Найсвіжіше:
• На Харківщині загинув 26-річний Герой з Тернополя • На Тернопільщині оголошено штормове попередження на 22 червня: чого очікувати • В тернопільських теплоходів додалася ще одна зупинка • Смертельна ДТП на Тернопільщині: загинув батько, за кермом був син • Капітан тернопільської «Ниви» перейде у клуб Прем’єр-ліги • Ще один воїн з Тернополя поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Жахливе ДТП під Тернополем: Іванка знаходиться в реанімації, їй було зроблено одну операцію, попереду ще декілька • У Тернополі патрульні зупинили авто, водій та два пасажири якого мали наркотики • Найвідоміший волонтер з Тернопільщини оголосив новий мегазбір “Нічний кошмар” • Ядерна загроза для заходу України: що обирають ціллю • Кого з чоловіків мобілізують до 25 років – пояснення юриста • На Тернопільщині до мінімального рівня обміліла річка Збруч • Стала відома кількість утоплеників на Тернопільщині: цифра вражає • Під час виконання бойового завдання у Харківській області загинув тернополянин • Чи вручать повістку на вулиці тим, хто оновив дані в Резерв+: пояснення • У Чорткові з’явиться ще одна сонячна електростанція (+фото) • Помер багаторічний голова Товариства політв’язнів та репресованих на Тернопільщині • 50 мільйонів в бурʼяни: як місцева влада занедбала амбітний проєкт • Президент України нагородив медаллю солдата з Тернопільщини • Вихованець тернопільського футболу залишає клуб Прем’єр-ліги • Перестало битися серце заступника директора одного з коледжів Тернопільщини • На Тернопільщині на дорозі згорів автомобіль (+фото) • «Подоляни» об’єднуються з «Хустом» і гратимуть у першій професійній лізі • У Тернополі під колеса транспорту потрапило двоє пішоходів • Клята війна забрала життя розвідника з Тернопільщини
rss

Чому на Тернопільщині важка ситуація з електропостачанням – ексклюзив від гендиректора «Тернопільобленерго»


Опубліковано: 28 Листопада 2022р. о 18:30


Енергетика країни переживає складні часи

Нажаль енергосистема країни зараз переживає складні часи. Енергетики працюють цілодобово, проте їхня робота ускладнюється новими ракетними обстрілами, які щоразу наносять не просто пошкодження енергооб’єктів, а й їх руйнування. У складній ситуації опинилися споживачі електроенергії. Адже вони не знають ні точної години вимкнення ні тривалості вимкнення.

Про особливості застосування різних графіків вимкнень споживачів та роботу енергетиків в такий складний час розповідає в. о. голови правління-генеральний директор ВАТ «Тернопільобленерго» Ігор Юхимець.

– Поясніть, що таке планове, аварійне й інші види відключень, та коли їх застосовують?

У нас в області застосовують такі види відключень електроенергії:

– аварійні або екстрені;

– погодинні або стабілізаційні.

Усі вони можуть застосовуватися в нашому регіоні. І про їх застосування ми повідомляємо своїх споживачів. Якщо пробувати їх охарактеризувати, то це можна описати так.

Аварійні або екстрені відключення – найбільші непередбачувані, оскільки команду на поновлення енергії дає диспетчер НЕК «Укренерго», тому у таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо.

Відповідно, це не прогнозовані вимкнення електропостачання. Їхнє введення контролює компанія НЕК «Укренерго», під час аварійних чи екстрених відключень графіки не діють. А в деяких випадках орієнтовний час без електропостачання може бути понад 10 годин.

Погодинні або стабілізаційні відключення – допомагають забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій. Графік погодинних відключень застосовують у випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацію в об’єднаній енергетичній системі України.

Відповідно, це є прогнозований варіант відключення, графіки розміщені на сайті оператора системи розподілу. Орієнтовний час зникнення світла при таких відключеннях складає орієнтовно 4 години.

– Якщо застосовують планові відключення в середньому на 4 години, то чому виключають по графіку, а включають з запізненням на деякий час?

При застосуванні Графіка погодинних вимкнень споживачів електропостачання вимикають на 4 години, але, наголошую, що все залежить від стану в електромережі країни. Відповідно, після масованих ракетних обстрілів ворогом, планові (стабілізаційні) відключення переходять в екстрені (аварійні) і тоді може бути таке, що електропостачання відсутнє значний період часу. Щодо вмикання із певним запізненням, це відбувається тому, що для того аби ввімкнути певну групу чи чергу споживачів, то потрібно вимкнути наступну. Хочу зазначити, що під час повітряної тривоги працівники компанії не мають можливості перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж змінюватиме термін відсутності електроенергії.

– Чому в графіках планових відключено практично немає центру Тернополя, натомість є всі спальні райони міста?

Конфігурація розподільних електромереж побудована таким чином, що частина споживачів можуть бути підключені до лінії, від якої заживлено об’єкт критичної інфраструктури, якого не вимикають, через це електроенергія присутня і у цих споживачів. Наприклад, будинок через дорогу від Вас приєднаний до тієї ж лінії електропередач від якої живиться лікарня чи насосна станція. Там світло не вимикатимуть.

– Якщо в центрі є об’єкти критичної інфраструктури, то повідомте про це споживачів, бо люди кажуть, що це через те що там живе еліта?

В м. Тернопіль через центральну частину міста проходить багато ліній до яких приєднанні об’єкти критичної інфраструктури або ж вони є резервними лініями живленнями для цих об’єктів. Тому такі лінії не підпадають під графіки вимкнень. Також, не підпадають під дію графіків лінії електропередавання, що живлять диспетчерські пункти електромереж та пристрої електромережі, які забезпечують технологічну безпеку управління рухом залізничного транспорту, повітряного транспорту, що забезпечують їх оперативний зв’язок, радіорелейні лінії, антенні пристрої, електромережі, що забезпечують технологічну безпеку управління рухом на залізничному та повітряному транспорті.

– До редакції телефонувала жіночка і повідомила, що на мікрорайоні «Канада» виключили світло в 15.00 по графіку, а включили приблизно в 0.30 год. Хоча по графіку мали б увімкнути в 19.00. Чому так сталося, коли по місту включали світло біля 21.00, а на «Канаді» після опівночі?

В попередніх питання ми в загальному це питання обговорили. Але якраз дуже добре буде прокоментувати на конкретному так би мовити «живому» випадку. Одже, у нас 23 листопада діяли графіки погодинних вимкнень споживачів, про що ми повідомляємо всіма доступними засобами комунікації. Але враховуючи те, що в другій половині дня відбулась чергова масована атака енергооб’єктів країни, і через ці непередбачувані обставини вже не застосовувались графіки погодинних вимкнень, а за командою диспетчера вищого оперативного рівня НЕК «Укренерго» ми почали застосовувати екстрені (аварійні) вимкнення. Саме це і спричинило триваліше вимкнення електроенергії у наших споживачів.

За масштабами ракетна атака 23 листопада була трішки скромніша, ніж 10 жовтня та 15 листопада, проте ця атака також призвела до серйозних руйнувань: обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій нашої країни.

– Якщо це аварійне відключення, то чому аварійне відключення застосовують не для всіх споживачів, а лише для окремих районів?

При застосуванні аварійних (екстрених) вимкнень, в першу чергу ми стараємось заживити об’єкти критичної інфраструктури, які безпосередньо впливають на життєдіяльність населення, тобто простих людей, а це – об’єкти водо-, тепло-, газо- постачання, зв’язок, лікарні та інші медичні заклади, електротранспорт і так дальше по пріоритету. При цьому сьогодні аж ніяк не можна забувати про першочергове надійне живлення об’єктів військової сфери та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

– Багато жителів сіл бідкаються, що в них по пів дня немає світла, а в райцентрах якщо й виключають, то на короткий час. Чи справді сільські мешканці ущемлені?

Електроенергію вимикають всім хто живиться від електроліній, які внесенні в графіки погодинних вимкнень, але всі повинні розуміти, що вимикають як містам так і селам. Якщо, для прикладу, порівняти споживання одного п’ятиповерхового будинку то воно може дорівнювати споживанню однієї вулиці в селі.

– Вимкнення світла призводить до виходу з ладу електроприладів (котел, холодильник, морозильна камера, комп’ютер). Як їх захистити ці прилади і чи існує можливість компенсації за зіпсовані від такого відключення?

Найкращий варіант захисту – це під час вимкнення електроенергії вимкнути всі електроприлади з розеток. А при ввімкненні електроенергії не вмикати всі електроприлади відразу. А для надійності роботи варто використовувати стабілізатори.

– Чи дійсно Тернопільщина – область яка в енергетичному плані найбільше постраждала від обстрілів рашистів?

Українська енергосистема пережила вже шість хвиль масованих ракетних атак — на електричні станції, які виробляють електроенергію, а також на підстанції і лінії, через які передається ця вироблена електроенергія.

На Тернопільщині важка ситуація з електропостачанням тому що на території нашої області відсутні потужні об’єкти генерації електричної енергії.

Відповідно, вся електрична енергія для споживання надходить до нас із об’єднаної енергосистеми країни. Нажаль щоразу обстріли зачіпають як лінії електропередач так і трансформаторні підстанції за допомогою яких область отримує електроенергію.

– Чи відповідає дійсності інформація, що відновлення енергопостачання області триватиме в кращому випадку до березня наступного року?

Все залежить від ситуації із обстрілами об’єктів енергетичної інфраструктури та від проведення ремонтних робіт. Наразі енергетики працюють цілодобово для того аби зробити все можливо для відновлення нормальної схеми електропостачання. Робити якісь прогнози дуже важко.

– Останнім часом постійно змінюються графіки планових відключень, що люди не можуть зрозуміти де вони правильні. Чому так стається і чи можливо щоби вони були стабільні і люди саме на них орієнтувалися?

Енергетики розробили та оприлюднили один Графік погодинних вимкнень споживачів, який постійно просто доповнюється та уточнюється.

– За яким телефоном можна дізнаватися про всі екстрені ситуації, бо люди нарікають що важко, а то й не можливо дотелефонуватися до обленерго, а органи місцевого самоврядування нічого не знають і направляють саме до обленерго?

Дізнатись про причину вимкнення зазвичай, можна в нашому кол-центрі. Проте, через одночасне звернення великої кількості споживачів телефонні лінії перевантаженні. Тому, оптимальним буде дізнатись про причини вимкнення на нашому сайті в розділі «Аварійні відключення». Там, вибравши дату та РЕМ, перед споживачем відкривається список споживачів у кого та з якої причини немає електропостачання.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:

Новини
21 Червня
20 Червня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше