Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище
rss

На Тернопільщині 2024 рік оголошено Роком родини Степана Бандери


Опубліковано: 9 Лютого 2024р. о 13:29


Під час сесії Тернопільської обласної ради депутати ухвалили рішення про проголошення 2024 року Роком родини Степана Бандери.
Степан Бандера – символ визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті. Його іменем називали ціле покоління українців – бандерівців. Світогляд Великого українця формувався у його родині, кожен член якої заслуговує на увагу, вивчення та пошану нащадків.

Довідково:

Батько Степана Бандери, отець Андрій, народився 1882 року у Стрию. Після гімназії навчався на богословському факультеті Львівського університету. Студентом Андрій Бандера вступив до Української національно-демократичної партії (УНДП) – на той час провідної української політсили Галичини. Здобувши освіту, одружився з Мирославою Глодзінською, яка походила зі старовинної галицької родини священників.

За рік у подружжя народилася донька – Марта-Марія (педагогиня, громадсько-політична діячка), у 1909-му на світ з’явився Степан (один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX ст., голова Проводу ОУН(б), за ним, у 1911 році, народився Олександр (політик, діяч ОУН від 1933), у 1913 р. – Володимира (громадсько-культурна діячка, учасниця національно-визвольного руху), у 1915 р. – Василь (учасник національно-визвольних змагань, член ОУН), за два роки – Оксана (педагогиня, громадсько-культурна діячка), та в 1919-му – Богдан (учасник національно-визвольних змагань, член ОУН).

У 1906 році Андрій Бандера був рукоположений у сан священика митрополитом УГКЦ Андреєм Шептицьким. І сім років він служив в одній церкві зі своїм тестем у селі Угринові, на Івано-Франківщині. 1913 році став настоятелем сільського храму.

1919 році було проголошено ЗУНР. Отця Андрія призначили послом Української Національної Ради ЗУНР в Станіславові (нині Івано-Франківськ). Він був духовним опікуном Української Галицької армії.

У 1922 році пережив страшне горе – його 34-річна дружина померла від туберкульозу горла, залишивши восьмеро дітей. Невдовзі відійшла у вічність наймолодша донька, ще немовлям.

Андрій Михайлович залишився сам із сімома дітьми на руках – наймолодшому синові було всього 2 роки. Усі сили батько спрямував на виховання нащадків. Вони отримали гідну освіту, були виховані в любові до України та до слова Божого. Але тоді ніхто не міг і уявити, яка доля спіткає їх у майбутньому.

Богдан Бандера загине в лавах ОУН у 1944 році. Братів Олександра, доктора економічних наук, та Василя, випускника факультету філософії Львівського університету, у 1942 році закатують нацисти в концтаборі Аушвіц. Степана Бандеру, голову Проводу ОУН, агент радянського КДБ Богдан Сташинський уб’є у 1959 році в Мюнхені.

Три доньки – Марта-Марія, Оксана і Володимира – стануть бранками радянських концтаборів. Марта-Марія так ніколи й не повернеться з Красноярського краю на Батьківщину, Оксана отримає дозвіл на це тільки через 48 років після арешту, Володимира – через 10.

Отець Андрій і вся його родина були під пильним оком більшовиків. Кілька разів українські підпільники організовували для священика і його дітей нелегальний переїзд за кордон, у Мюнхен, де тоді перебував Степан Бандера. Та отець Андрій так і не погодився на переїзд. Він не міг залишити своїх парафіян.

22 травня 1941 року, за місяць до початку німецько-радянської війни, отця Андрія і його доньок Марту й Оксану заарештували. Слідство вів уповноважений третього відділу, молодший лейтенант держбезпеки Войцехівський. Допити були безкінечними.

8 липня 1941 року Андрія Бандеру засудили на смерть. 10 липня 1941 року його розстріляли. Лиш у 1992 році діти священника дізналися про долю свого батька. У тому ж році він був реабілітований прокуратурою, тобто визнаний невинним в інкримінованих йому більшовиками злочинах. Проте досі так і невідомо, де поховані останки отця.

5 жовтня 2010 року в онука Степана Бандери, названого на честь свого діда, народився син. Цікаво, що до цієї щасливої події Степан-молодший був останнім чоловіком у роду, який носив знамените прізвище.

Назвали нащадка Богданом-Андрієм. Богданом – на честь одного з братів провідника ОУН Степана Бандери, який загинув у похідних групах у Східній Україні, а Андрієм – у пам’ять про батька Степана-молодшого, а також прадіда-священика.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:
Мітки:





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше