Найсвіжіше:
• ДЮФЛ Тернопільщини: принциповий матч між ліцеїстами та «академіками» практично вирішив долю чемпіонства • Покупка Toyota з пробігом – зручна програма для вибору ідеального авто • Завтра п’ять будинків у Тернополі весь день будуть без світла • У Гусятині гастролер з Чернівеччини продавав бойовий пістолет • На Тернопільщині спіймали горе-рибалку, котрий завдав збитків на понад 70 тисяч гривень • Трагедія неподалік Тернополя: деталі жахливої аварії у Миролюбівці • Бронювання від мобілізації 2024: хто не може отримати право на відстрочку (список професій) • На Тернопільщині стартувала перша футбольна ліга (+фото) • Жительці Теребовлянщини присудили штраф за шахрайство на сайті знайомств • Поліцейські встановлюють, чи справді депутат Кременецької райради побив неповнолітнього жителя Шумська • Суддя з Тернополя, який не покарав водія за смертельне ДТП, пішов у пoчeсну вiдстaвку тa будe дoвiчнo жити зa бюджeтнi кoшти • На Тернопільщині домашній арешт не завадив 37-річному чолов’язі вчинити новий злочин • На Кременеччині покарали невістку через сварку зі свекрухою • Два дні громада на Тернопільщині буде у жалобі за загиблим на Харківщині Героєм • Серце плаче від відчаю, душа болить від горя: сьогодні проведуть в останню путь ще одного тернопільського Героя • Кілька будинків у центрі Тернополя сьогодні будуть без світла • По-особливому футбольний клуб з Тернопільщини у День матері привітав матусь своїх футболістів (фото+відео) • Вперше на поєдинку чемпіонату Тернопільщини з футболу презентовано матчевий вимпел (+фото) • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • У Тернополі на Алеї Героїв у сміттєвому пакеті знайшли рештки людини (+фото) • На продаж виставили величезну ділянку на березі Тернопільського ставу • 15 травня не буде води на деяких тернопільських вулицях • Працівники поліції розшукують особу зловмисника, який ошукав 41-річну жительку Тернополя • У Тернополі у 19-річного хлопця виявили закладки із наркотиками
rss

Сьогодні День працівника природно-заповідної справи України: чим це свято особливе для Тернопільщини (+фото)


Опубліковано: 7 Липня 2023р. о 13:33


7 липня в Україні відзначається День працівника природно-заповідної справи. Ця дата вибрана невипадково, адже в цей день українці святкують свято Івана Купала, присвячене розквіту природи. Це свято спрямоване  на привернення уваги громадськості до благородної справи збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. Завдяки працівникам природно-заповідної справи українські ліси, заповідники і парки, а також природні пам’ятки зберігаються, дозволяють нам дихати чистим і свіжим повітрям.

Йде війна, загарбники відступають та нищать інфраструктуру та природу. Згідно даних Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України війною уражено 20% природоохоронних територій, на окупованих землях природо-охоронні території застосовують для розміщення військ, у зоні ризику 2,9 млн га земель Смарагдової мережі, яка охороняється в рамках законодавства ЄС та Ради Європи.  Під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Окупованими залишаються 8 наших заповідників і 10 національних природних парків. Місця перебування багатьох рідкісних видів рослин і тварин та їхніх оселищ опинилися в зоні активних бойових дій, що загрожує їхньому існуванню. Війна захопила період масового розмноження тварин, а тому був великий ризик для виведення потомства багатьох тварин і птахів. Більша частина міграційних коридорів птахів нині проходить саме над зоною бойових дій. Усе це стає причиною неспокою пернатих, їх виснаження через зміну маршрутів чи неможливість відпочити і загрозу потрапити під обстріли. Від пожеж значно постраждали ліси національних природних парків «Білобережжя Святослава» та «Святі Гори», знищено майно парків, загинули і важко поранені співробітники. Збитки екології України землі грунтам, атмосферному повітрю та водним ресурсам склали майже 2 трлн гривень. Нові виклики Україні прийшли із руйнуванням загарбниками греблі Каховської ГЕС, що несе загрози довкіллю.

Мережа заповідних територій України на Тернопільщині включає Національний природний парк «Дністровський каньйон». Територія якого розтягнута на 250 км та охоплює такі науково-дослідні природоохоронні відділення: Заліщицьке, Бучацько-Монастириське, Борщівське. Керівним органом є науково-технічна рада, де вирішуються всі питання діяльності. Але найбільша вдячність колективу Парку – це справжні ентузіасти справи збереження довкілля серед яких є люди  що працюють від початку створення. На його територіях проводяться наукові дослідження, еколого-освітня та природоохоронна роботи. Наукова діяльність включає в себе вивчення сезонних явищ флори та фауни та щороку відображається у праці «Літопис природи». За час існування видано 11 томів. Тут відображено рослинний і тваринний світ на території та зміни що спостерігаються. Фахівцями систематично проводяться роботи по розширенню території флори та фауни, унікальних об’єктів «неживої» природи.

Відділом еколого-освітньої роботи щорічно проводиться  конкурс «Подбаймо про птахів взимку», екологічні акції: «Збережемо першоцвіти», «За чисті береги», «Очистимо планету від сміття» та інші у яких беруть участь не байдужі до проблем довкілля молодь та населення. Здавна приваблював Дністер любителів активного відпочинку, для цього розроблено маршрути одно та дводенних сплавів, обладнано стоянки для туристів водників в: с.Устечко, с. Литячі, с. Біденці, с. Берем’яни та рекреаційну ділянку «Сивулина». Користуються популярністю еколого-освітні стежки: «Заліщицький парк», «Устечко…Червоне», «Фарикова криничка». Діють автомобільні туристичні маршрути: «Заліщики – Окопи», «Заліщики – Червоне».

Щорічно територію НПП «Дністровський каньйон» відвідує велика кількість туристів. Силами працівників Борщівського науково-дослідного природоохоронного відділення над Дністром обладнано оглядовий майданчик «Білий камінь». Неподалік офісу ведуться роботи по облаштуванню еколого-освітнього майданчика для відвідувачів. Значну допомогу у вирішенні завдань отримуємо від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Тернопільської обласної військової адміністрації, міської ради м. Заліщики, Бучацької міської ради, Товстенської, Золотопотіцької і Мельнице-Подільської селищних рад.

Ми повинні пам’ятати, що залишаємося у природи в боргу. Професійний підхід, сумлінна праця дають змогу з гідністю виконувати поставлені завдання.

Наполегливість та відданість справі заслуговує поваги та вдячності. Тож нехай щоденне спілкування з природою та турбота про неї, попри важку ситуацію в країні, приносить віру в перемогу, надихає усіх небайдужих на нові звершення та творчі успіхи у природоохоронній роботі.

Отже, попри всі складнощі продовжуємо працювати над формуванням майбутнього України!

Слава всім Захисникам,  які наближають нашу Перемогу!

В. о. директора НПП «Дністровський каньйон» Степан Миронюк


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:
Мітки: ,





Новини
13 Травня
12 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше