Найсвіжіше:
• На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого на Харківщині Героя  • Секрети успіху продукції Apple • ДЮФЛ Тернопільщини: принциповий матч між ліцеїстами та «академіками» практично вирішив долю чемпіонства • Покупка Toyota з пробігом – зручна програма для вибору ідеального авто • Завтра п’ять будинків у Тернополі весь день будуть без світла • У Гусятині гастролер з Чернівеччини продавав бойовий пістолет • На Тернопільщині спіймали горе-рибалку, котрий завдав збитків на понад 70 тисяч гривень • Трагедія неподалік Тернополя: деталі жахливої аварії у Миролюбівці • Бронювання від мобілізації 2024: хто не може отримати право на відстрочку (список професій) • На Тернопільщині стартувала перша футбольна ліга (+фото) • Жительці Теребовлянщини присудили штраф за шахрайство на сайті знайомств • Поліцейські встановлюють, чи справді депутат Кременецької райради побив неповнолітнього жителя Шумська • Суддя з Тернополя, який не покарав водія за смертельне ДТП, пішов у пoчeсну вiдстaвку тa будe дoвiчнo жити зa бюджeтнi кoшти • На Тернопільщині домашній арешт не завадив 37-річному чолов’язі вчинити новий злочин • На Кременеччині покарали невістку через сварку зі свекрухою • Два дні громада на Тернопільщині буде у жалобі за загиблим на Харківщині Героєм • Серце плаче від відчаю, душа болить від горя: сьогодні проведуть в останню путь ще одного тернопільського Героя • Кілька будинків у центрі Тернополя сьогодні будуть без світла • По-особливому футбольний клуб з Тернопільщини у День матері привітав матусь своїх футболістів (фото+відео) • Вперше на поєдинку чемпіонату Тернопільщини з футболу презентовано матчевий вимпел (+фото) • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • У Тернополі на Алеї Героїв у сміттєвому пакеті знайшли рештки людини (+фото) • На продаж виставили величезну ділянку на березі Тернопільського ставу • 15 травня не буде води на деяких тернопільських вулицях
rss

Вибираємо ламінат: що потрібно врахувати?


Опубліковано: 27 Листопада 2023р. о 14:37


Ламінат вже тривалий час залишається одним із найпопулярніших рішень для покриття підлоги. В нього безліч переваг, велика гама відтінків та простота у встановленні. Однак для того, щоби ламінатна підлога органічно вписалася у ваш інтер’єр та прослужила вам якомога довше, потрібно звернути увагу на цілий ряд важливих моментів при купівлі ламінату.

Якщо ви мешкаєте в Рівному, то найкраще ознайомитися з усіма пропозицями ламінатних панелей на https://holz.ua/ua/rovno/pol/laminat Насамперед, врахуйте, що ламінатне покриття представлене в двох класах – побутовому та промисловому, в залежності від того, для яких потреб ви його встановлюватимете. Побутовий ламінт менш зносостійкий і служить в середньому 5-7 років, тоді як промисловий клас витримає до 10 років підвищеної експлуатації. Відповідно, побутовий ламінат коштує дешевше, ніж промисловий.

Матеріал

Основа сучасного ламінату складається із пресованих дерев’яних волокон та паперу, просочених спеціальними смолами. Завдяки цій технології ламінатна панель отримує високу міцність та зносостійкість. Чим складніша технологія виготовлення ламінату – тим він вийде міцнішим, але й дорожчим для споживача.

Ламінатні панелі бувають різних кольорів, текстури та розміру. Найпопулярнішим рішенням залишається імітація натуральної деревини, оскільки такий візерунок досить практичний та підходить до різних інтер’єрів.

Важливо не помилитися при виборі ламінату, якщо для вас важливий такий критерій як зносостійкість. Для цього достатньо запам’ятати, який клас зносостійкості вам потрібен і знайти відповідне маркування на етикетці:

    – 21-23 – для домашнього застосування – в квартири та будинки;

    – 31-33 – для комерційних приміщень – офісів, студій, громадських приміщень.

У кімнатах, де ви проводитимете найбільше часу, та коридорі краще поставити ламінатні панелі 32-33 класів, у спальні, коморі та гардеробній цілком достатньо 31-го класу. Найміцніший ламінат 34-го класу з вологостійкими характеристиками найкраще підійде для кухні.

Ще один важливий параметр – водостійкість. Ламінат з гарною стійкістю до вологи встановлюють у ванних кімнатах, а також на кухні. Таку продукцію виготовляють із ХДФ-плити, виготовленої з високоякісної деревини. Вона має щільну основу – до 850-1100 кг/м³, що перевищує навіть щільність МДФ, завдяки чому може протягом трьох годин витримувати вологу без її проникнення всередину.

Типи з’єднання

Ламінатні панелі вкладають клейовим або замковим способами. Однак останнім часом ламінат, що з’єднується за допомогою замків чи пазів, майже повністю витіснив застарілий клейовий аналог. Ламінатна продукція замкового способу ділиться на два види кріплень:

    – збірно-розбірне: панелі з’єднуються між собою під прямим кутом навіть на нерівній підлозі. Такий ламінат може вкласти навіть недосвідчений споживач;

    – замково-зсувне: дешевший вид кріплення, який вимагає ідеально рівної поверхні.

Варто врахувати, що ламінатні панелі можуть мати різну товщину, тому найкраще купувати весь запланований об’єм покриття в одного виробника, щоби не мати в різних приміщеннях «перепадів» підлоги.

Спосіб використання

Для кухні, як вже зазначалося, краще обрати зносо- та вологостійкий ламінат з фактурною поверхнею, на якій візуально не буде видно дрібних побутових забруднень.

Ламінатні панелі для ванної кімнати можна обирати за тими ж критеріями, що для кухні.

При виборі ламінату для вкладання у житлові приміщення із теплою підлогою варто звернути увагу на товщину панелей – чим вони тонші, тим швидше нагріватиметься підлога. Шумопоглинання – важливий критерій для ламінату в дитячу кімнату.

Підкладка

Обов’язково застосовуйте перед вкладанням ламінатної підлоги спеціальну підкладку із пробкового дерева, спіненого полістиролу або повітряно-пухирчастої плівки. Це дозволить усунути дрібні недоліки основи та створити ідеально рівну поверхню для укладання дошки. Підкладка служить демпферним шаром між підлогою та панелями, несе гідроізолюючу функцію та розподіляє динамічне навантаження на всю площу, запобігаючи руйнуванню замків ламелів, забезпечує додаткову тепло- та звукоізоляцію приміщення.


Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
13 Травня
12 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше