Найсвіжіше:
• 16 грудня п’ять тернопільських вулиць залишаться без води • Теребовлянщина в скорботі: на Харківщині загинув уродженець Мшанця • Випускник Бережанського ліцею нагороджений “Золотим хрестом” • Вихованець тернопільського футболу – у збірній туру Прем’єр-ліги • Відстрочка від мобілізації: яким документом можна її підтвердити • Від екстрадиції до США багатія з Тернопільщини врятував білоруський дипломатичний статус • Понад рік вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Кабмін ухвалив рішення про автоматичний військовий облік з 18 років, у тому числі за кордоном • Шкарпетковий бізнес: як стати улюбленим продавцем для клієнтів • На Харківщині загинув старший солдат з Тернопільської області • 14 грудня громада Тернополя прощатиметься з відомим містянином • Як зробити успішним бізнес із продажу FastFood • Екс-капітан тернопільської «Ниви» може повернутися в Прем’єр-лігу • На Тернопільщині викрили чергову підпільну АЗС • У Тернополі судитимуть головного інженера ЖЕКу за отримання 10 000 доларів хабаря • У Кременці відкрилася вулична виставка «Церковний рашизм» • Псевдопрацівник банку ошукав жительку Тернополя на понад 50 тисяч гривень • У Чорткові слідча поліції отримала від батька 1 млн гривень у подарунок • Головний тренер “Сокола” Андрій Скакун: «Було чимало хорошого і багато повчального для команди і клубу в цілому» • Антисанітарія та брудний одяг: у Шумську судили жінку, бо не гляділа чотирьох неповнолітніх дітей • Удар російського FPV-дрона обірвав життя офіцера з Тернопільщини • Помер відомий український співак Степан Гіга • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 13 грудня • На Сумщині прийняв останній бій сержант з Тернопільської області • 16 місяців надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини
rss

На Тернопільщині та Прикарпатті в УПЦ МП знайшли пропаганду, яка заперечує існування України


Опубліковано: 28 Листопада 2022р. о 19:30

У ході безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП правоохоронці виявили велику кількість антиукраїнських матеріалів, серед яких пропагандистська література, що заперечує існування України. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Зокрема, СБУ виявила літературу, у якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність. Водночас у знайдених матеріалах наголошується на нібито штучному походженні України як держави.

Також правоохоронцями виявлені брошури і книжки ксенофобського й ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Встановлено, що більшість знайденої літератури належить авторству російських діячів і видана російськими друкарнями.

В одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ МП була виявлена також символіка «великого войска Донского». Зокрема, ідеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло російським загарбникам окупувати частину Донецької та Луганської областей. Станом на цей час СБУ вивчає походження знайдених зразків.

На підставі виявлених речових доказів відкриті два кримінальні провадження за статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Усі докази направлені на відповідні незалежні експертизи, за результатами яких будуть вжиті подальші процесуальні дії.

У СБУ наголосили, що у своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду й віросповідання, як це визначено Конституцією України.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,




Новини
14 Грудня
13 Грудня
12 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше