Найсвіжіше:
• Пенсіонер зі Львова позичив власне авто незнайомцю, та повертати власність довелося гусятинським поліцейським • Від Лановецької міськради вимагають відшкодувати 1,8 млн грн • На Бережанщині пішохід потрапив під колеса Audi A6 • Останній бій прийняв на Донеччині: підтверджено загибель воїна з Гусятинщини • На Теребовлянщині під колесами авто загинув 65-річний чоловік • У центрі Тернополя сталася масова бійка молодиків (відео) • У Тернополі син до смерті забив рідну матір • Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами
rss

На Бучаччині сільський війт за 20 тис. грн. хабара хотів віддати в користування Переволоцьке родовище


Опубліковано: 8 Березня 2021р. о 22:00

Понад три місяці водив манівцями переволоцький сільський голова підприємця Н. Події відбувалися навесні 2019-го.

Отже, у квітні вищевказаного року бізнесмен попросив сільського голову передати йому в оренду місцеве родовище (не багато – не мало, площею 7 га), оскільки планував розпочати видобувати там каміння. У відповідь сільський війт лише схвально покивав головою і пояснив, що дозвіл надають депутати сільської ради. Тому насамперед потрібно подати дві заяви: стосовно надання в оренду даної земельної ділянки та щодо видачі дозволу на користування надрами з правом видобування каміння пісковику.

8 травня 2019 р. підприємець подав ці заяви до сільської ради, що підтверджується відповідним записом у «Журналі реєстрації заяв», і час від часу звертався до сільського голови, чи вже народні обранці  Переволоцької громади розглянули його заяви. Однак сільський війт лише розводив руками, мовляв, у нас є більш невідкладні питання.

Таким чином минуло три місяці. Прекрасно розуміючи ситуацію, 20 серпня 2019 р. підприємець вчергове приїхав до Переволоки, пішов до сільського голови та прямо запитав, коли нарешті його заяви буде винесено на сесійне обговорення.  Відповідно до матеріалів кримінального провадження, саме у цей момент (вибачте за гру слів) у голові голови і виник злочинний умисел щодо одержання неправомірної вигоди (простіше кажучи, хабара) від прохача за вплив на депутатів сільської ради. Тобто, говорячи юридичною мовою, одержати неправомірну вигоду для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (депутатів) – ч.2 ст. 369-2 КК України передбачає:  штраф – від 750 до 1 тис. 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 12 тис. 750 грн. до 25 тис. 500 грн.) або від 2 до 5 років позбавлення волі.

Утім можна припустити, що сільський війт навмисно відтягував розгляд заяв, бо чекав або слушного моменту, або коли нарешті у бізнесмена урветься терпець і він сам запропонує «рішення» заради прискорення винесення позитивного рішення.  

Так і сталося. У ході розмови посадовець довірливо сказав, що перебуває у добрих стосунках із депутатами сільської ради, тому може «посприяти», аби ті проголосували за надання дозволів на подані заяви. Підприємець миттєво зрозумів, про що йдеться, і коротко запитав: «Скільки?» Голова мовчки показав цифру «20 000».

«Гривень, сподіваюся», – насмішкувато уточнив відвідувач.

Сільський голова ствердно хитнув головою.  «Незабаром буду», – кинув бізнесмен і, не подавши руки, вийшов зі службового кабінету.

За пів години він повернувся та мовчки поклав перед сільським головою пачку купюр номіналом по 500 грн. Натомість той поклав чисті аркуші паперу та сказав переписати заяви. Що було далі – зрозуміло: не встиг відвідувач покинути кабінет, а хабарник – хоча би потримати в руках свій «гонорар», як до службового приміщення забігли люди у плямистому одязі.

Допитаний у Бучацькому районному суді обвинувачений горе-голова повністю визнав свою провину та підтвердив розповідь підприємця, котрий хотів отримати дозвіл на видобування пісковику.

Врахувавши всі обставини справи, суд вирішив накласти на хабарника штраф у розмірі 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 12 тис. 750 грн. Крім того, засудженому ще доведеться сплатити майже 2 тис. 200 грн. судових витрат за проведені технічні експертизи.

Отже, не лише зганьбився, та ще й витратився.

Олекса Чиж


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,




Новини
5 Грудня
4 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше