найменше противників вивчення релігії у школі – в західному регіоні (20%).

У загальному термін навчання за освітньою програмою «Соціальна теологія» складатиме 1 рік і 4 місяці. Колектив викладачів сформовано з практиків та теоретиків, докторів і кандидатів соціальних, психологічних, педагогічних та богословських наук. Усі викладачі освітньої програми мають європейський досвід у викладацькій діяльності та добре розуміються у сучасних тенденціях розвитку академічної науки. Для вступу на освітню програму «Соціальна теологія» на базі диплома бакалавра необхідно здати ЗНО з іноземної мови та фахове випробування у ЗУНУ,  на базі повної вищої освіти – фахові випробування у ЗУНУ.

“Магістри програми “Соціальна теологія” матимуть змогу зростати духовно та світоглядно”

«Західноукраїнський національний класичний університет стане лідером у цій просвітницькій роботі»

Наші журналісти поспілкувалися з викладацьким колективом та майбутніми абітурієнтами освітньої програми «Соціальна теологія» та поцікавились, чому ця програма така необхідна в сучасних реаліях.

– Перш за все ми повинні розуміти, що теологія – це не лише наука, а й осмислення. Найбільша проблема, яку ми успадкували від радянської педагогіки, – це відсутність релігійно-компетентної освіти. Саме тому для всіх класичних університетів наявність богословської складової в освіті є дуже важливою, тому я добре ставлюся до ідеї відкриття освітньої програми «Соціальна теологія» на базі соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ. Для більшості людей теологія співзвучна зі словами «церква», «священник», але насправді це лише частина. Адже теологія є пасторальною, коли готують священників, і соціальною, коли займаються підготовкою віруючих людей для соціального служіння. У радянські часи теологія була загнана в площину пасторального богослов’я. Тоді на теренах Радянського Союзу існували кілька семінарій, які працювали лише на відновлення священства в церкві, і як такої науки не було і розвитку богослов’я також.  Теперішні ліцензовані освітні програми у державних навчальних закладах також переважно акцентовані на пасторське служіння або наукову роботу, а от власне соціальних програм не було. Ми втратили спадок богослов’я, наприклад, у Греції соціальна теологія є у всіх навчальних закладах, а для України це новинка. ЗУНУ має спрямування на соціально-економічну роботу і введення цієї богословської складової для майбутніх соціальних працівників важливе. Бо в основі християнства є любов, і от власне це соціальне служіння повинно нести її.  Переконаний, що Західноукраїнський національний класичний університет стане лідером у цій просвітницькій роботі, – розповів нашим журналістам  отець Миколай Лагодич.

– Ця освітня програма зараз на часі і починає глибоко входити у нашу ментальність, у якої дуже сильний потенціал. Українцям присутня софійність, бажання мудрості, духовність і саме це упродовж віків допомагало нам виживати. Взагалі, все більше людей зараз хочуть пізнати себе і свою глибину, приходить розуміння, що ми – це щось унікальне, трансцендентне. Люди все більше відчувають потребу в тому, щоби розуміти себе і розуміти те, що ми належимо не тільки цьому світу. З усіх соціальних інститутів і досі зберігається найвища довіра до церкви. Якщо говорити про теологію в класичному розумінні, то це християнське бачення, а от власне соціальна теологія – це раціональне пізнання. Саме цій освітній програмі буде приділятися значна увага тісному зв’язку соціальної роботи і теології. А також ми будемо вивчати механізми та складники такого психологічного явища, як віра, – розповіла викладачка освітньої програми «Соціальна теологія» Ярослава Миколаївна.

Студентки соціально-гуманітарного факультету, які здобувають освітньо-науковий ступінь бакалавра, вже визначилися з магістерською програмою. Вони розповіли, чому їх зацікавила саме соціальна теологія та як планують реалізовувати свої знання на практиці.

– Для мене важливо робити добрі справи, і це своєрідний внесок у розвиток суспільства. Звісно, благодійність і волонтерство, але хотілось би це винести на професійний рівень. «Соціальна теологія» – це та освітня програма, яка навчить донести хорошу справу для суспільства, і це класно. Також важливим є і те, що я вважаю себе побожною людиною, ходжу до церкви і хотіла би більше і глибше вивчати богословські науки, тим паче, що вважаю це дуже актуальним у сьогоднішніх реаліях, – каже студентка соціально-гуманітарного факультету, яка планує вступ на освітню програму «Соціальна теологія», Наталя Гречин.

– Я вважаю, що соціальну теологію потрібно підносити на вищий рівень. У суспільстві цим знанням не приділяють належної уваги. Чому я вирішила обрати саме цю магістерську програму? Ну, юристом, звісно, бути добре і престижно, але приносити добро в суспільство і розбиратися в ньому – важливіше. Я хочу, щоби люди були добріші, відповідальніші і ставилися по-іншому до життя, були зацікавлені не тільки в матеріальних статках, а й загалом розвивалися духовно, – розповіла майбутня студентка освітньої програми «Соціальна теологія» Анастасія Кармазин.

Підсумовуючи усе вищевикладене, можна говорити про те, що особливо важливу роль у розвитку суспільства відіграють традиційні державотворчі цінності. Підготовка фахівців за освітньою програмою «Соціальна теологія» дасть можливість інтегрувати в суспільні процеси, особливо у соціальні установи, благодійницькі фонди висококваліфікованих соціальних теологів. Саме ці експерти соціальної сфери виступатимуть консультантами з релігійних питань в органах державного і муніципального управління, громадських організаціях і комерційних структурах, можуть бути викладачами богословських дисциплін у світських освітніх установах. Робота таких фахівців сприятиме зміцненню та розвитку міжконфесійного діалогу, релігійної толерантності і духовної співпраці представників традиційних і сучасних конфесій та, сподіваємося, винесе на якісно новий рівень соціальне служіння українському суспільству.

Вікторія Ушакова

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше