Найсвіжіше:
• У Дубаї збудують найбільший у світі аеропорт за $35 млрд площею як Тернопіль • На війні загинув учасник АТО та доброволець ЗСУ з Тернопільщини • Відремонтують по завищених у 1,5-2 рази цінах: фірма уродженця Тернопільщини пограла тендер на реконструкцію реабілітаційного центру • Випускник тернопільського вишу та фронтовий хірург Михайло Бойко: американські медики, які пройшли Ірак і Сирію, у нас багато чого побачили й навчилися • У Тернополі змінюється схема руху одного з автобусних маршрутів  • Заступника голови громади на Тернопільщині відсторонено від посади на 2 місяці • Фонд найвідомішого волонтера Тернопільщини передав прикордонникам безпілотні комплекси «Мара-2П» • Завтра 52 будинки у Тернополі пів дня будуть без світла • Завтра Тернопільщина прощатиметься з 38-річним спецпризначинцем • У Тернополі на два дні повністю перекриють рух через «горбатий міст» • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відомий на Тернопільщині тренер потребує дороговартісної операції на серці • Польські документи і мільйонні статки: як живе сімʼя секретаря міськради Тернополя • Чи можливо заробити гроші в селі • Найкращий вид інвестицій – придбання нерухомості • Базові правила для криптоінвестора-початківця • Апеляційна палата підтвердила вирок колишньому голові Козівського райсуду та адвокату • Ухилянтам буде не солодко: за що можуть арештувати майно і заблокувати рахунки • Неповнолітньому жителю Бучача за збут канабісу оголосили підозру • У Тернополя виявили авто з підробними номерами вузлів та агрегатів (+фото) • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини • Фонд гарантування продає мегапул активів чотирьох банків, у тому числі нерухомість на Тернопільщині  • Який краще купити бензиновий двигун до мотоблока? • Стало відомо, скільки осіб на Тернопільщині візьмуть участь у мультипредметному тесті • “Не пропустив японця”: поблизу Вишнівця сталася смертельна ДТП
rss

Збаразький аграрій Борис Довгаль: «Цього року робимо ставку на продовольчу пшеницю та кукурудзу»


Опубліковано: 25 Червня 2021р. о 18:54


Господарство Бориса Довгаля готується до жнив, види на урожай не погані, але все залежить від погоди і ласки Божої

Поле – це не металургійний комбінат закритого типу, тут усе під відкритим небом і залежить не лише від ратая землі, але, як кажуть, від «небесної канцелярії». Хоч село Великі Вікнини, що на Збаражчині, лежить далеко від центральних доріг, та його важко назвати віддаленим. Саме тут розташована центральна садиба соціально-відповідального сільськогосподарського ТОВ «Славутич», яке очолює інженер-механік за фахом і хлібороб за покликанням Борис Довгаль.

У компанії працюють роботящі люди, які займаються вирощуванням різних зернових культур (пшениця, кукурудза, соняшник), цукрового буряка та кормових культур (люцерна, конюшина, тобто всього, що необхідне для тваринництва).

– Якщо відверто, то ми сіємо все. Є такі господарства, які не сіють, скажімо,  цукрового буряка, але ми і його вирощуємо. Урожай продаємо і непогано заробляємо. Цього року робимо ставку на продовольчу пшеницю та кукурудзу, – каже Борис Довгаль.

У зв’язку з цьогорічними погодними умовами, частину посівів довелося пересіяти. 

– Оскільки наша місцевість горбиста, тому майбутній урожай позмивало, деякі ділянки замулило. Але не бідкаємось, бували й гірші роки, тому в загальному сподіваємось на хороший урожай, – розповів Борис Микитович.

Окрім власне рослинництва, у «Славутичі» активно розвивають і тваринництво. Зокрема Тернопільський молокозавод залюбки приймає молоко в господарства у Великих Вікнинах.

Де б не довелося бувати у виробничих підрозділах агроформування, всюди панував отой незмінний дух сільського трудівника. Щороку компанії вдається продати майже весь урожай, який зібрано з поля. Надіємось, 2021-й не підведе.

Жнива завжди були підсумком роботи селян і вимагали високого рівня організації та відповідальності. Крім турбот, пов’язаних із підготовкою жнивного інвентарю, працівникам агропідприємств потрібно захищати врожай від стихійних лих та пожеж.

Цього літа збір урожаю «Славутич» розпочне приблизно через місяць, оскільки, як говорить пан Борис, види на урожай не погані, але як дасть погода. Бог допоможе.

Борис Микитович розповів, на які показники зібраних культур планує вийти: «Останні роки у нас непогана врожайність пшениці, в загальному 70-80 центнерів з гектара. Цього року думаємо, що буде не менше».

Вартість зібраних культур формує ринок, тому важко нині спрогнозувати, яка буде ціна на ту чи іншу зернову культуру. 

– Минулого року закупівельні ціни були не тільки для мене сприятливими, а й для всіх. Особливо піднялися в ціні соняшник, пшениця, кукурудза. Я навіть ще такого не пам’ятаю, щоби за 1 тонну кукурудзи давали більшу ціну, ніж за продовольчу пшеницю. Щодо цьогорічних цін на зернові культури, то, звичайно, я хочу, щоби вона була більшою, ніж минулого року, але це вже як буде, бо її формує попит і пропозиція, тобто ринок, – каже досвідчений збаразький аграрій.

Запуск ринку землі запланований на 1 липня 2021 року. Саме з цієї дати парламент дозволив українцям купувати землю сільськогосподарського призначення до 100 гектарів, так би мовити, в одні руки. Із 1 січня 2024 року дозволяється купувати до 10 тисяч гектарів для фізичних осіб, а також на ринок вийдуть юридичні особи – лише резиденти України. Вони зможуть купити також не більше, ніж по 10 тис. гектарів кожна.

– На нас запуск ринку землі майже не вплине. Зараз немає багато людей, які би були готові продати землю. Можливо, знайдуться одиниці, яким терміново потрібно гроші, ті будуть звертатися, щоби у них купили землю. Але масового продажу землі, я вважаю, не буде, адже українські селяни – господарі, звикли працювати на землі. Всі вони знають, що таке земля. Тому для чого їм продавати її, щоби отримати якусь одноразову суму, якщо орендну плату отримають за кілька років таку ж саму, як одноразову? До того ж орендна плата щороку зростає, робиться все більша і більша, тому власникам землі я би радив добре подумати перед тим, як продавати, – підсумував Борис Довгаль.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
17 Травня
16 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше