Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище
rss

Муніципальна няня: як скористатися послугою та отримати компенсацію?


Опубліковано: 21 Січня 2019р. о 9:19


З 1 січня 2019 року в Україні почав діяти проект «Муніципальна няня»

Тепер працюючі батьки, у яких є діти до 3-х років, мають право отримати грошову компенсацію частини витрат на послуги няні. Але як насправді діє ця програма і що потрібно молодим батькам, аби отримати компенсацію?

«Муніципальна няня» – це урядовий проект, мета якого – допомогти молодим сім’ям.  Відповідно до цієї програми, працюючі батьки отримуватимуть компенсацію за послуги няні. Серед обов’язкових вимог проекту “Муніципальна няня”  – договір про працевлаштування, ідентифікаційний код роботодавця (батьків) та няні, а також записи у трудовій книжці няні.

Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Вона має бути або підприємцем, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” відбувається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів (25% державний бюджет, 15% обласний бюджет, 60% місцевий бюджет). 

Прожитковий мінімум на дитину до шести років в Україні з 1 січня по 30 червня 2019 року становить 1626 грн., з 1 липня пo 30 листопада – 1699 грн., з 1 грудня – 1779 грн.

У Міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інших соціальних виплат на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків.

– Державна допомога у сім’ї залишається, а якщо захоче скористатися такою опцією, як “Муніципальна няня”, – то це додатковий бонус, – запевняє міністр соціальної політики Андрій Рева.

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпустки через “муніципальну няню” також немає. У відомстві наголошують, що на компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці. Тобто мама може буди у декретній відпустці, не виходити на роботу і найняти няню для допомоги у догляді за дитиною. І в такому випадку ця сім’я також претендує на компенсацію витрат на послуги няні.

Як оформити?

Батьки самі підшуковують та обирають няню. Укладають договір з нею. Звертаються у відділ соцзахисту за місцем проживання (не пізніше, ніж за 30 днів з моменту укладання договору). Із собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, а також копію офіційно укладеного з нянею договору. Крім того, потрібно написати заяву на отримання компенсації і надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).

Крім того, щомісяця до 5-го числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. В уряді обіцяють, що це можна буде зробити в управлінні соцзахисту або електронною поштою. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Також з 1 липня 2018 року внесено зміни в Податковий кодекс України, яким передбачено право батьків отримати податкову знижку на витрати у зв’язку з оплатою навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Оскільки проект «Муніципальна няня» новий, тому на першому етапі можуть виникнути різні непорозуміння, і з цим молодим батькам потрібно змиритися. Бо навіть в управлінні соціального захисту Тернопільської ОДА, за коментарем до якого зверталися наші журналісти, нам не могли нічого прокоментувати, бо з профільного міністерства на місця ще не надійшли відповідні роз’яснення.

– Проект постанови є, але сам документ ще не затверджено Кабміном. Відповідно має бути затверджений порядок втілення програми «Муніципальна няня» та відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років. Як тільки її затвердять і розішлють по областях, ми одразу візьмемось за її реалізацію, – повідомив директор департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Софія Марцюк


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше