Найсвіжіше:
• У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану
rss

Вентиляція туалету в приватному будинку: вимоги, найкращі варіанти облаштування


Опубліковано: 15 Квітня 2022р. о 13:26


Як зробити вентиляцію туалету в приватному будинку

Ванна кімната та туалет – особливо вологі приміщення приватного будинку через підвищений рівень пари та слабку циркуляцію повітря. Тут часто можуть зустрічатися такі проблеми, як запотівання дзеркал та плитки, вогкість, скупчення неприємних запахів. Є загроза швидкого розвитку цвілі та грибків. Тому важливо підібрати модель вентиляції, яка ефективно відновлюватиме мікроклімат санвузла до комфортних параметрів.

Схеми облаштування та монтажу вентиляції у санвузлі

Вентиляція туалету в приватному будинку планується з урахуванням ключового принципу: щоб вентиляційна система працювала справно, потрібно забезпечити безперешкодний потік повітря з житлових кімнат — далі його буде видалено через вентканали в санвузлі та на кухні.

Сьогодні саме приплив повітря найчастіше стає головною проблемою. Більшість приватних будинків добре утеплені – через герметичні стіни, вікна та двері приплив свіжого повітря стає неможливим, і, як наслідок, витяжні потоки (навіть примусові) також падають. Внаслідок нестачі повітрообміну з’являються проблеми типу вогкості або нестачі кисню.

Природна вентиляція

Схема природної вентиляції приміщень продумується ще на стадії будівництва. Також її можна доопрацювати власноруч під час ремонту. Система враховує попадання свіжого повітря через щілини або вентиляційні клапани, і відведення забруднених газів через віддушини. Циркуляція повітря проходить за рахунок різниці температури та тиску на вулиці та в будинку.

Така проста система має суттєві недоліки. Вона сильно залежить від зовнішніх факторів, і за зміни погодних умов повітрообмін може падати або, навпаки, посилюватися. Внаслідок цього, мешканці ніяк не можуть контролювати кількість повітря. Крім того, разом з необхідним киснем у квартиру потрапляє вуличний шум, а також пил, кіптява, комахи тощо, що також несприятливо впливає на якість повітря в будинку. Для тих, хто бажає зробити надійну вентиляційну систему, краще розглянути наступний пункт.

Примусова схема вентиляції

Примусова витяжка у ванній у приватному будинку спрямована на посилення повітрообміну за рахунок електричних приладів. Системи можна розділити на три основні категорії:

    – Дія припливної вентиляційної системи спрямована на механічну доставку повітря в квартиру за допомогою вентиляторів або бризерів – пристрої, що допомагають провітрювати квартиру очищеним повітрям без необхідності відчиняти вікна. Така система встановлюється, якщо відтік повітря справний і добре видаляє забруднене повітря.

    – Примусова витяжна система необхідна тим, у кого відведення відпрацьованих газів із квартири ускладнене. Вона справно працюватиме, якщо у вас вирішено питання з ефективним припливом свіжого повітря в приміщення.

    – Найбільш популярним є комплексний підхід до проблеми — припливно-витяжна схема. Система працює на синхронний приплив свіжого повітря та відведення забрудненого. Використовуючи такий метод вентиляції, ви будете впевнені, що циркуляція повітря відбувається у потрібному обсязі.

Крім того, фахівці кліматичних компаній можуть розробити проект, який включатиме очищення, підігрів і зволоження повітря перед подачею. А рекуперація тепла дозволить заощадити витрати на опалення: температура витяжного потоку передаватиметься припливному, через що втрати тепла стануть мінімальними.

Як розрахувати вентиляцію для санвузла

Щоб точно дізнатися, який вентилятор у ванній кімнаті вам необхідний, потрібно розрахувати обсяг повітрообміну. Це не дуже складно:

    1. Розраховуємо об’єм приміщення, помножуючи довжину на ширину та на висоту;

    2. Отримане значення множимо на кратність повітрообміну. Значення для санвузла загалом становить 6-7.

Наприклад, розрахунок оптимального повітрообміну ванни 2х3 метри, з висотою стель 3 метри буде такий: (2х3х3) х6 = 108 куб. м. за годину. Все це приблизні розрахунки, а для досягнення ідеального результату потрібно звернутися до офісу кліматичної компанії, де вам допоможуть розрахувати індивідуальний проект ефективної вентиляційної системи.

Як підібрати вентилятор для туалету в приватному будинку

Вентиляція туалету у приватному будинку вимагає грамотного вибору. При покупці системи варто враховувати:

    – Розрахунки повітрообміну;

    – Габарити;

    – Рівень шуму;

    – Набір додаткових функцій, таких як таймер вимкнення та датчик вологості.

Таймер затримки вимикання дозволяє відключити вентилятор не відразу після подачі сигналу від зовнішнього вимикача, а із затримкою від 2х до 30 хвилин. Датчик вологості дозволить вентилятору автоматично вмикатися при підвищенні вологості вище 60%.


Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше