Найсвіжіше:
• Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду • Колишній голова Тернопільської облради отримав звання капітана • Спочила у Бозі відома краєзнавиця та літераторка з Кременця • Як обрати подарунковий набір на Новий рік для жінки: персональні емоції, сенси та трошки солодкого • Найкращий бомбардир першої ліги з Тернополя офіційно покинув «Агробізнес»
rss

На 5 років засудили мешканця Бучаччини, який ударив ножем неповнолітнього


Опубліковано: 20 Серпня 2021р. о 12:11

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника потерпілого, неповнолітнього Я. на вирок Бучацького районного суду від 24 лютого 2021 року. Цим вироком 31-річного Маркіяна Д. визнано винним за ч.1 ст 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння) і призначено покарання із застосуванням ч.1 ст. 69 КК України – 6 місяців арешту. Також із обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто 100 тис. грн моральної шкоди.

Не погодившись із судовим рішенням через м’якість призначеного покарання, захисник неповнолітнього потерпілого подав апеляційну скаргу та просив призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі строком 6 років.

Як встановлено місцевим судом, пізно ввечері 26 жовтня 2019 року Маркіян Д. знаходився у ресторані “Аскольд” с. Язловець Бучацького району. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, на ґрунті особистих неприязних стосунків він взяв на кухні ніж і наніс удар неповнолітньому Я., спричинивши юнакові тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.

У судовому засідання Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який підтримав подану апеляційну скаргу, пояснення обвинуваченого та його захисника, дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги заслуговують на увагу.

Так, виходячи з системного тлумачення законодавства та судової практики, щире каяття означає повне визнання винною особою своєю вини, негативне ставлення до вчиненого злочину і бажання виправити ситуацію. Винна особа дає правдиві показання, співчуває потерпілому та демонструє готовність понести заслужене покарання.

Натомість із матеріалів кримінального провадження вбачається, що під час досудового слідства та в суді першої інстанції Маркіян Д. винним себе не визнав і слідству не сприяв, перед потерпілим не вибачився, хоча той є неповнолітнім. Також не відшкодував заподіяну шкоду. Обвинувачений підтвердив це у судовому засіданні апеляційного суду. Таким чином, посткримінальна поведінка Маркіяна Д. не свідчить про його щире каяття. Водночас місцевим судом не враховано як обтяжуючу обставину, що кримінальне правопорушення вчинено у стані алкогольного сп’яніння, та позиція потерпілого призначити Маркіяну Д. суворе покарання. Наведені обставини не давали місцевому суду підстав застосувати ст. 69 КК України. Немає підстав і для застосування ст. 75 КК України, про що під час дебатів в апеляційному суді просили обвинувачений та його захисник.

З огляду на наведене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду частково задовольнила апеляційну скаргу представника потерпілого, неповнолітнього Я. та ухвалила новий вирок, призначивши Маркіяну Д. покарання у виді 5 років позбавлення волі.

Довідково: санкція ч.1 ст 121 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.


Джерело: Пресслужба Тернопільського апеляційного суду
Мітки: ,




Новини
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше