Найсвіжіше:
• Останній бій прийняв на Донеччині: підтверджено загибель воїна з Гусятинщини • На Теребовлянщині під колесами авто загинув 65-річний чоловік • У центрі Тернополя сталася масова бійка молодиків (відео) • У Тернополі син до смерті забив рідну матір • Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду
rss

На Тернопільщині прийнято історичне рішення, на яке чекали понад три роки (+фото)


Опубліковано: 23 Травня 2022р. о 11:15

Учора, 22 травня, релігійна громада села Дзвиняча, колишнього Збаразького, а нині Кременецького району ухвалила історичне рішення про відмову підпорядковуватися московському патріархату і перейти у лоно помісної Української Церкви.

Тож офіційно заявляємо, що парафія Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього с. Дзвиняча віднині входить до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України.

Примітно, що рішення парафії підтримав її настоятель – протоієрей Федір Мартинюк. Він став другим священником УПЦ МП на Тернопільщині, котрий перейшов до ПЦУ з часу її створення і надання Томосу. Першим був ієрей Олег Шліхта, який ще в лютому 2019-го разом із парафією Іверської ікони Божої Матері с. Крогулець на Шумщині перейшов у лоно помісної Церкви.

Хрестовоздвиженська парафія с. Дзвиняча поповнила Вишнівецьке благочиння Тернопільської єпархії.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України в області вже 12 парафій перейшли до ПЦУ.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,




Новини
5 Грудня
4 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше