Найсвіжіше:
• На одній з вулиць у центрі Тернополя завтра не буде світла • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • Стали відомі результати стартових матчів другого кола Тернопільської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги • Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кювет, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований
rss

До пункту призначення – за будь-яку ціну: як вплинули карантинні обмеження на пасажирів міжобласного транспорту?


Опубліковано: 27 Жовтня 2021р. о 22:03


Із 21 жовтня в Україні почали діяти нові карантинні обмеження, серед яких є ті, що стосуються перевезень пасажирів. Зокрема, водії та пасажири міжрегіональних рейсів повинні мати сертифікати про повну вакцинацію, негативний ПЛР-тест або швидкісний тест на визначення антигену від коронавірусу. Нещодавно ми побували на автовокзалі та залізничному вокзалі обласного центру й дізналися, як ставляться до цих обмежень жителі Тернопільщини та наші гості.

Аби потрапити в інше місто, в руках у пасажира повинні бути проїзні документи та сертифікат про проходження вакцинації або ж негативний ПЛР-тест

«Ситуація з міжрегіональними перевезеннями складна»

Думки у кожного різні: деякі підтримують, інші нервують і говорять, що це дурня. Водії скаржаться, що не всі пасажири мають потрібні документи, таким чином їхати в іншу область їм заборонено. 

– Влада взагалі втратила совість. Щоби поїхати в іншу область, людина повинна зробити ПЛР-тест за 350 гривень. Але це нікому не потрібно, він не дає стовідсоткового результату, що людина хвора. Так само вакциновані також можуть бути хворими. Це просто якийсь депутат має мережу лабораторій і «косить» на цьому гроші, – розповідає житель Львівщини Валентин, який щодня їздить до Тернополя на роботу.

У той день, коли ввели обмеження, не вийшли на рейс 60% автобусів міжобласного значення, зокрема до Рівного, Львова, Хмельницького та Києва. За словами чоловіка, який їхав до Києва, він про нові зміни дізнався 21 жовтня, коли телефонував до диспетчера, аби поцікавитись, чи буде маршрутка.

– Зателефонував до диспетчера, а вона зразу запитала, чи маю ковід-сертифікат або ПЛР-тест. Я не зрозумів, для чого. Минулого тижня їхав, ніхто нічого не вимагав. Потім жінка-диспетчер пояснила, що з 21 жовтня вже діють нові правила перевезень. Поліція перевіряє, спершу попередження, а потім штрафує. Я не щеплений, ПЛР-тест потрібно за свої гроші робити. Дурня… Замовив BlaBlaCar і поїхав без пригод, – розповів пан Сергій.

Проходячи автовокзалом, побачили скандальну ситуацію між водієм та пасажиркою. Її причиною стало те, що у пані не було печатки на сертифікаті. Водій говорить одне, а вона сперечається (подія відбулася 22 жовтня, – авт.).

– Я їй нормально пояснив, що на документі немає печатки лікаря. Вона кричить і щось намагається мені доказати. Якби ця пані сіла в автобус і нас зупинила поліція, то хто ніс би відповідальність і платив штраф? Правильно, водій та підприємець. Мені цього не потрібно, тому я її не взяв, – зазначив водій автобуса Тернопіль – Львів.

У пасажирів автобусів, які їдуть за межі області, документи перевіряють поліцейські, представники Укртрансбезпеки, муніципальної інспекції та поліції. За словами дільничного Романа Дзеника, 21 жовтня упродовж півтори години перевірили пасажирів чотирьох автобусів.

– Ситуація така, що переважно у всіх громадян є COVID-сертифікати або ПЛР-тести. Лише в однієї дівчинки не було, якій немає 18-ти років, тобто вона не мала ні сертифіката, ні ПЛР-тесту, – сказав Роман Дзеник.

Пасажири, які не мають сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту, повинні пред’явити довідку від сімейного лікаря про те, що їм заборонено робити щеплення чи вони хворіли.

– Я до нових обмежень ставлюся погано. Мені не можна робити щеплення, а довідку в лікаря ще не взяв. Це знущання над українцями. Взагалі націю хочуть винищити? Мало того, що за цей рік треба зробити 3 чи вже 4 щеплення, то я читав, що планують ще й наступного таке запровадити, – сказав пан Василь з Івано-Франківщини. 

Нещодавно довелось і моїй знайомій побувати у схожій ситуації. Для Віти, якій 19 років, вакцинацію вже робити можна. Але вона проти, боїться, що можуть бути складні побічні реакції. Дівчина з Хмельниччини, вона навчається у ЗУНУ м. Тернополя. 22 жовтня в університеті повідомили про дистанційну форму навчання, їхати додому якось потрібно. ПЛР-тесту немає, довідки від лікаря – теж, сертифікату про вакцинацію – тим більше. Що тоді робити?

– Добиралася з пригодами. Підійшла до маршрутки Тернопіль – Білогір’я, оскільки мені потрібно на Ямпіль Хмельницької області. Тут водій каже, що треба мати документи про вакцинацію хоча б якісь. Зрозуміла, що в мене того немає. Пішла до каси, взяла квиток до Ланівців, оскільки це ще Тернопільщина. Такий метод пройшов… Із Ланівців їхали знайомі, з якими й добралася додому, – розповіла студентка Віта.

Через те, що в людей немає тесту або необхідного документа, автобуси не заповнені. А на пальне гроші потрібно. Деякі рейси відміняють. Словом, ситуація з міжрегіональними перевезеннями складна.

Діна Павлюк їде до Хмельницького. Каже, сертифікат про вакцинацію має. Запровадження нових правил проїзду не підтримує.

– Але ж закон України каже, що люди не мають примусово вакцинуватися. Якщо не маєш тесту, то не можеш поїхати, а громадянам треба їхати. На мою думку, зробили дуже погано. Якщо це стосується міжрегіональних перевезень, то введіть і для внутрішніх. Невже на Тернопільщині не те саме відбувається, що й на Хмельниччині? Зовсім нелогічно, але як скаже держава, так ми й робимо, – зазначила Діна Павлюк.

Зустрілися нам і люди, які ставляться до цього позитивно, оскільки хвороба розповсюджується дуже швидко. Все більше хворих, смертей. Хоча Тернопільщина ще у «помаранчевій» зоні, але обмеження стосуються «червоної».

– Кожен себе перестраховує. Дійсно, зараз дуже складно, оскільки ми постійно зі всіма комунікуємо, ця хвороба розповсюджується. Після введення нових обмежень влада думає, що таким способом зменшиться кількість захворюваності. Але за наявності цього документа у мене совість чиста, не переймаюся, що матиму проблеми з поліцією. Я зробила щеплення двічі, маю сертифікат, можу сміло їхати туди, куди мені потрібно. Раджу кожному, в кого немає протипоказань, провакцинуватися. Це ж вам краще… Я думаю, що ніхто не бажає ходити пішки. Не в кожного є власний автомобіль. Усі до цього по-різному ставляться, але моя думка така. Страшно, коли щодня дізнаєшся про таку велику кількість хворих, – підсумувала пані Олена з Рівненщини.

«Якщо провідники виявлять порушників, вони повинні повідомити про це поліцію»

На залізничному вокзалі Тернополя ситуація, можна сказати, більш сприятлива, однак без невдоволення пасажирів не обійшлося. Тепер дістатися потягом в інше місто можна лише згідно із встановленими правилами, які вступили в силу 21 жовтня. Відтак, пасажири потягів повинні завчасно пред’явити пасажирський квиток, документ, що засвідчує особу, а також негативний ПЛР-тест або ж сертифікат хоча б про одну дозу вакцини. Такі правила діють у «помаранчевій» зоні, якщо Тернопільщина увійде в «червону» зону, внутрішнього сертифіката про одну дозу вакцини буде замало, щоби сісти у потяг.

На тернопільському залізничному вокзалі 21 жовтня було небагато людей, поліція була присутня, а провідники старанно виконували свою основну роботу, а також перевіряли наявність усіх необхідних документів у пасажирів. За коротку стоянку потяга вони повинні швидко перевірити пасажирів і дати можливість усім зайняти свої місця, тому як тільки двері потяга відчиняються, провідники повідомляють пасажирам: готуємо сертифікати для перевірки.

– Не всі у захваті від таких правил, але ми повинні їх дотримуватись. Поки всі вчасно надають документи, через додаток перевіряємо сертифікати, оглядаємо дату здачі ПЛР-тестів, наявність масок обов’язкова. На даний час проблем із посадковими талонами немає, якщо у когось не буде наявного документа, маємо право не пустити у потяг, – розповідає провідник Валентин.

Якщо провідники виявлять порушників, вони повинні повідомити про це поліцію.

На вокзалі із журналістами спілкуються неохоче. У касі нам повідомили, що при купівлі квитка наявність негативного тесту чи сертифіката не обов’язкова, а ось при посадці у потяг такі документи обов’язково повинні бути.

– Це чистої води провокація. Зовсім нерозумні дії з боку нашої влади. По відношенню до свого народу це безглуздя. Я не вакцинована, проживаю у столиці, в Тернополі була в гостях у дітей. Тепер, щоби мені дістатися до свого дому, я повинна заплатити 500 гривень за негативний ПЛР-тест. То чому їх не зробити безкоштовними або хоча б за такою ціною, щоби пенсіонери могли собі його дозволити. Наступне: де я маю бігати, щоби його зробити? Треба йти у приватну клініку, чому на кожному вокзалі України немає медпунктів, де можна було б за лічені хвилини зробити тест? Де справедливість й елементарна повага до того народу? У мене хвора печінка, на серці перенесла операцію, хто буде відповідати за мій стан здоров’я після вакцини? – обурливо каже пані Олена.

Ще 21 жовтня на залізничному вокзалі Тернополя пункту вакцинації й справді не було. А вже 26 жовтня його офіційно відкрили. Тепер тут можна зробити ПЛР-тест або ж вакцинуватися. Пункти експрес-тестування діють у Києві, Львові, Одесі, Запоріжжі, Харкові, Мукачевому, Кривому Розі, Полтаві та Дніпрі. А безкоштовно вакцинуватися за кілька годин до потяга можна на вокзалах Києва, Львова, Харкова, Одеси та Дніпра.

Віталій прямує до Києва, хлопець розповідає, що 22 жовтня зробив ПЛР-тест. Результат негативний, тому сміливо сідає у потяг. Незважаючи на темну пору доби, тест усе ж таки оглядають, можливо, не так ретельно, як вдень, але великі літери «негативний» дають можливість юнакові успішно потрапити до столиці. Цей самий тест він використав і по приїзді до Файного міста, оскільки діє він 72 години. Розповідає, що у потязі атмосфера не сприятлива.

– Люди дуже агресивні. Всі зляться та хамлять одне одному. Незважаючи на те, що була ніч і я одразу ліг спати, чув, як у кінці вагона сварилися чоловіки. І причиною сварки став сертифікат про вакцинацію. Вагон був заповнений людьми, подекуди верхні спальні місця були порожніми, але всі люди покидали потяг в масках, у деяких були й рукавиці, – розповів Віталій.

А ось Ольга, яка планувала вихідні у Львові, відмінила свою поїздку. Дівчина каже, що має повний сертифікат вакцин, але вважає, що недоцільно їхати ні автобусом, ні потягом, адже дівчина справді вакцинована, а чи правдиві сертифікати у всіх, хто її буде оточувати, не впевнена.

– Я планувала цю поїздку ще у кінці серпня. Але добре розумію, що відбувається у легендарному місті на даний час. Мій відпочинок почекає. А ось берегти здоров’я своє та інших людей вважаю доцільнішим. Вакцинація не захистить вас на 100%, і мене вона також не захищає, але дає шанс вижити у «червоній» зоні, яка насправді для Тернополя може наступити з дня на день, – підсумувала Ольга Воротянко.

Отже, якщо ви плануєте свою поїздку громадським транспортом, варто пам’ятати, що треба мати документ, який засвідчує стан вашого здоров’я як задовільний, в іншому разі вам доведеться чекати пом’якшення карантину.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше