Найсвіжіше:
• Переможець Зимової першості Тренопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК
rss

(Не) жіночий вид спорту: юна боксерка з Тернополя розвінчує стереотипи


Опубліковано: 7 Вересня 2023р. о 12:28


Олександра Черевата пробиває захист суперниці 

У нашому суспільстві ще побутує думка, що бокс – не найкращий вид спорту для дівчат. Проте все більше жінок одягають боксерські рукавиці та годинами гамселять «грушу» в тренувальних залах.

Олександра Черевата здобула срібло на чемпіонаті Європи 

Їй усього 13 років, а вона вже фіналістка чемпіонату Європи та чемпіонка України з боксу. Мова йде про спортсменку з Тернопільщини Олександру Черевату.

«Якщо ти хочеш досягнути успіхів у спорті, потрібно розділити дружбу і спорт»

– Слово «бокс» у більшості людей асоціюється, насамперед, із чоловіками, – почала розмову Олександра Черевата. – Я ж на рингу доводжу, що жіночий бокс має право на існування і в людей поступово думка буде змінюватися.  

За словами Саші, ринг – місце для змагання і стосунки з опоненткою не мають значення:

– Ніхто не каже: ось, вона твоя суперниця – не товаришуй з нею, не підписуйся на неї в інстаграмі, не переписуйся в соцмережах. За рингом ти можеш товаришувати зі своєю опоненткою, але коли приходиш на тренування чи береш участь у змаганнях, тут тут не постає питання дружби – є ти і суперниця в ринзі. Якщо ти хочеш досягнути успіхів у спорті, потрібно розділити дружбу і спорт.

Олександра Черевата у рингу 

«Я постійно проводжу спаринги з хлопцями, старшими за мене»

Олександрі Череватій часто доводиться проводити спаринги з хлопцями, і не тому, що дівчат мало займається боксом, а через її невелику вагу.

Із вересня дівчат у секції побільшало, однак моєї вагової категорії – немає, тому я постійно проводжу спаринги з хлопцями, – каже спортсменка. – Ви ж розумієте, наскільки б людина погано не боксувала, але все одно вага перемагає. Тому, якщо вага в суперниці 60 кг, а в мене 38, звісно, що її один незграбний удар і мені може нормально «прилетіти». Тому я боксую постійно з хлопцями і теж не в своїй вазі, бо важко знайти хлопчика-боксера вагою 38 кг. Зазвичай мене ставлять у спаринги зі старшими досвідченими хлопцями, але в кожного різні завдання. Якщо я працюю у вільному бою, тобто завдаю ударів рукавичкою як хочу, то моїм опонентам дають завдання працювати передньою рукою або просто захищатися. Чи, наприклад, я і суперник у ринзі працюємо двома руками, однак я б’ю на повну, а він лише має право доторкнутися до мене. Тобто є певні обмеження, бо ж не може 60-кілограмовий спаринг-партнер, якому 15-16 років, бити мене зі всієї сили, а хлопців мого віку і моєї вагової категорії, на жаль, немає, а ті що приходять, то вони не конкурентоздатні. Спершу боксери-початківці бідкалися, мовляв, як я буду з дівчинкою спарингувати. Але після того, як та дівчина одягнула шлем і рукавиці, зайшла в ринг, а вийшла з нього переможницею, тоді хлопець каже, що й справді дівчата «шарять».

Спортсменка на тренуванні (фото Суспільне Тернопіль)

Із першим тренером була різниця у віці 70 років

Саша Черевата зовсім маленькою почала займатися спортом і сьогодні це не лише бокс:

– У віці 3,5 роки я почала займатися спортивною гімнастикою, потім стала бігати. Коли мені виповнилося 5 років, батько – колишній боксер, запропонував піти на бокс. Мама зовсім не була проти. А з 6-ти років я ще й пішла на вільну боротьбу. Що цікаво, першим моїй тренером був нині покійний Валерій Іванович Костенко. У нас була різниця у віці 70 років! Але нам легко було знайти спільну мову на тренуваннях, бо недарма ж кажуть, що малі діти і старші люди чимось схожі. Та й маючи за базу спортивну гімнастику, яка дала мені координацію та м’язову пам’ять, не складно було перейти на бокс, вивчати, як виконувати удари, правильно стояти у стійці, ухилятися від ударів супротивника тощо.

Спортсменка займається паралельно трьома видами спорту, головний із яких сьогодні – бокс.

– За таким графіком живу з 6 років, тобто більшу половину життя я в спорті. Так, багато фахівців фіздиспансеру дивуються такою кількістю різноманітних видів спорту, Адже я ще продовжую займатися спортивною гімнастикою і вільною боротьбою. Лікарі рекомендують вибрати один. Я пояснила, що поки для себе буду займатися тими видами спорту, які мені до душі, а потім вибиратиму, – каже Олександра.

Вправа “бій з тінню” (Фото Суспільне Тернопіль)
 

«Не ходжу по вулиці, як  Макгрегор, я – звичайна дівчина»

У спорті і поза ним Саша різна.

Я можу сказати про себе – у ринзі я одна, у житті зовсім інша. Не кажу, що щодня одягаю сукню, але таке буває, бо ж не буду постійно ходити у спортивних штанах і кросівках. У загальному, якщо взяти всі заняття, то вони займають 8 годин. А решта 16 годин – достатньо, щоби при бажанні нафарбуватися. Але щоби кожного дня ходити зі свіжим макіяжем, нігтями чи ще з чимось, то ні, у мене такого немає. Я не ходжу по вулиці, як  Макгрегор (боєць з Ірландії, який виступав у професійному боксі – авт.), я – звичайна людина, яка професійно займається спортом. І я виділяюся не зовнішнім стилем, а своїми досягненнями в спорті.

Олександра Черевата проводить бій з болгарською боксеркою

«У нашій країні рівноправ’я, тому можна займатися боксом та боротьбою як жінкам, так і чоловікам»

Колишній чемпіон світу з боксу за версією WBA Андрій Котельник заявив, що бокс – це спорт не для жінок. Чи варто нагадувати, що такі стереотипні заяви неприпустимі в цивілізованому світі, тим більше – від публічних осіб?

Я вислухаю думку кожної людини, разом з тим я маю свою позицію, якої притримуюся. Близько до серця цього теж не сприймаю. У нашій країні рівноправ’я. Тому можна займатися боксом, боротьбою тощо як жінкам, так і чоловікам.

Олександра Черевата має мрію, до якої цілеспрямовано йде:

Мінімальна мрія – це олімпійське золото, а далі – більше… Все залежить від здоров’я, спортивної злості, адже ніхто не може сказати, що буде завтра чи через тиждень. Хочу вірити, що все буде добре… 

Відео фінальної сутички тернополянки проти боксерки з Англії на чемпіонаті Європи 

«За рік-два на боксерських змаганнях у кожній ваговій категорії буде така ж кількість учасниць, як і учасників»

На Тернопільщині чимало дівчат займаються боксом, багато з них досягли хороших результатів не лише на всеукраїнському, а на міжнародному рівні. Про жіночий бокс ми розпитали відомого тернопільського тренера Володимира Шнуровського.

– Останнім часом жіночий бокс набуває популярності. Все більше дівчат почали відвідувати боксерську секцію. Бокс – це академічна дисципліна, олімпійський вид спорту. У жіночому боксі багато запозичено прийомів з чоловічого, разом із тим, скажу, що дівчата здебільшого старанніші на тренуваннях за хлопців.

Олександра Черевата та Володимир Шнуровський

– Дискримінація за гендерною ознакою в спорті найчастіше проявляється в словах про те, що серед жінок у так званих «чоловічих» видах спорту немає справжньої конкуренції. Чи дійсно це так?

Дивлячись про який вид спорту йдеться. Ось поїхала Саша Черевата на чемпіонат Європи і в її ваговій категорії разом з нею змагалося п’ятеро боксерок. На всю Європу – це дуже мало. Але потрібно врахувати те, що у віці 14 років мало хто буде важити всього 38 чи 42 кг. В інших легких категоріях (46, 54 кг) було вже по 12-15 боксерок. Якщо раніше ти приїхав зі спортсменкою на міжнародні змагання – практично завжди вона була у призерках. Зараз конкуренція як в Україні, так і за кордоном серед дівчат досить відчутна, вона зростає. Думаю, за рік-два на змаганнях у кожній ваговій категорії буде така ж кількість учасниць, як і учасників. Уже зараз у жіночому боксі на перший план виходять не просто фізичні дані, як колись, а більше тактичні дії. А це вже краса і мистецтво цього виду спорту.

Робота з тренером (фото Суспільне Тернопіль)

Не тільки боксом чи боротьбою полюбляють займатися дівчата на Тернопільщині. Чимало з них відвідують секції важкої атлетики, пауерліфтингу, кікбоскингу, футболу. Є у нас і футбольна арбітерка. Про неї – наша розповідь у наступній публікації.

А що думаєте з цього приводу Ви, яке Ваше ставлення до того, що жінки займаються так званими «чоловічими» видами спорту (футболом, боксом тощо)? У нас на сайті проводиться опитування. Висловлюйте свої думки – https://www.gazeta1.com/

Фото та відео з архіву О. Череватої.

Матеріал підготовлено за сприяння Волинського прес-клубу


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: , ,





Новини
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше