Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Борщівщини • Троє голів громад з Тернопільщини стали чемпіонами Європи з футболу • У Міноборони пояснили, чи є “Резерв+” офіційним документом, який можна показувати під час перевірок • Українець Усик переміг Ф’юрі і став абсолютним чемпіоном світу в суперважкій вазі • Оновлення облікових даних: чи потрібно це тим, хто відвідав ТЦК до 18 травня – речник Міноборони • Юна плавчиня з Тернополя здобула повний комплект нагород плюс ще одне золото на чемпіонаті України (відео+фото) • Визначився переможець тернопільського дербі в аматорському футбольному чемпіонаті України • Великоберезовицьке «Поділля» підсилилося 30-річним півзахисником • На пів дня завтра перекриють центральну частину Тернополя – схема • Бронювання від мобілізації 2024: хто не може отримати право на відстрочку (список професій) • Мешканець Тернопільщини виграв суд у прикордонника, який забороняв йому виїхати за кордон • «Зелені леви» з Почаєва у чемпіонаті Тернопільщини: ставка на рівненських “легіонерів” та місцевих талантів  • Скандал у Тернополі: голова ЛКК три роки підробляв документи • Суд оштрафував жінку з Тернопільщини, чий неповнолітній син пив вино і ганяв на мотоциклі • Вища футбольна ліга Тернопільщини: другий тур мовою цифр • В одному з парків Тернополя житель Київщини вчинив розбійний напад на місцевого жителя (+фото) • Тонкий матрац з кокосовою стружкою: у чому його переваги та як підібрати виріб? • Від запаленого очерету на Тернопільщині ледь не згорів житловий будинок (+фото) • Повістка вважатиметься врученою у разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, – Кабмін • Сонячні панелі на даху лікарні на Тернопільщині зекономили майже 200 тисяч гривень  • Колишнього голову Тернопільської ОДА Президент нагородив медаллю • Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів • Тернопільські енергетики та представники центру зайнятості шукали спільні точки дотику • Рік надій і сподівань: на Луганщині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Пів року вважався безвісти зниклим: на Запоріжжі загинув 20-річний нацгвардієць з Тернопільщини 
rss

Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року


Опубліковано: 26 Квітня 2024р. о 8:20


Фото: SHOPIC

З роками наші купівельні звички еволюціонують відповідно до суспільних змін. Хто б міг подумати, наприклад, у 2010 році, що за 10 років ми звертатимемося до штучного інтелекту за порадою щодо покупок?

2024 рік вже є важливим для роздрібних продавців, які активно аналізують наші купівельні звички, щоб надавати нам індивідуальні рекламні пропозиції. 

Розглянемо найбільші цьогорічні тенденції в цій сфері.

1. Розумні візки скоро замінять каси

Інновації часто залежать від часу, потрібного суспільству для того, аби їх прийняти. Деякі винаходи, як-от Uber, з’являються в потрібний момент, а от такі речі, як Palm Pilot, зазнають невдач через передчасний або запізнілий запуск. 

Водночас пандемія дала поштовх деяким тенденціям, які очікували свого часу. До них належать і електронна комерція та самообслуговування. Самообслуговування ширилося й раніше, але під час пандемії цей процес прискорився в сотні разів через прагнення до ефективності та зменшення кількості контактів між людьми.

Зараз у сфері роздрібної торгівлі активно запроваджують розумні візки, дизайн та функціональність яких покращується щодня. Тепер вони мають такі функції, як відстеження товарів у реальному часі, щоби покупець та магазин знали, скільки товарів у вашому візку, і навіть персоналізовані рекомендації з огляду на те, що ви обирали раніше. З візком можна, навіть, розрахуватися, аби не стояти в черзі на касі.

Люди досі воліють контактувати з іншими людьми, тому такі візки ще не скоро замінять касирів. Проте ця технологія, схоже, є життєздатним варіантом для тих, хто поспішає або хоче насолоджуватися сучасними технологіями у сфері торгівлі.

2. Ми найбільше прислухаємося до онлайн-порад за всю історію людства

Лідери суспільної думки з’явилися разом із появою людства, але саме у 2024 році ми активно починаємо прислухатися до думок таких людей.

Згідно з дослідженням Forbes, соціальні мережі та знаменитості, яких ми знаходимо в TikTok та Instagram, буквально «впливають» на майже 50% наших рішень про покупку, оскільки ми зважаємо на їхні коментарі, коли прокручуємо стрічки новин.

Але паралельно із цим спостерігається й інша тенденція — пошук порад фахівців. Перш ніж придбати товар чи послугу, багато хто шукає в Google поради фахівців із відповідної галузі. Це призвело до появи онлайн-сервісів для порівняння будь-чого, які допомагають нам знайти найкращий із можливих варіантів, чи то страховок за найкращою ціною, чи то онлайн-казино, яке задовольнить наші побажання.

Добре те, що такі знання дають людині змогу ухвалювати більш обґрунтовані рішення. А який недолік? Хіба що людина обере не тих «фахівців»!

3. Революція роздрібної торгівлі завдяки штучному інтелекту

Штучний інтелект в авангарді трансформації роздрібної торгівлі, він готовий конкурувати з впливом появи онлайн-покупок у минулому поколінні.

Генеративний ШІ покращує процес купівлі — від чат-ботів до шопінг-турів у віртуальній реальності, які дають покупцям відчуття, ніби вони фізично перебувають у крамниці.

Це нововведення стосується не лише процесу придбання, але й сприяє покращенню лояльності до бренду, адже є сила силенна хитромудрих маркетингових способів, щоби змусити вас придбати більше товарів!

Проте, загальний рівень стресу під час купівлі товарів знижується, час на пошуки скорочується та ще й кошти заощаджуються, хоча й не завжди. Тому підготуйтеся належним чином, аби насолоджуватися цим процесом!

4. Уживані товари та оренда процвітатимуть

Споживачі надають пріоритет екологічності та співвідношенню ціни та якості, що сприяє поширенню вживаних товарів та послуг з оренди одягу. За даними Deloitte у 2024 році ринок таких товарів і послуг перевищить 25 мільярдів доларів США.

Ця тенденція свідчить про загальний зсув у бік екосвідомого споживання, оскільки споживачі шукають альтернативи традиційним покупкам, що відповідають їхнім екологічним цінностям.

Оскільки екологічність стає ключовим чинником у процесі ухвалення рішення про покупку, очікується, що попит на вживані товари та оренду речей і надалі зростатиме, чим формуватиме майбутнє індустрії моди та полегшуватиме процес придбання екологічно нейтральних товарів.

5. Приготуйтеся до впливу покоління альфа

Фото з вільних інтернет-джерел

Покоління альфа — це не просто наступна хвиля споживачів, це законодавці моди, які мають можливість впливати на витрати батьків і формувати рішення про придбання товарів.

Для цих аборигенів цифрових джунглів, вихованих світом із глобальними труднощами, на першому місці автентичність та соціальна відповідальність.

Аби адаптуватися до такої нової реальності, сфера роздрібної торгівлі вимушена переглядати не лише маркетингові стратегії, а й фундаментальні підходи.

Сюди належить створення візуально привабливого контенту та розвиток цифрових спільнот, аби продавці могли налагодити глибші зв’язки з користувачами покоління альфа та завоювати їхню довгострокову лояльність.

Очікуйте на більше захоплюючих вражень та інтерактивних взаємодій, ніж будь-коли раніше, оскільки ми зараз на зламі епох культури роздрібної торгівлі.



Перегляньте також:





Новини
19 Травня
18 Травня
17 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше