Найсвіжіше:
• ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • Стала відома сума преміальних для збірної України за вихід на Євро-2024 • Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують • На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото)
rss

У Вишнівецькій громаді відбулося примирення представників Православної церкви України та Української православної церкви


Опубліковано: 18 Червня 2021р. о 21:02


Грамотами та подяками були нагороджені священники та віряни села Бодаки

Днями наші журналісти побували у Вишнівецькій територіальній громаді, про яку вже давно наслухані. Переконалися у  ремонтних роботах доріг, відновлених скверах та парках, дитячих садочках. Жителі Вишнівця в один голос запевняють: такі зміни – заслуга голови територіальної громади Володимира Кравця, який уже другу каденцію дбає про свій край та бере на себе відповідальність у вирішенні важливих питань.

«Православна церква України отримала Томос і визнана світовим православ’ям»

Цього року про Вишнівецьку громаду, а саме село Бодаки,  заговорили по-новому, адже тут відбулося своєрідне примирення між двома конфесіями. Близько двох років велися перемовини щодо вирішення протистояння між представниками Української православної церкви (московський патріархат) і Православної церкви України. У неділю, 13 червня, в село Бодаки завітав архієрей Православної церкви України, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, який вітав людей і провів святошну службу за мир між вірянами.

– Я щиро вдячний кожному жителю села Бодаки, які попри всі труднощі змогли дійти до спільного мирного рішення у такій непростій ситуації. Тепер у нашій церкві будуть відбуватися почергові відправи. Досягнуто порозуміння між людьми та священниками. Велика заслуга тут і активістів, старости села. Для нас дуже цінно, що ми виконали бажання людей, вони бажали молитися в храмі українською мовою, хотіли, аби не було ворожнечі та війни, гадаю, ми виконали це бажання. Настрій у всіх дуже піднесений, справді, для нас це велика подія. До нас завітав владика Нестор, це також для громади значуща подія, котра підкреслює той факт, що немає бути непорозуміння між односельцями, – сказав у вітальному слові голова Вишнівецької територіальної громади Володимир Кравець.

Володимир Васильович каже, що для нього головне, аби люди не сварилися між собою. Кілька разів були збори, на які запросили всіх бажаючих, де кожен міг висловити свою думку. Також голова громади наголошує, що голосування за почергове Богослужіння обох конфесій було відкритим.

У громаді, яка утворилася ще в 2016 році, були храми, які належали до Української православної церкви і храми Православної церкви (Київського патріархату). Коли утворилася Православна церква України, у селі Бодаки на той час існувала Православна церква московського патріархату. Зважаючи на той факт, що Українська православна церква у своєму канонічному підпорядкуванні належить країні агресора, деяка частина людей вирішила відійти у Православну церкву України.

– Православна церква України отримала Томос і визнана світовим православ’ям. Завдячуючи наполегливій праці нашого голови, усієї команди, неодноразово збиралися круглі столи, за якими були почуті обидві сторони. Також були залучені і силові структури для того, аби не відбулося протистояння на перемовинах. Було складено протокол перемовин. Голосування відбулося з дотриманням усієї процедури, кожна людина могла висловити свою думку. Село розділилося у своїх поглядах, голоси поділилися порівно. Тому було прийнято рішення дозволити почергові Богослужіння обом релігійним громадам, – розповіла заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юлія Цимбалюк.

– Зі свого боку селищна рада приклала максимум зусиль, щоби допомогти старостинському округу Бодаків. Ми допомагали фінансово, адже дорогу, яка є позаду нас, ремонтували за рахунок спонсорських коштів та коштів селищного бюджету. Наша громада дуже збільшилась, у 2016 році, коли вона утворилася, то налічувала 8 тисяч жителів, на даний час їх 17 576 осіб. Для нас важливий цей аспект, адже тут хочеться жити, і ми в майбутньому докладемо всіх зусиль, щоби сприяти всім селам нашої громади, – наголосила перша заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Оксана Янкова.

Архієпископ Нестор вручив орден голові Вишнівецької громади

Процес поділу й переходу значної частини Бодаківської громади до ПЦУ відбувся цивілізовано завдяки позиції й авторитету голови громади Володимира Кравця. Досягнуто домовленості про почергові Богослужіння у храмі.

У храмі святителя Миколая було багато людей, які молилися за українських воїнів та мир у держав

Староста села Бодаки Микола Шандарук переконує, що таке рішення є виваженим, адже поганий мир краще, ніж хороша війна.

– Я знаю кожного жителя нашого села, вмію з ними говорити, розумію з пів слова, і дуже неприємно було бачити, як через міжконфесійні непорозуміння люди конфліктують. Голова громади взяв до уваги кожну думку, кожне сказане слово, і рішення, яке на даний час вступило в силу, на мою думку, є правильним, – додав Микола Шандарук.

У храмі святителя Миколая владика Нестор провів відправу, разом з ним було багато священників Православної церкви України, парафіяни схиляли голову в молитві до Бога та дякували за сьогоднішній день і за те, що спокій оселився в селі і вони мають можливість молитися рідною мовою у рідному храмі. Після літургії було звершено обхід навколо храму з читанням Євангелія та скропленням святою водою. У проповіді владика Нестор розповів про отців першого Вселенського собору і їхнє значення в історії церкви. Настоятель храму святителя Миколая протоієрей Петро подякував Високопреосвященнішому владиці за візит і молитву. З благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія архієпископ Нестор вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня голові Вишнівецької громади Володимирові Кравцю. Благословенними архієрейськими грамотами владика Нестор нагородив парафіян, які найактивніше долучилися до утвердження Української церкви у Бодаках.

Подія, яка відбувається у нашому житті сьогодні, запам’ятається назавжди, бо ми дуже довго чекали на те, щоби молитися українською мовою. Всі дуже раді, що молимося за мир і спокій, за наших воїнів, які нас оберігають, адже саме через них ми і маємо  можливість молитися рідною мовою, – підсумувала жителька села Бодаки пані Марія.

Голова Вишнівецької територіальної громади Володимир Кравець (зліва), заступниця селищного голови Юлія Цимбалюк, перша заступниця селищного голови Оксана Янкова,  староста села Бодаки Микола Шандарук

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
4 Травня
3 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше