Найсвіжіше:
• Тернопільського священника оштрафували за незадекларовану гуманітарку на 9,5 млн грн • У Тернополі з понеділка зросте плата за проїзд одразу на 33,3% • У Тернополі в ТРЦ “Подоляни” сталася пожежа • Йти туди, де страшно – філософія життя штурмовика з Тернопільщини • На війні загинув енергетик з Тернопільщини • Як вибрати горіхи для перекусу, салатів і випічки • Рік надій та сподівань: на Сумщині загинув воїн з Тернопільщини • Під час аудиту в Підволочиській лікарні виявили порушень на 2,9 млн грн • Зимова першість Тернопільщини з футболу: пора матчів на «виліт» • У пожежі загинула пенсіонерка з Тернополя (фото) • На Зборівщині розпочали кримінальне провадження за фактом забруднення земель • У двох водоймах Шумщини виявлено масову загибель риби • Правоохоронці проводять обшуки в першій міській лікарні Тернополя • Тернопільська служба крові на шоколадках зекономила майже 150 тис грн • На Донеччині останній бій прийняв солдат з Тернопільської області • На Донеччині загинув нацгвардієць з Гусятинщини • У Тернополі знову може зіграти київське “Динамо” • На Борщівщині віддали останню шану загиблому на війні молодшому сержанту • Перестало битися серце колишнього директора школи з Козівщини • У тернопільському виші розроблятимуть біопаливні електрогенератори • Спочив у Бозі відомий журналіст та краєзнавець з Тернопільщини • Дев’ять ліцеїв Тернопільщини першими впровадять 12-річну програму навчання • У львівській лікарні померла 80-річна жінка з Тернопільщини • Скільки заробив за рік головний прокурор Тернополя • На Харківщині в ДТП загинув 53-річний військовий з Тернопільщини
rss

На Тернопільщині громади УПЦ МП ініціюють вихід з юрисдикції московської церкви


Опубліковано: 16 Березня 2022р. о 17:34

На Шумщині громади УПЦ МП вимагають від керівництва церкви скликати Помісний собор і розірвати всі зв’язки з Московським патріархатом. Звернення до Митрополита Тернопільського та Кременецького УПЦ Сергія вже опублікували парафіяни сіл Мирове та Кордишів Кременецького району. Підписи також збирають у Брикові, Онишківцях та інших селах.

– Ми, парафіяни Української православної церкви сіл Кордишів та Мирового засуджуємо нелюдську агресію російської федерації проти народу України. Знищено житлові квартали міст, зруйновано інфраструктуру, за останні тижні російські війська знищили понад десять храмів нашої церкви в Україні, ще десятки пошкоджені. На сьогоднішній день вважаємо неможливим залишатися у складі московського патріархату та просимо Вас звернутися до предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія з проханням ініціювати скликання Помісного собору, де й розглянути вихід із складу московського патріархату, – йдеться у зверненні парафіян УПЦ сіл Кордишів та Мирове до Митрополита Тернопільського та Кременецького УПЦ Сергія (всього 31 підпис).

На сьогодні питання стоїть не так у скликанні Собору, адже в військовий час це зробити практично не є можливим, а насамперед у виході з юрисдикції московської церкви.

Нагадаємо, за розпорядженням Митрополита Сергія, із 3 березня у храмах УПЦ МП вже не поминають за Богослужінням Патріарха Кирила, який благословив військових на війну проти України.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
21 Березня
20 Березня
19 Березня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше