Найсвіжіше:
• Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями
rss

Покоління Незалежності: якою воно бачить свою Україну


Опубліковано: 2 Вересня 2021р. о 10:30


Сьогодні близько пів мільйона першокласників в Україні вперше переступлять поріг своїх шкіл. Вони вчитимуться не тільки основ грамотності та інших наук, а й ростимуть для того, аби згодом будувати свою країну. З тієї, яку ми їм залишимо.

До 30-річчя незалежності України соціологи поцікавились, якою є сучасна молодь у нашій державі, чого вона прагне і які цілі ставить перед собою. Це та молодь, яка народилася вже після проголошення незалежності і про «совок» знає тільки зі старих фільмів та розповідей батьків і дідусів.

Отож, якби проголошення незалежності України відбувалося сьогодні, його би підтримали 87% молодих українців. Серед опитаних ідентифікують себе як громадяни України 86%, як європейці – 40%.

Власне положення українці оцінюють на середньому рівні, а країну – дещо нижче середнього. Але чим молодші респонденти, тим вищі в них оцінки власного соціального положення і положення України.

Майже половина молоді відчуває гордість та зацікавленість, думаючи про свою  країну, третина – радість. Вони більш позитивні у ставленні як до себе, так і до країни, аніж старші громадяни. Особливо виділяється група віком 16-24 роки, які найбільш відкриті до змін та прагнуть самоствердження. Вони єдині, хто більше відкритий до змін, ніж консервативний. А ще – чим молодший респондент та чим вищі у нього доходи, тим кращий показник задоволеності життям. Цікаво, що серед молоді віком 16-24 роки навіть у бідніших майнових групах рівень задоволеності життям є відносно високим.

Мотиваційний принцип «жити краще за інших і досягнути успіху» відносно частіше спостерігається у покоління Незалежності та середніх вікових групах.

У випадку різкого скорочення доходів молоді українці готові використовувати свої можливості, з них понад 80% не планують скорочувати свої доходи, а за потреби шукатимуть додаткові джерела. Зрештою, вони краще за старше покоління оцінюють свій вплив на доходи.

При виборі бажаної роботи найважливішими критеріями для молоді є кар’єра, графік роботи, для офісних професій – атмосфера в колективі.

Як показує аналіз цінностей, молоді жінки віком 16-24 роки створили окремий тренд за рівнем високої толерантності – з них третина ставиться позитивно до ЛГБТ та чайлдфрі (людей, які не хочуть мати дітей), при тому що серед хлопців цього ж віку таких утричі менше.

Серед наймолодших опитаних (16-24 роки) також найбільше тих, хто підтримує європейське майбутнє України: 66% – за вступ у НАТО, 75% – за вступ в ЄС.

Загалом серед наймолодших (16-24), на відміну від старших, простежується тенденція до консолідації навколо проєвропейської ідеї України. Навіть на сході, де більшість проти вступу в ЄС, серед молоді – більшість «за» (58%).

Ті, хто народився в незалежній Україні, вважають, що рівень медичних та освітніх послуг сьогодні кращий, ніж був раніше. Старші ж, навпаки, оцінюють сучасну медицину та освіту значно гірше.

Покоління Незалежності найбільше цікавить спорт, подорожі, музика та саморозвиток. Молодь України дійсно часто подорожує: наприклад, у Європі побувала половина з тих, кому 25-30 років, і більше третини з тих, кому 16-24. Також із покоління Незалежності часто їздять по Україні – понад 60%. Однак навіть серед них понад 70% ніколи не були на курортах та більше 80% – у країнах СНД.

Серед молодих жінок віком 16-24 роки 45% мріють про кар’єру. У 25-30 років таких наполовину менше (21%), бо з’являється ще мрія про дітей і родину. Молоді хлопці у 16-24 роки більше зорієнтовані на власну справу (38%), ніж на кар’єру, і ніж жінки їхнього віку (28%).

Однак серед наймолодших є найбільше охочих поїхати на заробітки – таких аж 54%. Основними причинами для цього обрали можливості самореалізації, вищу зарплату та кращі умови життя. 

А яким покоління Незалежності бачать старші українці?

В очах більшості сучасна українська молодь патріотична та моральна – близько 60% відповіли саме так, і ще третина має протилежну думку. (Важливо: в дослідженні вік молоді не встановлювався – кожен респондент сам вирішував, що він розуміє під словом «молодь»). Відносна більшість (56%) вважають сучасну молодь малоосвіченою, лише 38% – високоосвіченою. В інших питаннях думки розділилися навпіл: 50% кажуть, що молодь працьовита, 45% – лінива, 45% думають, що вона відповідальна, а 50% – безвідповідальна.

Жінки оцінюють молодь краще за чоловіків. Краще молодь оцінюють і забезпечені. Також існує прямий зв’язок зі ставленням до країни – чим більше старші респонденти відчувають гордість і радість за країну, тим позитивніше вони оцінюють сучасну українську молодь.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше