Найсвіжіше:
• На Тернопільщині – найнижча народжуваність, на Буковині – найменше шлюбів: статистика за 2024 рік • Виховала не одне покоління: на Гусятинщині померла вчителька початкових класів • Останній бій прийняв у Курській області: на Тернопільщині з військовими почестями поховали загиблого захисника • Майже рік вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув молодий військовий з Тернопільщини • Зупинилося серце 49-річного військового з Тернопільщини • Головний тренер заліщицького «Дністра» Олег Шелаєв: «Агрон» не дав нам шансу себе обігнати» • Справа Чоботаря і психлікарні: чому приватний підприємець майже 10 років не сплачує за оренду землі в Чернівцях • Директора одного з комунальних підприємств Луцька підозрюють у розтраті 3,8 млн грн бюджетних коштів • Плюси та мінуси оренди квартири через агентство нерухомості у Києві • Вбив трьох людей зі Збаражчини і ще чотирьох поранив: стрільцю загрожує довічне ув’язнення  • Громада на Тернопільщині віддала останню шану загиблому на Донеччині Герою • Тернопільська – єдина область України, в якій перевищений епідпоріг  • У Тернополі у вікно єпархіального приміщення стріляли з пневматичної зброї • Як часто потрібно робити ультразвукове чищення зубів? • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • 10 років тюрми загрожує жителю Львівської області, причетного до смертельної ДТП у Тернополі • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • На війні загинув молодий нацгвардієць з Тернопільщини • Відомий співак з Тернопільщини приїхав до 84-річної мами та здивував її сюрпризом • У Чорткові відбудеться прем’єра фільму про загиблих синів учасників “Росохацької групи” • “Прадід зятя Дональда Трампа походить з Тернопільщини”, – історик Степан Колодницький • Трагічна звістка з фронту: у Курській області загинув військовий з Тернопільщини • Чому важливо знати основи першої допомоги? • «Московський» піп побив сестру загиблого військового • Більше двох років рідні чекали та вірили в диво: на Запоріжжі загинув військовий з Тернопільщини
rss

Колонка шеф-редактора: «А що станеться, якщо ми почнемо бути щасливими?»


Опубліковано: 3 Червня 2021р. о 22:00

Скільки разів на день ви посміхаєтеся? Як часто зупиняєтеся, щоби помилуватись природою чи якимсь цікавим об’єктом? А що частіше відчуваєте – посмішку чи роздратування? Як швидко вас можна розвеселити? А рознервувати?…

…Коли народилася моя донька, я різко перетворилася із киплячої на роботі жінки в маму і домогосподарку. Чомусь прийшло усвідомлення того, що це дитинча вперше прийшло у наш світ, а моє головне завдання – розказати і показати, що тут, у нас, є і як це все працює. Це як ви показуєте своє помешкання гостям, які раніше у вас не були. Ця гра виявилась не просто захоплюючою, бо згодом вона перевернула мій світогляд.

Чи звертали ви увагу коли-небудь, як найменші діти реагують на свої успіхи і поразки? Дуже швидко минає плач від чергового синця, але як довго дитина сміється від веселої гри! І вже за кілька хвилин із негативної емоції переключається на нову –позитивну. Я це називаю просто: вміти бути щасливим.

А тепер подивимося на нас, дорослих. Як справи? – запитують один одного при зустрічі. У відповідь здебільшого починаються скарги: на здоров’я, сім’ю, роботу, погоду чи чергову проблему. Значно рідше – сухе «Все добре». У мене, до прикладу, є тільки один знайомий, який на це запитання завжди відповідає: «У мене все супер!»

Коли, в який момент і в якому віці ми робимо розворот на 180 градусів і починаємо на проблемах і негативних емоціях зациклюватися більше, ніж на радісних подіях та почуттях? Перестаємо помічати красиві квіти, чути компліменти, але по три дні нервуємо через чиєсь образливе слово?

…Нещодавно я розмовляла по телефону і пила каву у дворі чужої багатоповерхівки. Краєм ока помітила старшу жінку, яка з похмурим обличчям мила вікна на балконі і наче прислухалася до моєї розмови. Я підійшла до смітника коло під’їзду, щоби викинути спорожнілий стаканчик, і раптом почула згори: «Тут смітник тільки для наших мешканців!» Тітонька звісилася з балкона і всім своїм виглядом виражала готовність до сварки. «Пробачте, пані, Вам було би краще, якби я викинула його просто на землю, а не в смітник?» – посміхнулася я до жінки і додала: «Спробуйте бути добрішою, думаю, Вам буде личити!» Пані оторопіла, бо її надія на скандал щезла, як мій стаканчик у смітнику.

Насправді, мені шкода цю літню жінку. Напевне, її турбують проблеми зі здоров’ям, адже негатив, кажуть психосоматики, шкодить тому, хто його розповсюджує. Можливо, вона не відчуває любові близьких, а тому й сама відучилася любити. Думаю, вона дуже рідко посміхається, адже радісні люди похмурими не бувають. Вона не щаслива, бо не вміє, а головне – не хоче такою бути.

Звісно, я не закликаю радіти життю, коли хворіють близькі чи в сім’ї непоправне горе. Ви ж розумієте, що доля влаштовує усім нам інколи навіть нестерпні випробування. Я пишу про буденність, про ті всі дні, коли ми встаємо, йдемо на роботу, займаємося дітьми чи господаркою, спілкуємося з іншими людьми, знайомими і чужими. Коли їдемо в автобусі і замислюємось над якимись негараздами замість того, щоби милуватися краєвидом за вікном. Коли чужий дитячий плач викликає роздратування й осуд замість бажання запропонувати мамі свою допомогу. Коли успіх сусіда викликає заздрість замість стимулу досягнути такого ж результату…

Діти – вони справжні. І емоції у них справжні. Усього решта – злості, осуду, заздрості, пліткарства і вміння зациклюватися на негативі – вони вчаться у нас, дорослих. І непомітно для себе перетворюють своє вміння бути щасливими на здатність бути нещасними. Ну бо дорослі – вони ж такі, а всі діти хочуть швидше стати дорослими…

Як думаєте, що станеться, якщо ми раптом почнемо бути щасливими? Якщо проблемам і образам приділятимемо рівно стільки уваги, скільки вони того вартують і не більше? Якщо скажемо собі: а взагалі-то… не все у мене так погано! Почнемо більше радіти красивим речам і хорошим подіям, яких раніше не помічали. Навчимося посміхатися навіть першим сонячним промінчикам, які вранці нас будять зі сну… Навчимо своїх дітей власним прикладом вміти бути щасливими навіть у дорослому віці. І може, тоді наше життя зміниться на краще?


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Січня
21 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше