Найсвіжіше:
• Псевдобанкір видурив у жительки Чортківщини майже 145 тисяч гривень • Пʼяний водій отримав рік вʼязниці за наїзд на матір з дитиною у Тернополі • Стали відомі зарплата та підйомні бомбардира з Тернополя у Буковині • У Тернополі стали відомі лауреати Всеукраїнської премії Братів Лепких • Головний тренер ФК “Трибухівці” Ігор Дворецький: “Змінили не лише покоління гравців, а й схему гри” • На Тернопільщині спочив у Бозі викладач ліцею • З 1 січня ще в одному місті Тернопілля запрацює автоматична система оплати за проїзд • Жорстока війна забрала життя 54-річного воїна з Тернопільщини • Як зрозуміти, що вашій малечі пора переходити на підгузки-трусики • На 9 років засуджено жителя Бережанщини за незаконний збут наркотиків • П’ять ознак того, що вашому роману терміново потрібен бета-рідер • Два медика з Тернопільщини отримали відзнаки святого Пантелеймона • Майже рік надій та сподівань: на Донеччині загинув 35-річний воїн з Тернопільщини • Смерть третьокласника в Тернополі: поліція з’ясовує обставини події • Електронна петиція: що вона дає та як її подати • Арбітри з Тернопільщини змагалися на Меморіалі Балакіна-2025 • З тернопільської “Ниви” офіційно пішов головний тренер • На Кременеччині під час варіння картоплі загинули двоє рідних братів • Спочив у Бозі вчитель фізики та математики з Кременця • На Чернігівщині прийняв свій останній бій воїн з Гусятинщини • Велика трагедія та невимовний біль: у Тернополі помер третьокласник • На 62 році життя помер учасник бойових дій з Тернопільщини • На Чортківщині у Нічлаві виявили тіло чоловіка • 29-річний воїн з Тернопільщини загинув на Харківщині • На Чортківщині потонув чоловік
rss

Тернопільський суд повернув Свято-Духівський монастир Свято-Успенської Почаївської Лаври у власність держави


Опубліковано: 17 Серпня 2024р. о 10:08

Рішення щодо розпорядження культовими будівлями чи майном приймаються тільки обласними державними адміністраціями. Жодними повноваженнями з приводу розпорядження культовими будівлями чи майном органи місцевого самоврядування не наділені.

Тернопільська обласна військова (державна) адміністрація звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до органу місцевого самоврядування про скасування рішення, скасування свідоцтва про право власності та скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Як повідомляє пресслужба Господарського суду Тернопільської області, позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, прийнявши рішення про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря, на підставі якого в подальшому було видано свідоцтво про право власності та проведено державну реєстрацію речових прав, порушив права та законні інтереси держави в особі позивача.

Зі змісту рішення суд встановив, що обласною військовою (державною) адміністрацією, як власником майна, не передавалось у власність монастиря спірне майно та така передача не погоджувалась, а тому оспорюване рішення порушує інтереси держави як власника. При цьому суд зауважив, що жодними повноваженнями з приводу розпорядження культовими будівлями чи майном органи місцевого самоврядування не наділені.

Відтак, суд визнав незаконним та скасував рішення органу місцевого самоврядування про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря та скасував як державну реєстрацію цих прав, так і свідоцтво, видане на їх підтвердження (Рішення Господарського суду Тернопільської області від 14.08.2024 у справі № 921/788/23).


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика: ,




Новини
17 Грудня
16 Грудня
15 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше