Найсвіжіше:
• Що важливо знати про Ібупрофен перед прийомом? • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Луганщині • На Тернопільщині обмежено рух вантажівок на державній дорозі в напрямку до Івано-Франківської області • Тернопільщина попрощалася зі ще одним загиблим воїном: остання дорога додому майже у два роки • У Тернополі один з автобусних маршрутів курсуватиме лише у вихідні дні • Митрополит Нестор з Тернопільщини: «Московський патріархат у Почаєві – це аномалія, яка повинна зникнути» • Визначилися чвертьфінальні пари футбольної Ліги Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині в ДТП важкі травми отримали водій-військовий і пасажир • У листопаді тернопільські поліцейські склали 283 адмінпротоколи за керування транспортними засобами у нетверезому стані • Команди футбольної Ліги чемпіонів Тернопільщини дізналися суперників по чвертьфіналу (+фото) • Тернопільщина віддала шану загиблому на війні військовослужбовцю • Неподалік Бучача іномарка злетіла в кювет та перекинулася: водій і пасажир у лікарі • Смартгодинник Samsung Galaxy Watch5: моніторинг здоров’я цілодобово • 3 грудня стартує масштабна Дитяча футзальна ліга Тернопільщини • 42-річну жительку Бережан місцеві правоохоронці підозрюють у крадіжці грошей в пенсіонера • Тернопільські будівельники відновлюють житло на Херсонщині • Учні у Тернополі матимуть довгі зимові канікули • У Тернополі визначилися з датою початку продажу новорічних ялинок • На Тернопільщині вулицю перейменують на честь полковника ЗСУ • На війні загинув колишній футболіст тернопільської “Ниви”, ФК “Тернопіль” та луцької “Волині” • В одному з найбільших міст Тернопільщини два комунальних автобуси курсують абсолютно безкоштовно • Посмертно звання «Почесний громадянин Тернопільської області» присвоїли трьом військовослужбовцям • Мурал із зображенням Соломії Крушельницької з’явився у Тернополі  • Свято-Миколаївський собор на Тернопільщині повернули у власність держави • Через понад півтора року зниклий безвісти Герой з Тернопільщини востаннє повертається до рідної домівки
rss

«Чому смажені помідори ще корисніші, ніж сирі?»


Опубліковано: 7 Лютого 2021р. о 21:00


 Одкровення нетипового лікаря:

Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматикки. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.

 

«Помідор широко відомий як цілющий продукт, в основному завдяки лікопену, якого у 100 грамах міститься 50% добової норми. Чим же відомий лікопен? Стверджують, що це найпотужніший антиоксидант, який нібито є профілактичним засобом проти онкології, зокрема раку простати. Те, що антиоксидант – це так, а от щодо раку – спірно й неоднозначно, тому будемо вважати, що так. Також лікопен начебто бореться з «поганим холестерином» (ненавиджу це словосполучення) – ну нехай буде так. І точно є профілактикою катаракти і взагалі поліпшення зору. Головне пам’ятайте, що найкраще засвоюється і володіє кращою ефективністю лікопен, який піддався термічній обробці з жирами. Тобто смажені помідори – корисно. Неочікувано?

Але помідори знамениті не тільки цим. Мало хто знає, що їм приписують антидепресантні властивості, зокрема через високий вміст рубідію – 120% добової норми у 100 грамах. Томати мають стимулюючий вплив на серцево-судинну і нервову системи, їх використовують при занепаді сил, гіпотонії, астенії, зниженому настрої, а також для стимуляції імунітету і кровотворення. Взагалі це такий стимулятор, що підвищує стійкість організму до всього. Також помідори містять досить багато кобальту (60% на 100 грамів), який входить до складу вітаміну В12, що бере участь у кровотворенні і не тільки. Ще у помідорах є досить багато літію (30% у 100 грамах), який, як відомо, розслабляє нервову систему і є профілактикою шизофренії, маніакально-депресивного психозу та інших порушень, а також має інсуліноподібний ефект, тобто знижує рівень цукру. Отже, узагальнюючи, помідори уповільнюють старіння, покращують роботу мозку і судин.

Про рак – суперечливо. І ось чому. Крім усього вищеописаного, помідор містить ще й берилій – 120% на 100 грамів. Роль берилію в організмі недостатньо вивчена, але точно відомо, що він токсичний, руйнує кістки, вимиваючи фосфор, пошкоджує клітинні мембрани і володіє канцерогенними властивостями. Але це у великих дозах. Що він робить у мікродозах – науці наразі не відомо, але для чогось організму він потрібен, бо всі знають, те, що у великих дозах отрута, в малих дозах – ліки. Значить, природі краще знати, раз вона нашпигувала цим помідори і ще ніхто від них не помер. Зате відомо, що берилієм лікували багато гінекологічних захворювань і не тільки.

Решту вітамінів і мікроелементів у помідорах не так вже й багато, деяких взагалі на копійку, так що не зупиняємось. Що ще? Вважається, що помідори мають жовчогінну дію і це добре для очищення жовчного міхура. Але заборонено людям із камінням у жовчному. Моя особиста думка, що людям із каменями не те що не можна помідорів, а навіть можна і потрібно, але без фанатизму, в невеликих кількостях.

Протипоказанням до надмірного вживання помідорів є загострення гастритів, виразок, колітів та синдром подразненого кишечника. Зате для ледачого кишечника помідори – саме те.

І наостанок. Доведено, що витяжки з томатів у якості харчових добавок, зокрема той же лікопен, мають набагато меншу ефективність, ніж у натуральних живих овочах. Бо там усі елементи дуже тонко пов’язані і перебувають у взаємодії. Природа – вона розумна, і не треба її розкладати на окремі кубики Лего-конструктора. Все не так просто, як у дитячій машинці».

Далі буде…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
1 Грудня
30 Листопада
Ваше ставлення до ЛГБТ-спільноти?
Погода
Реклама
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше