Найсвіжіше:
• На Тернопільщині дві електрички курсуватимуть за новим розкладом • Мерія міста на Тернопільщині наклала вето на землі під індустріальниим парком • Незаконно зрубано 694 дерева: недогледіли вишнівецькі лісники • На Монастирищині в аграрія відібрали понад 44 га землі: причина • Як підготувати під’їзд для спецтехніки на приватну ділянку • Тернопільський переробник будує новий млин, щоб втричі збільшити виробництво • Трагедія на Кременеччині: директору школи оголосили підозру • Як швидко і вигідно замінити розбите скло у вікні • Півтора року надій та сподівань: на Донеччині загинув солдат з Кременеччини • Кращі команди та гравців Тернопільщини нагородили за підсумками футзального сезону-2025/26 • “Він навчив мене кохати, але як жити без нього — не навчив”: історія Каріни з Буковини, чий наречений загинув на Курщині • Голову Білецької громади підозрюють у пошкодженні парку «Загребелля» на понад 8 млн грн • На Бережанщині чоловік незаконно зрубав сім дерев • Тварини згоріли заживо: на Гусятинщині трапилась моторошна пожежа • Війна забрала життя ще одного молодого воїна з Шумщини • ТОП онлайн-сервісів для перевірки нерухомості та земельних ділянок • На Дніпропетровщині загинув воїн з Гусятинщини • Вважався зниклим безвісти: підтверджено загибель воїна з Тернопільщини • Спочив у Бозі викладач тернопільського коледжу • З полону повернулися два військових з Монастирищини • Тернопільським студентам доступні пільгові квитки в застосунку УЗ • Тернопільщина знову у трійці лідерів в Україні • Помер соліст Національної опери з Тернопільщини • На Тернопільщині немовля народилося в швидкій дорогою до лікарні • На Тернопільщині 9 квітня знову вимикатимуть світло
rss

«Не заплатиш – залляємо кислотою!» В Тернополі затримали «тріо», яке тероризувало місцевих підприємців


Опубліковано: 9 Лютого 2018р. о 12:00

«Не буде грошей – не буде кіоску!» Здавалося, такі репліки мали би вийти з моди ще в «лихих» 90-х. Ба ні! Практика вимагати кошти за спокійне ведення бізнесу, як виявилось, присутня і дотепер.

За $2,5 тисячі кіоск вціліє

Днями в Тернополі правоохоронці затримали «тріо», яке місяцями тероризувало місцевого підприємця.

– Розслідуванням встановлено, що адвокат Тернопільської обласної колегії адвокатів, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно та за попередньою змовою із двома громадянами, вимагав від підприємця кошти. 31 січня 2018 року підозрюваний отримав від потерпілого 71 000 гривень за можливість безперешкодного будівництва кіоску в Тернополі. Того ж дня його разом зі спільниками затримали правоохоронці, – йдеться в офіційному повідомленні прокуратури області.

Чоловіки, погрожуючи знищити МАФ, настирливо вимагали 2,5 тисячі у. о. Нібито за таку суму вони залишать підприємця в спокої та дозволять вести бізнес. Мабуть, з боку це нагадує американський фільм про гангстерів. Тому й не дивно, що дехто засумнівався, чи не сфабрикована ця історія.

Щоби розставити усі крапки над «і», працівники прокуратури днями оприлюднили деякі матеріали справи. Серед них були три відеосюжети, на яких чітко видно, як підозрювані шантажують підприємця.

– Кажуть, що справа замовна, а підозрюваних начебто затримували неналежним чином. Тому ми вирішили оприлюднити деякі відеоматеріали та розставити усі крапки над «і». Отож, ще 26 жовтня минулого року до органів прокуратури звернулася людина, яка понад сім років працювала за кордоном. Згодом приїхала в Тернопіль та хотіла відкрити власний бізнес. Були виготовлені всі документи та оформлені належним чином. Відповідно чоловік почав будувати кіоск. Однак його зруйнували невідомі особи, які через деякий час самі прийшли до підприємця і сказали, що будь-які роботи він зможе виконувати виключно за оплату. Йшлося, зокрема, про 2,5 тисячі у. о., – розповів заступник прокурора Тернопільської області Ігор Мукан.

За словами посадовця, підозрювані погрожували також і дружині підприємця. Мабуть, це й стало останньою краплею. І чоловік вирішив більше не терпіти тиску та написав заяву, на основі якої правоохоронці розпочали досудове розслідування.

– У ході проведення досудового розслідування 31 січня підозрюваних затримали: одного при отриманні коштів, інших – за спонукання вчинити порушення, – розповів заступник прокурора.

Ігор Мукан наголосив, що органом досудового розслідування виступає прокуратура області, тому що один із підозрюваних раніше працював у Нацполіції, а значить, обізнаний зі специфікою роботи «копів». Щоби не «провалити» справу, за неї взялася прокуратура.

Триматимуть під вартою до суду

Цікаво, що на відео, яке оприлюднила прокуратура, з уст затриманих звучать прізвища деяких діючих депутатів Тернопільської міськради. Однак їхньої причетності до кримінального провадження поки що правоохоронці не підтверджують.

– На сьогодні матеріали кримінального провадження ведуться стосовно трьох осіб. У ході досудового розслідування, якщо будуть з’ясовані додаткові обставини, ми про це повідомимо, – запевняють у прокуратурі.

За словами заступника прокурора Тернопільщини Ігоря Мукана, після затримання до органів прокуратури звернулося ще двоє осіб, які стверджують, що підозрювані вимагали гроші і в них.

– Система була яка? Підозрювані приїздили, «наїжджали» на підприємця. Навіть викликали поліцію. Правоохоронці, у свою чергу, перевіряли документи. Якщо вони в порядку, їхали далі. Натомість підозрювані бралися до активних дій шляхом знищення майна. З відео чітко зрозуміло, що поки підприємець не заплатив би, працювати йому не дали б, – наголосив пан Мукан.

Стаття, яку зараз інкримінують підозрюваним, тягне за собою від трьох до семи років позбавлення волі. На час проведення розслідування «тріо» сидітиме під вартою.

– Суд задовольнив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу підозрюваним у скоєнні злочину за ч.2 ст.189 КК України у вигляді тримання під вартою. За рішенням суду адвокату – колишньому правоохоронцеві – обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі півмільйона гривень, двом іншим підозрюваним – тримання під вартою,- повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,





Новини
9 Квітня
8 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше