Найсвіжіше:
• У жителя Кременеччини виявили наркотиків на майже 100 тисяч гривень (+фото) • На Тернопільщині викрито чергового нечистого на руку працівника військкомату • Вища ліга Тернопільщини: заліщицький «Дністер» експериментальним складом здобув вольову перемогу над збаразьким «Галичем» • На Тернопільщині затримали мешканця Кременеччини за продаж військовим позашляховиків, завезених в Україну як гуманітарна допомога  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Тернопільська “Нива” розгромно програла у Івано-Франківську • Місяць не дожив до 30-річчя: на Курщині загинув воїн з Тернопільської області • Штрафи з ухилянтів – в який термін треба заплатити, щоби не залишитись без житла • 12 вересня у кількох будинках мешканців Тернополя не буде холодної води • Україну накриє негода: коли і де будуть дощі • На війні загинув воїн-герой з Тернопільської області • Колишня юна кримчанка, а нині мешканка Тернопільщини самотужки зібрала понад 10 тисяч для ЗСУ  • У Зборові затримали водія з фальшивими документами • Енергетики повідомили, чи вимикатимуть світло на Тернопільщині 12 вересня • У Тернополі водіїв, які беруть готівку за проїзд, позбавлять компенсації • Влада Тернополя обіцяє не збільшувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення • На Тернопільщині за день у ДТП отримали травми четверо людей, серед них – хлопчик • У лікарні помер призваний пів року тому по мобілізації воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині почали будівництво заводу за 1 200 000 000 гривень • «Тернопільводоканал» оштрафували на 2 мільйони гривень за зловживання • У жителя Бережанщини поліцейські вилучили автомат та майже пів тисячі набоїв • Громада на Тернопільщині зустріла загиблого 32-річного прикордонника • У Тернополі працівники пошти привласнили дронів на 6 мільйонів гривень • Не міг ні говорити, ні рухатися: на Тернопільщині розшукали зниклого важкохворого пенсіонера з Вишнівецької громади • Тернопільські поліцейські розшукали безвісти зниклу дівчину аж у Запоріжжі
rss

На Тернопільщині 2024 рік оголошено Роком родини Степана Бандери


Опубліковано: 9 Лютого 2024р. о 13:29

Під час сесії Тернопільської обласної ради депутати ухвалили рішення про проголошення 2024 року Роком родини Степана Бандери.
Степан Бандера – символ визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті. Його іменем називали ціле покоління українців – бандерівців. Світогляд Великого українця формувався у його родині, кожен член якої заслуговує на увагу, вивчення та пошану нащадків.

Довідково:

Батько Степана Бандери, отець Андрій, народився 1882 року у Стрию. Після гімназії навчався на богословському факультеті Львівського університету. Студентом Андрій Бандера вступив до Української національно-демократичної партії (УНДП) – на той час провідної української політсили Галичини. Здобувши освіту, одружився з Мирославою Глодзінською, яка походила зі старовинної галицької родини священників.

За рік у подружжя народилася донька – Марта-Марія (педагогиня, громадсько-політична діячка), у 1909-му на світ з’явився Степан (один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX ст., голова Проводу ОУН(б), за ним, у 1911 році, народився Олександр (політик, діяч ОУН від 1933), у 1913 р. – Володимира (громадсько-культурна діячка, учасниця національно-визвольного руху), у 1915 р. – Василь (учасник національно-визвольних змагань, член ОУН), за два роки – Оксана (педагогиня, громадсько-культурна діячка), та в 1919-му – Богдан (учасник національно-визвольних змагань, член ОУН).

У 1906 році Андрій Бандера був рукоположений у сан священика митрополитом УГКЦ Андреєм Шептицьким. І сім років він служив в одній церкві зі своїм тестем у селі Угринові, на Івано-Франківщині. 1913 році став настоятелем сільського храму.

1919 році було проголошено ЗУНР. Отця Андрія призначили послом Української Національної Ради ЗУНР в Станіславові (нині Івано-Франківськ). Він був духовним опікуном Української Галицької армії.

У 1922 році пережив страшне горе – його 34-річна дружина померла від туберкульозу горла, залишивши восьмеро дітей. Невдовзі відійшла у вічність наймолодша донька, ще немовлям.

Андрій Михайлович залишився сам із сімома дітьми на руках – наймолодшому синові було всього 2 роки. Усі сили батько спрямував на виховання нащадків. Вони отримали гідну освіту, були виховані в любові до України та до слова Божого. Але тоді ніхто не міг і уявити, яка доля спіткає їх у майбутньому.

Богдан Бандера загине в лавах ОУН у 1944 році. Братів Олександра, доктора економічних наук, та Василя, випускника факультету філософії Львівського університету, у 1942 році закатують нацисти в концтаборі Аушвіц. Степана Бандеру, голову Проводу ОУН, агент радянського КДБ Богдан Сташинський уб’є у 1959 році в Мюнхені.

Три доньки – Марта-Марія, Оксана і Володимира – стануть бранками радянських концтаборів. Марта-Марія так ніколи й не повернеться з Красноярського краю на Батьківщину, Оксана отримає дозвіл на це тільки через 48 років після арешту, Володимира – через 10.

Отець Андрій і вся його родина були під пильним оком більшовиків. Кілька разів українські підпільники організовували для священика і його дітей нелегальний переїзд за кордон, у Мюнхен, де тоді перебував Степан Бандера. Та отець Андрій так і не погодився на переїзд. Він не міг залишити своїх парафіян.

22 травня 1941 року, за місяць до початку німецько-радянської війни, отця Андрія і його доньок Марту й Оксану заарештували. Слідство вів уповноважений третього відділу, молодший лейтенант держбезпеки Войцехівський. Допити були безкінечними.

8 липня 1941 року Андрія Бандеру засудили на смерть. 10 липня 1941 року його розстріляли. Лиш у 1992 році діти священника дізналися про долю свого батька. У тому ж році він був реабілітований прокуратурою, тобто визнаний невинним в інкримінованих йому більшовиками злочинах. Проте досі так і невідомо, де поховані останки отця.

5 жовтня 2010 року в онука Степана Бандери, названого на честь свого діда, народився син. Цікаво, що до цієї щасливої події Степан-молодший був останнім чоловіком у роду, який носив знамените прізвище.

Назвали нащадка Богданом-Андрієм. Богданом – на честь одного з братів провідника ОУН Степана Бандери, який загинув у похідних групах у Східній Україні, а Андрієм – у пам’ять про батька Степана-молодшого, а також прадіда-священика.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:
Мітки:





Новини
12 Вересня
11 Вересня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше