Найсвіжіше:
• У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявляти автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини
rss

Головний дорожник області Микола Довгошия: «У межах Тернопільської області повністю буде зроблено всі міжнародні коридори»


Опубліковано: 31 Серпня 2021р. о 9:00


кілометра дороги державного значення.  Цьогоріч за програмою «Велике будівництво» поставлено завдання завершити у краї поточний середній ремонт понад 200 кілометрів доріг. Дорожники взяли на себе зобов’язання виконати ряд робіт до 24 серпня і присвятити 30-й річниці Незалежності України. Про виробничі справи та накреслені плани говоримо з начальником Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Миколою Довгошиєю.

До Дня Незалежності відремонтовано три державні дороги

– Миколо Григоровичу, знаємо, що на нинішній рік запланували відремонтувати 200 кілометрів. Реально втілити такі плани?

– І справді, цього року запланували зробити понад 200 кілометрів доріг державного значення. Цей план до Дня Незалежності України вже виконано. Адже в нас уже відремонтовано понад 200 км доріг із верхнім шаром асфальтобетону. Це не може не тішити, а зважаючи, що маємо ще кілька виробничих місяців цього року, можна сміливо говорити, що ці показники збільшаться і ми матимемо рекордну для одного року протяжність відремонтованих доріг у Тернопільській області.

– Відомо, що керівництво держави поставило завдання ряд робіт зробити до 30-ї річниці Незалежності України.

– «Дорога єдності» М-30 Стрий – Ізварине – найдовша в Україні, яка символічно з’єднує схід і захід нашої країни. У Тернопільській області ремонтується 66 кілометрів цієї дороги. Це основний об’єкт, який ми планували завершити до Дня Незалежності і практично поставлену мету виконали. На даний час відрізок 48 км від Тернополя до Бережан уже з верхнім шаром асфальтобетону, частково з освітленням, тротуарами та розміткою, в інших населених пунктах роботи продовжуються. За Бережанами у напрямку до межі з Івано-Франківською областю вся дорога з нижнім шаром асфальтобетону, по самому місту проводиться ремонт комунікацій. Тут понад 2 км газових труб, дощових колекторів тощо, тобто дуже багато підземних робіт, які потребують багато часу. До кінця року і їх маємо виконати.

Ще одна дорога, яку ми відремонтували до Дня Незалежності, – це автошлях М-19 на території України, який є частиною європейського автомобільного маршруту E-85. Для нас це був перехідний об’єкт, який вдалося завершити цього року. 

Дорога вся покрита верхнім шаром, наносимо дорожню розмітку, влаштовуємо тротуари, освітлення, бар’єрне огородження й узбіччя. На даний час знаходимось у Заліщиках. На цій дорозі маємо невеличкий відремонтований відрізок в межах міста Теребовля. Його буде виставлено окремим об’єктом на торги, тому що там є два проблемних мости і їх потрібно капітально ремонтувати.

Крім цього, до Дня Незалежності планували відремонтувати основну туристичну дорогу нашої області Н-18 – від смт Дружба до межі з Івано-Франківською областю. Нею більшість краян їдуть у Карпати. Станом на 24 серпня вся дорога вже у верхньому шарі асфальтобетону, залишилося доробити тротуари, освітлення, водовідведення, бар’єрне огородження й узбіччя.

Загалом можна сказати, що у межах Тернопільської області повністю зроблено всі магістральні міжнародні коридори та національні дороги.

Ви часто згадуєте про фактично фінішні роботи, які виконуються останнім часом. Раніше, наскільки я пам’ятаю, їх не робили, лише дорожнє полотно і все.

– До минулого року ремонтувалася виключно проїжджа частина і ніколи не звертали уваги на інфраструктуру населених пунктів. Якщо проїжджати по всіх населених пунктах, у яких зроблено дороги з минулого року, всюди можна побачити гарно облаштовані пішохідні доріжки, тротуари, освітлення. Перш за все – це безпека для громадян, які там живуть. Адже до 2020 року ми бачили, як люди, щоби не йти по болоті, рухалися дорогою. І в нічний час траплялися смертельні ДТП, перехожих просто збивали. Хоча у правилах є, що пішоходи у нічний час повинні носити світловідбиваючі стрічки, а ніхто цього не робив, відповідно були неприємні випадки. Нині, якщо людина йде по тротуару, водії спокійно собі їдуть по своїй проїжджій частині, не переживаючи, що хтось іде дорогою у нічний час. Тому було прийнято комплексно рішення, на всіх дорогах, від територіальних до міжнародного значення, робити у населених пунктах тротуари та освітлення для безпеки громадян.

Ці роботи прописані в основному договорі, однак вони виконуються після вкладання верхнього шару. Тоді підсипаються узбіччя, щоби вони були рівні з дорогою. Тому, власне, основним показником готовності дороги є наявність верхнього шару асфальтобетону. Конструктивно дорожнє полотно складається з 22 см основи, 10 см нижнього шару і 5 см верхнього шару. У загальному вважається, що дорога готова, якщо вона має 37 см, решта – це додаткові роботи.

Весь комплекс робіт тягне за собою подорожчання поточного середнього ремонту, але наголошу, що поточний середній ремонт колись і тепер суттєво відрізняється, адже раніше виконувався ремонт лише дорожнього покриття. Так, він був дешевший, але там не було нічого – ні мостів, ні інфраструктурних об’єктів, нині ж усе виконується в комплексі.

За один рік буде відремонтовано 15 мостів

– Цього року активно ремонтуються мости, деякі з них теж планували відкрити до 30-річчя Незалежності України…

Є національна програма відновлення мостів, у рамках якої, затвердженої «Укравтодором», у нашій Тернопільській області ремонтується 15 мостів. Це надзвичайно великий показник! Тому що за останні 30 років було відремонтовано максимум 5 мостів, а тут за один рік аж 15-ть. Частина з них ремонтується капітально, частина – поточним середнім ремонтом, тобто у складі ділянок доріг.

Ремонт мостів – це непроста робота, там своя технологія, адже за державними будівельними нормами термін остаточного затвердіння бетону, коли він набирає міцності, складає 28 днів. Відповідно є певні незручності для водії, адже в деяких випадках доводиться повністю закривати мости, інші виконуються у русі, де ми не перекриваємо повністю дорогу – робиться одна сторона моста, а потім – інша. Вважаю, водіям можна потерпіти певний час, щоби потім 20 років їздити безпечними мостами.

На сьогодні частина мостів уже готові, по них проїзд повністю відкритий. Це мости у селах Підгороднє, Почапинці, Лисівці, Скорики, Шибалин, а у Струсові – на завершальному етапі.

– Хотілося б зупинитися на двох мостах. У лютому 2019 року в селі Лисівці колишнього Заліщицького району міст упав. Як проходив його ремонт і наскільки він є важливим вузловим об’єктом?

– Свого часу Служба автомобільних доріг у Тернопільській області обстежила цей міст та обмежила рух. Але водії великогабаритного транспорту на це не зважали, й позаторік узимку частина мосту зазнала руйнувань. Минулого року дорожники облаштували тут тимчасовий переїзд через річку Серет для сільськогосподарської техніки на весняно-польові роботи. Провели експертизу моста, тендер і у жовтні 2020 року на ньому розпочалися роботи. Його будівництво відбувалося, можна сказати, з нуля, адже старий міст упав, від нього залишилися тільки три опори, які доводилось відновлювати і підсилювати. До Дня Незалежності повністю завершено ремонтні роботи, постелено асфальт, виконано розмітку, встановлено освітлення, перильне огородження, тротуар. 26 серпня плануємо відкрити проїзд по цьому мості.

Загалом дорога P-24, на якій розміщений міст, є частиною туристичного маршруту до Карпат і є паралельно з дорогою Н-18. Хто їде з Кам’янець-Подільського напрямку, вона для них є важливою. У зв’язку з перекритим мостом, транспортний трафік, звичайно, зменшився, але зараз він знову відновиться. Зауважу, що на наступний рік плануємо почати ремонт на цій дорозі, відповідно після цих робіт вона стане ще популярнішою серед водіїв.

– Ще один проблемний міст знаходиться у Струсові колишнього Теребовлянського району.

– Цей 40-метровий віадук спорудили понад пів століття тому на трасі Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль. Він міг обвалитися навіть від власної ваги, адже була значна корозія арматури та порушення сумісної роботи бетонних балок. Тому його конче потрібно було ремонтувати. На його оновлення виділили 71 мільйон гривень. Роботи почали ще минулого року, мали плани завершити теж до Дня Незалежності, але втрутились погодні умови, і строки відкриття трішки змістили, орієнтовно на кінець серпня. Поясню чому? Для нас основний критерій – це якість. Сьогодні на об’єкті влаштовані аркові труби, які засипають піском товщиною 7 метрів. Він за технологією трамбується та поливається водою. Але пісок обов’язково має бути сухим. Через погодні умови, а саме інтенсивні дощі, проводити ці роботи було неможливо, тому маємо затримку десь на півтора тижня. Коли пісок втрамбується, на нього вкладуть затрамбований щебінь, зверху нанесуть  два шари асфальту, і тоді міст повністю відкриють для проїзду.

1 вересня розпочнуться ремонтні роботи на найгіршій дорозі області

– Окрім доріг на міжнародних і національних магістралях, тернопільські дорожники, мабуть, працюють і на територіальних та регіональних дорогах?

Дорога Р-39 – це перехідний об’єкт з минулого року. Тоді зробили 11,6 км, а у цьому році відремонтовано 9 км із запланованих 17-ти. Роботи виконані у селі Мшанець, а також більшу частину – в селі Ігровиця. У цьому селі в межах виділених коштів працюватимемо до початку моста. Його капітально відремонтуємо, зараз оголошуємо торги. Також проводитимемо тендер на реконструкцію перехрестя Біла – Чистилів, яку хочемо зробити дворівневою, тобто буде підземний переїзд, а зверху –наземний. У наступному році плануємо розпочати ці роботи.

Дорога Т-20-10 – це перехідний об’єкт з минулого року. До Дня Незалежності зроблено всі 9 км у селах Скорики та Медин від Підволочиська. Дорога повністю готова, з тротуарами, освітленням, наноситься тільки дорожня розмітка.

Найдовша територіальна дорога у Тернопільській області – Т-20-02, яка має протяжність понад 170 км до межі з Хмельницькою областю. На сьогодні вже зроблено 9 км нижнього шару між селом Панасівка, Колодіївка і м. Скалат. Роботи продовжуються у бік Гримайлова.

– По цій дорозі їдуть великотоннажні автомобілі з Новосілківського і Полупанівського кар’єрів. Чи не переживаєте, що дорога може знову зруйнуватися?

– Ми врахували цю обставину, і там, де кар’єри, встановлюємо пересувний майданчик вагового контролю, щоби не було перевантажень автомобілів, які возять камінь із кар’єрів.

– На Тернопільщині є територіальна дорога Гримайлів – Сатанів, якою практично ніхто не їздить через її жахливий стан. Чи планують на ній ремонтні роботи? 

Дорога Т-09-03 Гримайлів – Сатанів (Хмельницька область) – найгірша в нашій області. До села Вікно минулого року виконали ямковий ремонт, а далі взагалі немає проїзду, 20 км – суцільні ями. До курортного Сатанова всі об’їжджали через Підволочиськ та селище Війтівці вже Хмельницької області. А це плюс 30 кілометрів. На сьогодні виконано підготовчі роботи, з 1 вересня розпочнуться ремонтні роботи. Після їхнього завершення до Сатанова можна буде дістатися  двома дорогами.

 

– Чув, що до Дня Незалежності дорожники зробили не лише дороги і мости…

– У Підгородньому на в’їзді у Тернопіль встановлено стелу. На пагорбі зроблено напис про «Дорогу єдності» М-30 Стрий – Ізварине та встановлено карту України, де відзначена ця магістраль. Дорогу присвячено 30-й річниці Незалежності України. На пагорбі також встановлено флагшток. 23 серпня урочисто до Дня прапора там підняли стяг. Також там є майданчик для під’їзду автомобілів і доріжка, по якій можна піднятися і сфотографуватися біля прапора.

 

БІОГРАФЯ

Микола Довгошия народився 12 травня 1992 року в с. Новосілка колишнього Підволочиського, а нині Тернопільського району. Вищу освіту здобув у Національній академії внутрішніх справ, де отримав диплом юриста.  Працював у правоохоронних органах. Був першим заступником начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, а з червня 2021 року є керівником відомства.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
28 Квітня
27 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше