Найсвіжіше:
• У Тернополі виявляти автомобіль, які перебував розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тренопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка
rss

Профілактика порушень постави у дітей


Опубліковано: 20 Лютого 2022р. о 10:25


Правильна постава: як сформувати корисну звичку в дитини?

Не секрет, що правильна постава формується з дитячого віку. Так, у новонародженої дитини форма хребта нагадує рівномірну дугу. Формування першого природного вигину в шийному відділі починається під впливом мʼязів, коли немовля починає підіймати голову. Коли дитина починає стояти та активно рухатись, формується другий вигин у грудному відділі. Окрім того, на формування постави впливає збільшення кута нахилу таза і формування третього поперекового вигину, а починаючи з трьох-чотирьох років — утворення аркової форми кісток стоп.

Постава в дітей дошкільного та шкільного віку ще несформована, і з часом вона продовжує своє становлення та набуває індивідуальних особливостей. На це впливає безліч чинників:

    – зріст,

    – маса тіла,

    – пропорції тулуба та кінцівок,

    – наявність вроджених порушень опорно-рухового апарату,

    – особливостями обміну речовин.

Негативний вплив на поставу здійснюють неповноцінне харчування, загальний незадовільний стан здоровʼя, погана екологія, гострі та хронічні захворювання, індивідуальні особливості характеру та зміна настрою. Але найбільше шкодять хребту дитини поганий фізичний розвиток та неуважне ставлення батьків до формування правильної постави. Окрім загальних рекомендацій, які ми розглянемо нижче, можна придбати ортопедичний корсет для виправлення постави на сайті https://med-magazin.ua/ua/cat_172.htm. Тепер давайте докладніше розберемо рекомендації для дітей із порушеннями постави.

Профілактика порушень постави в дітей

Правильна постава в дитини — одна з головних турбот батьків. Саме в дитячому віці потрібно сформувати корисну звичку — підтримувати спину в прямому положенні, яка залишиться на все життя. Основні причини розвитку порушень постави:

    1. Брак навички правильної постави. Будь-які порушення рухових стереотипів, наприклад, постійна неправильна поза під час навчання та відпочинку, формують помилкові «умовно-рефлекторні звʼязки», які призводять до звички неправильного положення тіла. Тому правильну поставу дитини треба виховувати, методично формуючи правильну звичку;

    2. Неправильна організація робочого місця (невідповідність розмірів та конструкції меблів росту дитини, погана освітленість робочого місця. Сучасні діти ведуть «сидячий» спосіб життя, і звичка сидіти правильно, мінімально навантажуючи хребет, так само необхідна, як звичка чистити зуби;

    3. Слабкий розвиток скелетної мускулатури, гіподинамія. Рівень гіподинамії сучасних школярів є високим, що негативно впливає на розвиток дитячого організму. Сьогодні стає дедалі актуальнішим девіз, висічений на скелі в Стародавній Елладі: «Хочеш бути сильним — бігай, хочеш бути вродливим — бігай, хочеш бути розумним — бігай!». Слабкість мʼязового корсета неминуче повʼязані зі змінами фізіологічних вигинів хребта, чи його бічним викривленням (сколіозом). Навпаки, правильна мʼязова тяга гармонійно формує вигини хребта, стимулює його нормальний розвиток;

    4. Постійне нерівномірне навантаження хребта:

     – носіння сумки або портфеля в одній руці;

    – незручне, або неправильно підібране за розміром взуття, ходьба на високих підборах;

     – звичка постійно стояти, спираючись на одну ногу.

     5. Хронічні стресові ситуації часто впливають формування порушень постави. Негативні емоції, тривога, страх примушують втягувати голову в плечі, згинати спину, опускати руки. Хронічний стрес сприяє закріпленню цих вимушених поз, формує мʼязові затискачі, що веде до стійкого порушення постави.

Найкращий метод профілактики та найнеобхідніший елемент лікування захворювань хребта — це формування звички правильної постави. Втім, часто виявляється, що це вкрай складне завдання не стільки для дитини, як для батьків. Хороша постава може сформуватися у виняткових випадках у цілком здорової, переповненої енергією, фізично гармонійно розвиненої дитини. Тому, завдання батьків — забезпечити умови для формування правильної постави, насамперед — профілактика перелічених вище проблем та гарний загальний фізичний розвиток дитини.

Як забезпечити мотивацію дитині — вмовляннями, системою заохочень та штрафів — вирішуйте самі. Діти — істоти несвідомі, і без постійного батьківського контролю за правильною поставою результату не буде. Необхідно організувати дитині суворе дотримання режиму дня (час сну, неспання, харчування тощо), постійну рухову активність, що включає прогулянки, заняття фізичними вправами, спортом, туризмом. Обовʼязково привчіть дитину робити зарядку, а в ідеалі — робіть її разом. Було б непогано, щоби дитина займалася спортом, плаванням, танцями та проводила багато часу за рухливими іграми на свіжому повітрі.


Мітки: , , , , , , ,

Перегляньте також:





Новини
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше