Найсвіжіше:
• У Тернополя виявили авто з підробними номерами вузлів та агрегатів (+фото) • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини • Фонд гарантування продає мегапул активів чотирьох банків, у тому числі нерухомість на Тернопільщині  • Який краще купити бензиновий двигун до мотоблока? • Стало відомо, скільки осіб на Тернопільщині візьмуть участь у мультипредметному тесті • “Не пропустив японця”: поблизу Вишнівця сталася смертельна ДТП • Як вибрати якісний та зручний рюкзак для ноутбука • Влітку у Києві пройде головна криптоподія року – Incrypted Conference 2024 • Бійці Тернопільської тероборони нагороджені відзнаками міністра оборони України • Розпивали разом алкогольні напої: стали відомі деталі вбивства у Теребовлі • Опіка над літніми людьми: як оформити та які документи необхідні • Чотири дні у два спальні мікрорайони Тернополя вода подаватиметься з пониженим тиском • Хто такі системні інтегратори • На війні загинув двоюрідний брат тернопільських депутатів • З 17 травня буде перекрито рух транспорту важливими вулицями Тернополя • У додатку «е-Тернопіль» доступні графіки відключень світла, які будуть застосовуватись у випадку дефіциту електроенергії • Молодість поступилася досвіду: “Галич” у Збаражі програв «Поділлю» • На Харківщині загинув спецпризначинець з Тернопільської області • Із 16 травня на Тернопільщині всім погодинно відключатимуть світло: графік та черги • Завтра 32 будинки у Тернополі весь день будуть без світла • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • На Тернопільщині померла студентка місцевого вишу • У Тернополі в аварію потрапили Toyota та дві Tesla • Завтра в одному з міст Тернопільщини проїзд у громадському транспорті буде безкоштовним  • На Тернопільщині чоловік може сісти на 2 роки за погрози фізичною розправою жінці
rss

Минулого року в Тернополі зареєстровано 24 випадки виробничого травматизму


Опубліковано: 13 Лютого 2022р. о 10:00


Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV передбачає комплексне розв’язання проблем забезпечення контролю за станом охорони праці, соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві, гарантії отримання компенсацій у зв’язку із виробничим травматизмом.

Слід зазначити, що за останні 30 років кардинально змінилися підходи до вирішення питання безпеки та створення належних умов праці на виробництві.

Сьогодні держава вже не є єдиним роботодавцем, як це було раніше, постійно зростає питома вага приватного сектору економіки, тому назріла нагальна потреба перегляду застарілих підходів до організації охорони праці.

Станом на початок 2022 року на обліку Тернопільського міського відділення управління соціального страхування України в Тернопільській області (далі – Тернопільське міське відділення) перебуває 26 635 страхувальників, із них 11 476 юридичних осіб, 15 159 фізичних осіб, які використовують найману працю.

Одним із напрямів вирішення проблеми організації безпечних умов праці є підвищення рівня відповідальності роботодавців, які використовують найману працю. Важливим є забезпечення працівників справними інструментами, засобами індивідуального захисту, спецодягом тощо, проведення інструктажів, контролю за станом дотримання працівниками заходів безпеки під час виробничого процесу, витрат на охорону праці не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік, як це визначено у ст. 19 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Протягом 2021 року у Тернопільському міському відділенні було зареєстровано 24 випадки травматизму на виробництві, із них 5 – смертельних.

За результатами аналізу настання нещасних випадків на виробництві в розрізі галузей економіки працівники відділення посилили роз’яснювальну роботу у сферах, в яких вони сталися. Зокрема, найбільша їх частка припадає на будівництво, надання транспортних послуг, розподіл електроенергії, сферу комунальних послуг.

Страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення доносять до свідомості працівників інформацію щодо особистої відповідальності за власну безпеку й оточуючих, а керівника – за безпеку праці колективу. Звертаємо також увагу керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність у сферах із підвищеним ризиком настання нещасних випадків, на здійснення заходів щодо попередження виробничого травматизму.

Потягом 2021 року працівники Тернопільського міського відділення провели 4 круглі столи, 3 тематичні семінари, 29 нарад, 11 виступів у засобах масової інформації, 58 навчань з питань охорони праці, 51 опрацювання та впровадження системи управління охороною праці.

Серед основних завдань соціального страхування від нещасних випадків на виробництві є також питання відшкодування застрахованим особам заробітної плати або відповідної її частини, надання їм соціальних послуг у зв’язку із виробничим травматизмом і пов’язаними із ним захворюваннями, а в разі смерті – здійснення страхових виплат непрацездатним членам сім’ї.

Протягом 2021 року потерпілим від нещасних випадків на виробництві було призначено щомісячних страхових виплат на суму 277 тисяч гривень, профінансовано майже 650 тисяч гривень одноразової допомоги в зв’язку із втратою застрахованою особою працездатності або в разі смерті годувальника, відшкодовано 276 тисяч гривень за медикаменти, придбані потерпілими під час лікування.

Основним джерелом наповнення бюджету Фонду соціального страхування України є сплата роботодавцями консолідованого внеску, збір якого здійснюється в системі загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі. Таким чином, Фонд реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту громадян у процесі їх трудової діяльності, які перебувають в офіційних трудових відносинах.

Тому нагадуємо роботодавцям, що саме перебування працівника в офіційних трудових відносинах дає їм право на отримання від Фонду соціального страхування України соціальних виплат. У разі, якщо працівник не був офіційно прийнятий на роботу, відповідно, ніяких виплат він не може отримати.

З усіх питань щодо виробничого травматизму, страхових виплат, передбачених у разі нещасного випадку на виробництві, просимо звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51 (будинок профспілок), 3-й поверх, каб. 301, 307.

 

Святослав КІТУРА, начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
16 Травня
15 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше