Найсвіжіше:
• Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото) • У Тернополі визначили осіб, які каратимуть мешканців за втручання в роботу приладів обліку води • Одразу п’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги • 9 жителів Тернопільщини втратили понад 1 млн грн: на 9 років засуджено мешканця Львівщини • У Тернополі достроково завершать опалювальний сезон • Загинув на Донеччині: на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку працівнику «Дністровського каньйону» (+фото) • Під час війни у Тернополі вирішили за понад мільйона відремонтувати волейбольний майданчик • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла
rss

«Інформацію про нібито вивезені мною 17 мільйонів поширює УАФ»: Ігор Суркіс – про конфлікт зі збірною, ціну Довбика та російські гроші Маркевича


Опубліковано: 22 Квітня 2022р. о 7:50


Ігор Михайлович у бесіді із редактором Fanday.net детально обговорив тему виклику гравців Динамо на квітневий збір національної команди. Також ми поспілкувалися про війну, евакуацію Динамо та Артема Довбика.

— Ігоре Михайловичу, УАФ радилася з клубами, зокрема, Динамо, плануючи цей збір?

— У тому й річ, що ніхто ні з ким не радився. Вони вигадали цей збір, коли ми вже намітили план дій — проводити благодійні матчі. Зараз усі обурені та висловлюють патріотичні гасла. Але в цій ситуації потрібно розібратися професійно, що буде краще для футболістів збірної.

Організувати благодійні матчі Динамо для потреб України була ініціатива Луческу. Містер написав на моє ім’я листа, щоб ми організували благодійні матчі, щоб показати світові всі жахи війни. Ми почали здійснювати цю ідею, вона йшла тяжко. Дякуємо міністру спорту, міністру культури та міністру закордонних справ, що нас підтримали, хоча їм у цей час не до футболу.

Спочатку ми хотіли виступати однією командою, складеною з українських футболістів Динамо та Шахтаря. Ми навіть говорили з цього приводу із Палкіним. Він ухвалив цей варіант.

– Чому цього не сталося?

— Спочатку Шахтар мав невизначеність із головним тренером. Але потім стало відомо, що Де Дзербі залишається, і це питання відпало.

– Чому Динамо не йде на поступки збірної?

— Нам же потрібний результат, а не просто гасла? Я у футболі 30 років і розумію, що якщо футболісти грають за два-три дні, то вони знаходяться в оптимальному стані. А якщо збирати гравців за місяць та мучити їх лише тренуваннями, то вони потім і у футбол не захочуть грати. Це один бік медалі.

Друга сторона — для чого брати футболістів, яких потім не використовуватимуть? Ми ж чудово розуміємо, що з 12-ти футболістів Динамо, в основу збірної потраплять щонайбільше троє чи четверо, і ми всі їх знаємо. Багато хто навіть у запас не потрапить, коли приїдуть легіонери. Вони навіть Бурду хотіли викликати, котрий не грав три роки.

Місяць їх ганятимуть на тренуваннях. Про які контрольні матчі збірної кажуть, якщо національні команди не зберуться, бо у європейських лігах йдуть чемпіонати? Може, краще було б відправити головного тренера збірної України на матчі Динамо та Шахтаря, щоб він переглядав футболістів?

— Чи не розглядали ви варіант, щоб збірна провела решту запланованих благодійних матчів замість Динамо?

— Ми не розглядали такого варіанту. Але якби це обговорювалося по-людськи з нашим головним тренером [Луческу], то були б готові розглянути. Збірна також замість Шахтаря може зіграти. Можна було б провести одну-дві контрольні ігри, але не робити місячного збору.

— Якщо Павелко вам все ж таки зателефонує та запропонує, щоб збірна України дограла благодійні матчі замість Динамо, ви дозволите такий варіант?

— Спочатку потрібно, щоб він зателефонував, а не клерки писали листи. Я готовий обговорити найкращий варіант для збірної, щоби вона вийшла на чемпіонат світу.

— Ви не говорили з цього приводу з Шахтарем, адже у них теж така ситуація з викликом гравців?

— Тому ні з ким із Шахтаря не говорив. Читаю істерику, яка розгорілася в пресі, того ж таки Маркевича, наприклад, і хочу йому сказати: нехай він спочатку поверне гроші, які заробив у Росії [Маркевич у 2002 році очолював російський Анжи]. Я, на відміну від нього, ніколи там не працював.

— Що думають футболісти «Динамо» з цього приводу?

— Якщо футболісти вважають, що вони краще підготуються до стикових матчів на зборах у національній команді, ми їх без проблем відпустимо. Вони не раби, я не можу їх не відпустити. Я їм нічого не забороняв. Нехай вони ухвалять рішення і роблять, як вважають за потрібне. Сьогодні футболісти Динамо зберуться та висловлять свою позицію.

Дай Боже, щоб збірна України пройшла на чемпіонат світу, і я вірю, що в неї це вийде. Але списати на мене невдачу ні в кого не вийде.

— Хто має платити гравцям зарплату під час зборів – клуб чи асоціація? Чи звичні гарантії на випадок травм гравців?

— По-перше, призначена дата збору — це не терміни ФІФА та УЄФА. Якщо хтось із гравців Динамо чи Шахтаря отримає травму, лікуватимуть їх клуби. Коли Бесєдін отримав на Євро серйозне пошкодження і вибув на п’ять місяців, у перші п’ять днів із нього зробили героя, а потім ніхто з УАФ йому навіть не подзвонив і не спитав про його самопочуття.

По-друге, зарплати також платять клуби. В УАФ хочуть, щоб Суркіс платив зарплати, а вони тренуватимуть. Треба з повагою ставитись один до одного. Нині непрості часи для кожного. Я не хлопчик, мені 63 роки і не треба мене лякати, нічого поганого для країни не зробив. Вже кажуть черга вишикувалася націоналізувати Динамо? Я знаю, звідки ноги ростуть і хто поширює цю інформацію.

– Хто?

– Це все йде від УАФ. Ви ж чудово знаєте, які у нас стосунки останнім часом. Інформацію про нібито вивезені мною 17 мільйонів теж поширюють вони. Це все йде від Павелка та Костюченка. Я начхати хотів на ці чутки [що Динамо перебуває під загрозою розформування, — прим. А.П.]. Я впевнений, що війна закінчиться нашою перемогою, а потім ми у всьому розберемося.

— Яка їхня мета тиску на вас – віджати Динамо?

— Я не знаю, яку вони мають на меті, але вже 8 років ці діячі воюють з Динамо.

— Петраков взагалі контактує із Луческу?

– Я не знаю. Зі мною він точно не контактує, як і УАФ. На другий день війни мені зателефонував Павелко запропонував допомогу з евакуації футболістів та їхніх сімей, але зрештою нічим не допоміг. Шахтар йому дякує за допомогу у виїзді команди, але мені йому нема за що дякувати. Нам ніхто нічим не допомагав, ми робили все самі.

— Як відреагуєте, якщо після цього випадку динамівців перестануть викликати до збірної України?

— Отже, справлятимуться без динамівців. Ми не відмовляли, коли Шевченко викликав на місячний збір гравців перед Євро-2020. Тож не треба істерики. Футболісти 50 днів не грали у футбол, і я знаю, що через контрольні матчі та тренування Луческу футболісти підійдуть до стикових матчів у своїй найкращій формі. Бігати навколо поля, не граючи, нічого їм не дасть.

– Давайте трохи поговоримо про благодійні матчі. Як відбувається процес збирання грошей?

— Я можу надати контракти, які підписував із клубами на благодійні матчі. Європейські клуби, для залучення великих грошей, підключають телебачення та спонсорів. Президент Легії оголосив, що до кінця місяця опублікує звіт про зібрану суму, тому що було багато спонсорів і треба звітувати.

Усі зібрані гроші переведуть до українського посольства у Польщі. І так буде у всіх країнах! Ще не відбулися матчі, а мене вже почали звинувачувати, що я хочу на цьому гроші заробити. Як я можу заробити гроші, якщо їх збирає клуб-суперник і відправляє до нашого посольства? Нашим громадянам сьогодні важлива кожна копійка. Грошима буде розпоряджатися наш уряд, а завдання Динамо — залучити цікавих суперників на матчі та заробити більше грошей для країни.

— З ким із клубів уже вдалося домовитись?

— Вже відомо, що ми граємо з Клужем, Боруссією (Дортмунд) та Динамо (Загреб). Після антиукраїнських висловлювань президента Стяуа Бекалі ми подякували клубу за те, що прийняв нашу команду у важкий час, але одразу ж скасували зустріч. Замість Стяуа обрали у суперники Клуж. Багато хто пише, що я дружу з Бекалі, але я його в очі не бачив. У мене є знайомі з таким прізвищем, але це просто однофамільці.

Ми ведемо переговори з Міланом щодо проведення благодійного матчу. Вони вже погодилися, але поки що не можуть знайти вікно, адже у них триває боротьба за чемпіонство у Серії А. Також йдуть переговори з Евертоном та Вест Хемом, щоб вони знайшли вікна для ігор із нами. Я спілкуюся з Ярмоленком кожні 2-3 дні, він весь час тисне на своє керівництво. Андрій – патріот і хоче, щоб цей матч відбувся.

— У контрактах із клубами щодо проведення благодійних матчів є умова, щоб Динамо виступало основним складом?

– Ну звісно. Хто із уболівальників прийде дивитися на юніорів? Наскільки я розумію, футболісти з U-19 також їдуть до збірної. Є ж регламент, давайте жити за правилами. Йде війна, всі повинні йти на поступки. Ми можемо відпустити гравців не 23 травня, а наприклад, 17 травня.

— Якщо футболісти Динамо все-таки вирушать на збір у квітні, як ви далі проводитимете благодійні матчі?

— Я не впевнений, що європейські клуби, які підписували з нами контракти, захочуть тоді грати з нами. Шукатимемо якийсь вихід із ситуації. Клуби повинні будуть увійти до нашого становища. Керівники УАФ нехай включать холодну голову і зрозуміють, що з боку Динамо немає жодного підводного каміння і ми не хочемо вставляти палиці в колеса. Я особисто вболіватиму за нашу збірну і переживатиму, щоб вона потрапила на чемпіонат світу.

— Повернімося трохи назад. Розкажіть у деталях про «Динамо» у перші дні війни?

— О 5-й ранку мені зателефонував капітан Динамо — Сергій Сидорчук: «Ігоре Михайловичу, яке ваше бачення подальшої ситуації? Я живу біля Жулян, тут іде бомбардування».

У мене будинок за містом, але були такі вибухи, що аж скло тремтіло. Усі наші футболісти виявилися професіоналами, і ніхто з них не поїхав у невідомому напрямку. Цього ж дня вся команда із сім’ями зібралася на базі Динамо. Насамперед ми запаслися дитячим харчуванням, бо з нами було дуже багато дітей.

Першу ніч футболісти спали у підвалі на базі просто на картонках. Потім я сказав їм перенести з номерів матраци, ковдри, подушки, масажні столи, щоби створити дітям хоч якийсь комфорт. З нами був батько Віті Циганкова, який підтримував бойовий дух команди.

Першої ночі мені зателефонував у сльозах Ярмоленко. Він за день до того відправив в Україну на консультацію до лікаря свою дружину з дитиною. Андрій мені сказав: «Ігоре Михайловичу, допоможіть врятувати мою сім’ю». Ми одразу ж виділили його дружині та синові кімнату на базі. Насамперед, ми думали, як вивезти сім’ї футболістів. На основі було створено координаційний штаб.

Наш прес-аташе Олексій Семененко запропонував вивезти жінок, дітей та людей похилого віку за кордон. Сама вона людина невійськово-обов’язкового віку, але відмовилася покидати Україну.

Велика подяка Аркадію Запорожану та Мірчі Луческу, які зняли їм у Румунії чотиризірковий готель. Нашими клубними автобусами ми не ризикували їхати на той момент. Дякуємо київському автопарку, який надав нам транспорт за символічну суму.

Але ми не могли знайти водіїв непризовного віку, щоб вони могли перетнути кордон. Довелося діяти в такий спосіб. О 8-й ранку ми завантажили людей в автобуси, довезли їх на кордон з Молдовою, там вони пішки перейшли кордон і пересіли в підігнані автобуси з боку Румунії. Багато хто, як і раніше, знаходяться там.

— Чув, що Луческу багато біженців розміщував у себе вдома.

— Не лише вдома, а й у своїх родичів. Він виявив себе як справжній патріот України.

– Як проходила евакуація футболістів Динамо?

— Після того, як ми вивезли сім’ї футболістів, почали думати, що робити далі. А в нас на базі була не лише головна команда, а й U-19. Костюк має трьох дітей, він повіз свою сім’ю за кордон. Гравці перебували під керівництвом Гусєва та тренера з фізпідготовки Куліби. Також із нами був медичний штаб. Велике спасибі братам Шморгунам, які виконали величезну психологічну роботу.

У результаті нам вдалося вивезти футболістів у безпечне місце – до Дрогобицького району. Ми заселили команду Динамо та U-19 у п’ятизірковому готелі селища Східниця. Велике дякую керівництву готелю, що прийняли таку кількість людей. За кілька днів футболісти почали шукати можливість, де тренуватися, полів поряд не було. Найближче знаходилося за 60 кілометрів від місця дислокації. Їм удалося знайти маленьке штучне поле. Вони його розчистили та почали там тренуватися. Паралельно їздили районом, зустрічалися з діточками. До того ж, наші футболісти скоординувалися, створили благодійний фонд, почали допомагати Україні та ЗСУ.

Завдяки директору нашої школи Іщенко дві групи дітей перебувають в Угорщині, ще дві – у Польщі та Чехії. Ми на 98 відсотків зібрали всіх наших футболістів у всіх категоріях. Це унікально.

– Як виїхали легіонери?

— Проблема легіонерів перед нами гостро не була, бо їх у нас не так багато. Кендзера та Вербич на свій страх та ризик виїхали самі на автомобілі. Ми відпрацювали їм безпечний маршрут. Вітіньо та де Пена евакуювалися разом із бразильцями Шахтаря. З ними зі всіма я постійно на зв’язку.

— Легіонери будуть готові повернутися до Динамо після війни?

— Усі легіонери Динамо повернуться до клубу, як тільки в Україні відновиться футбол. Ми вже почали готуватися до єврокубків, тому що чекає важкий шлях через кваліфікацію. Ми ще не знаємо, яке рішення ухвалять з поточного чемпіонату, і з якої стадії нам доведеться стартувати у єврокубках.

— Ваша думка, чи реально дограти чемпіонат України та Кубок?

– Не знаю. УАФ нас не збирає, з нами ніхто нічого не обговорює. Ми на зв’язку з УПЛ, але рішення все одно ухвалює виконком УАФ. Хоч би яке було прийняте рішення, але ми повинні розуміти, коли ми стартуємо. Моя думка, що за сьогоднішніх умов дограти чемпіонат нереально. Щодо чемпіонства та медалей, я не хочу це обговорювати. Є регламентні норми, нехай ухвалює рішення УАФ за спортивним принципом. Сьогодні не стоїть питання чемпіонства — головне, щоби закінчилися жахи, які відбуваються в нашій країні.

– Що буде з українським футболом після війни?

— Я впевнений, що у нашій країні буде футбол, і всі клуби відновляться. Якщо розвиватиметься країна, розвиватиметься і футбол. Потрібно відновлюватиме футбольну інфраструктуру. У Десні зруйновано стадіон, але я впевнений, що президент чернігівського клубу — амбітний хлопець і збереже команду. Але для того щоб її зберегти, потрібно десь тренуватися. Наскільки мені відомо, щось постраждало біля Полісся. Динамо від себе зробить усе можливе, аби наш футбол відновився та продовжив радувати вболівальників.

– У Динамо з інфраструктурою все гаразд.

— На сьогодні вона перебуває в ідеальному стані. Не виключаю, що ми надамо поля для тренувань командам, які постраждали від інфраструктури. У нас для цього достатньо полів.

— Що ви можете відповісти на хейтерів, які кажуть, що Суркіси втекли з України?

— Ніхто нікуди не втікав. Я був в Україні, поки не вивіз футболістів із їхніми сім’ями. І лише після цього я поїхав. Мій брат узагалі їхав з ускладненнями після коронавірусу, документи про це були надані до Верховної Ради. Те, що ми вивезли 17 мільйонів, могли вигадати лише люди з хворою фантазією. Довелося найняти кваліфікованих юристів в Угорщині, щоб вони зробили запит до прикордонної служби і вже офіційну відповідь ми направили до ГБР, який підтверджує, що ми виїхали абсолютно законно.

Мій брат сьогодні перебуває в Україні, він уже повністю одужав та був у Парламенті. Його позиція щодо війни така ж, як у мене. Мій брат зробив для країни більше, ніж усі ці сьогоднішні футбольні діячі, разом узяті. Євро-2012 – повністю його заслуга. А вони лише вміють прикриватися патріотичними гаслами.

Мені 63 роки, і я вважаю, що виїхати та допомагати нашій країні буде правильніше, ніж просто сидіти у підвалі на базі Динамо. Я та моя сім’я допомагаємо коханій Україні, але я не хочу це афішувати. Афішують переважно ті, хто нічого не робить. Якщо в якихось справах я потрібен в Україні, то сяду в машину і без проблем приїду.

– З Динамо зараз тренується форвард Дніпра-1 Довбик. Як він приїхав до клубу?

— Наскільки я знаю, він особисто зв’язався з Луческу і Містер запропонував йому підтримувати форму з Динамо, щоби підготувати його для національної збірної. Але Довбик – не наш футболіст, він належить Дніпру-1. Із нами і Степаненко тренувався. Упевнений, якби була зворотна ситуація, я звернувся б до Ріната Леонідовича, і він не відмовив.

— Адже Динамо раніше цікавилося Довбиком, чи немає в планах його підписати?

— Дніпро-1 виставив на Довбика такий цінник, що ми навіть не цікавилися. Спочатку 10 мільйонів, потім 15, зараз 20. Навіть за первісну суму ми не були готові купити Довбіка. Тема закрита!

— Що зараз із вашим проблемним легіонером Жерсоном?

— Жерсон Родрігес до кінця сезону перебуває в Туреччині, а потім вирішуватимемо по ньому, так само, як і за іншими легіонерами.

— З Ахметовим зараз спілкуєтесь?

— Давно не говорили, але ми підтримуємо добрі стосунки. Ми не розмовляємо з ним про бізнес, а говоримо про футбол, війну, як підтримати наших людей. Хоч би хто казав, Рінат Леонідович — справжній патріот. Патріот не той, хто кричить гасла, а той, хто допомагає країні. Я не хочу щодня давати інтерв’ю та говорити, що я зробив. Мені це не потрібно. Війна закінчиться і все буде розставлено на свої місця.

— Чи ви підтримуєте виняток російських спортсменів від міжнародних змагань?

— Я загалом вважаю, що їх потрібно ізолювати від цивілізованого світу.

— Коли, на вашу думку, закінчиться війна?

— Я хочу, щоб це закінчилося прямо цієї хвилини. Для всіх війна стала шоком. Ніхто не міг подумати, що варвари завдадуть удару в ХХI столітті.

Хочу віддати належне діям нашого керівництва: президента [Владимира Зеленського], уряду, Міністерства закордонних справ та інших. До війни ніхто не міг подумати, що всі так згуртуються і будуть вести нашу країну до перемоги.

Я вважаю, що сьогодні в Україні одна з найкращих армій світу, яка бореться з ворогом, який у багато разів перевершує нас за чисельністю, чинним манерою залякування, руйнуючи мирні об’єкти та вбиваючи мирних жителів. Але ми обов’язково переможемо, сподіваюся, найближчим часом.


Джерело: WestNews
Мітки: , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше