Найсвіжіше:
• На Харківщині загинув батько двох дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині на Великдень працівники водоканалу ліквідовували прорив мережі (+фото) • У Тернополі судитимуть колаборанта з Херсонщини, який здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару • На Тернопільщині, втікаючи від поліцейських, п’яний водій заїхав в електроопору • Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя • Тернопільщина передала 5 музичних інструментів мистецьким школам Херсонщини • Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині
rss

Муніципальна транспортна кампанія: благо для тернополян чи відмивання бюджетних коштів


Опубліковано: 26 Червня 2018р. о 15:51


На минулому тижні влада Тернополя радісно відрапортувала, що з придбанням першого низькопідлогового багатомісного автобуса розпочався процес створення муніципальної транспортної компанії. Вона має об’єднати у собі практично всі пасажирські перевезення у Файному місті і її мешканці не залежатимуть від приватних перевізників, які часто «викручували руки» владі, створюючи в місті транспортний колапс, і вимагали збільшити тариф на проїзд. Але за благими намірами влади громадські активісти помітили ряд дивних речей, які заставляють задуматися: а чи все так «рожево» з муніципальними автобусами, як нам про це розповідають очільники Тернополя?  

12-метровий низькопідлоговий автобус MAN може одночасно перевозити від 80 до 100 пасажирів

– Придбання першого низькопідлогового автобуса марки MAN, розрахованого на 80-100 пасажиромісць, є першим кроком на шляху до створення єдиної муніципальної транспортної компанії Тернополя, – заявив міський голова Сергій Надал. – Цей комфортний сучасний автобус, розроблений провідним міжнародним виробником, забезпечує рівень викидів відпрацьованих газів на рівні вимог Євро-5, відтак є екологічно безпечним видом транспорту.

Зі слів очільника Тернополя, вартість придбаного автобуса з розмитненням становить близько одного мільйона гривень. 12-метровий низькопідлоговик виробництва MAN / Gräf & Stift на LPG з кондиціонером, який основний час експлуатувався у Відні (Австрія), придбали, якщо вірити платформі публічних закупівель «Прозоро», у чеської фірми «ZEDEXO” s.r.o за 20 500 євро (без розмитнення та інших платежів).

Щодо ціни транспортного засобу і розпочалися найбільші суперечки, мовляв, Тернопіль значно переплатив, придбавши автобус. Голова тернопільського «Автомайдану» Ігор Василів на своїй сторінці у «Фейсбук» запостив наступне: «Як і обіцяв, друзі з Австрії скинули силочку на дані аукціону із продажу дуже подібних на «надалівські» автобуси. Ціна вражає! 6 000 євро проти 1 млн. грн.».

«Австрійський металолом за 1 млн. гривень. Ціна такого барахла не більше 6000 доларів. І Тернопіль має купити 40 автобусів. На цій оборудці голова отримає не менше 500 000 доларів у кишеню», – прокоментував ситуацію з придбанням автобуса уродженець Тернополя Олекса Терновий.

Зайшовши на австрійський сайт із продажу вживаних транспортних засобів, і справді знаходимо дуже подібний на той автобус, який придбав Тернопіль. Зробивши переклад технічних характеристик автобуса на українську, дізнаємося, що він такої ж марки і класу, теж на газі, але ціна його значно менша – 6 800 євро, тобто в три рази менша!

Так, щодо виставленого на австрійському сайті на продаж автобуса є певні застереження, цей транспортний засіб потребує певного ремонту, але ж його вартість не може становити 13 700 євро (різниця між ціною вже купленого автобуса і пропонованого австріяками). Саме таку або близьку до цієї суми, думають дописувачі соцмереж, хтось собі поклав у кишеню лише на придбанні одного автобуса. А оскільки вживаних автобусів середнього-великого класів для формування муніципального автопарку міста заплановано придбати у лізінг близько 50, то провівши нескладні математичні розрахунки виходимо на суму 685 000 євро або понад 20 мільйонів гривень, яку Тернопіль міг би зекономити.  

Є в громадських активістів й інші застереження. Так у тендерній документації для потенційних продавців вказано, що Тернопіль хоче придбати «Автобус, який був у користуванні, MAN A21, 2007 року випуску, номер шасі WMAA21ZZ36B025156». Вказавши конкретний номер шасі, стає зрозуміло, що жоден інший, окрім цього автобуса, придбаний не буде, адже він єдиний у своїй природі, тому про конкуренцію чи зниження ціни мова йти не може. А ще в активних дописувачів соцмереж викликало здивування, чому договір між КП «Тернопільелектротранс» та фірмою «ZEDEXO” підписано 31 травня, хоча, згідно з даними «Прозоро», протокол розкриття пропозицій відбувся лише 1 червня.

Журналісти,звичайно, не є великими фахівцями транспортної сфери, а особливо в плані пасажирських перевезень, більше того, не просто розібратися в хитросплетіннях тендерної документації, тому за коментарем ми звернулися до прес-служби підприємства, яке купувало згаданий вище автобус. При цьому задали кілька конкретних запитань. Зокрема, ми запитали: 1. Чому автобус тієї ж марки і з аналогічними технічними характеристиками на австрійських сайтах вартує 6 800 євро, в той час як КП придбало його за 20 500 євро?  2. Чому у тендерній документації на товар вказано конкретне шасі, адже за таких умов інших автобусів, відповідно дешевших, придбати апріорі не можна?  3. Чому договір на придбання підписано на день раніше, ніж відбулося розкриття тендерної пропозиції?

У прес-службі тролейбусного депо, на жаль, ми не отримали конкретних відповідей на запитання, які цікавлять тернопільську громаду, там лише зазначили, що все відбулося в рамках закону.

– Автобус куплено у рамках чинного законодавства, пройшов експертизу, митні процедури, технічний огляд і без жодних додаткових затрат допущений до перевезення пасажирів. Інформація про всі закупівлі, які проводить КП «Тернопільелектротранс», відповідно до чинного законодавства публікується на всіх інтернет-порталах, у тому числі й на «Прозоро». Крім того, подаються відповідні звіти згідно з чинним законодавством, – зазначив директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх.

Дуже сподіваємося, що й справді у плані придбання автобуса все відбулося згідно з буквою закону і Тернопіль справді отримає дійсно народну транспортну компанію, яка дбатиме про тернопільського пасажира, передусім про пільговика.

А тим часом нещодавно придбаний перший низькопідлоговий автобус марки MAN розпочав свої трудові будні. Нині він курсує вулицями Тернополя за маршрутом №18.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
6 Травня
5 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше