Найсвіжіше:
• Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють • Сьогодні у деяких частинах Тернополя не буде світла • Понад дев’ять місяців вважався зниклим безвісти: стало відомо про смерть на Запоріжжі Героя з Тернопільщини • На війні загинув 52-річний військовослужбовець з Тернопільщини • 1 травня – жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині
rss

Тернопільщини з другої спроби отримала бюджет-2020


Опубліковано: 16 Січня 2020р. о 9:16


Перед прийняттям бюджету депутати підтримали звернення родин Героїв Небесної сотні до Володимира Зеленського щодо обміну “ексберкутівців”

Головні дискусії були навколо 590 мільйонів на ремонт доріг 

Останнє у 2019 році засідання сесії обласної ради стало знаковим для області, адже у передноворічну пору всі дотичні до регіонального політикуму спостерігали за тим, чи увійде Тернопільщина в 2020 рік із бюджетом. Однак не судилося. ТОДА подала проєкт кошторису бюджету-2020 ще 16 грудня. Однак депутати обговорювали цей документ на засіданні сесії обласної ради 27 грудня. Про бюджет говорили понад три години, депутати вносили десятки пропозицій, однак велика частина з них не була прийнята і врешті розійшлися ні з чим.

Пов’язано це з тим, що з моменту призначення Ігоря Сопеля головою ОДА керманичу області не вдалось порозумітися з депутатами. Адже він – нова людина в політиці, і досвіду, аби конкурувати з політиками, які на провладному кораблі борознять простори обласного політикуму вже роками, у нього немає. Також варто зауважити, що в обласній раді присутні фракції, яких можна назвати опозиційними до команди «Зе», відтак підтримки губернатору годі й шукати.

Поки депутати намагалися тягнути кожен ковдру на себе, голова обласної ради Віктор Овчарук вніс пропозицію перенести питання прийняття бюджету на січень 2020-го. Це помітно схвилювало губернатора.

– Якщо є така можливість, я завжди «за», щоби допомогти нашій області, нашим людям. Чому так? Можливо, ви розумієте, можливо – ні. Я бачу, що до мене ставлення якесь упереджене, напевне. Хоча немає від мене дій, щоб я десь себе показав неправильно, – сказав Ігор Сопель і попросив усе ж таки прийняти бюджет. Однак навіть його вмовляння не принесли результату. Справедливо буде зазначити, що це вже не вперше. І цього року наш регіон був одним на всю Україну, який у 2020-й увійшов без бюджету.

Уже 13 січня 2020 року депутатський корпус обласної ради продовжив свою роботу, однак із понад двогодинною затримкою. Головною інтригою сесії було питання прийняття бюджету-2020, адже у переліку проєктів питань порядку денного 12 сесії проєкт бюджету був відсутній. Однак внесли його з голосу під час формування порядку денного.

Крім цього, депутати підтримали звернення родин Героїв Небесної сотні до Володимира Зеленського щодо обміну «ексберкутівців». І звернулися до Верховної Ради України з пропозицією відзначити 100-ліття від дня народження Ярослави Стецько на державному рівні.
Також ухвалили рішення щодо надання народним депутатам від Тернопілля усіх рішень рад різних рівнів щодо недопустимості ринку землі та вироблення спільних позицій. І прийняли звернення до керівництва держави щодо неприпустимості ухвалення запропонованого проєкту Трудового кодексу, який найближчим часом розглядатиметься парламентом.  

До питання прийняття бюджету перейшли вже ближче до обіду. Віктор Овчарук оголосив 5-хвилинну перерву для наради голів фракцій. Цього часу депутатам бракнуло, у сесійній залі щосекунди зростала напруга, і зважаючи на те, що відбувалася онлайн-трансляція, депутати почали «кулуаритися». Така нарада затягнулася майже до 5-ї вечора.

Зважаючи на те, що бюджет не гумовий, депутати займалися тим, що перетягували кошти з однієї «незалатаної дірки» на іншу, таким чином вони забирали частину коштів з одних програм, перекидаючи їх на іншу. Найбільше дискутували з приводу використання коштів на ремонт доріг місцевого значення. Адже, згідно із субвенцією державного бюджету, на ремонт, утримання та реконструкцію доріг передбачено 590 млн. грн. На думку депутатів, розпорядником коштів мала би стати ТОР, а замовником робіт – КП «Тернопількомунінвест». Однак на такі умови не погоджувався губернатор області Ігор Сопель, адже, на його переконання, головним розпорядником мала би стати ТОДА, а замовником – Управління капітального будівництва ТОДА. Врешті-решт після тяжких перемовин було досягнуто компромісу – розпорядником коштів залишається облдержадміністрація, а замовниками робіт будуть КП «Тернопількомунінвест» та УКБ. Розподіл грошей на місцеві дороги розглядатимуть вже на наступних сесіях. 

Також примітно, що відділу взаємодії з засобами масової інформації ТОДА врізали бюджет із передбачених 500 тис. грн. до 50-ти. Відтак можна говорити про те, що висвітлювати свою діяльність ТОДА у медіа активно вже не зможе.
Після обговорень та консультацій депутати прийняли бюджет на 2020 рік.

Прогноз власних доходів обласного бюджету (без врахування трансфертів) становить 732,5 млн. гривень.
Відповідно до статей 66, 69 (1) Бюджетного кодексу України та Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік”, джерелами доходів загального фонду обласного бюджету є:
‒ податок на доходи фізичних осіб – 674 млн. гривень, ріст до очікуваних надходжень 2019 року – 14,4 відсотка;
‒ податок на прибуток підприємств – 30 млн. гривень;
‒ рентна плата за спеціальне використання природних ресурсів – 7,9 млн. гривень, ріст до очікуваних надходжень 2019 року – 7,9 відсотка;
‒ плата за надання адміністративних послуг – 19 млн. гривень, на рівні очікуваних надходжень 2019 року;
‒ частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їхніх об’єднань, що вилучається до бюджету – 222 тис. гривень;
‒ надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності — 300 тис. гривень, на 50 тис. гривень більше очікуваних надходжень 2019 року;
‒ орендна плата за водні об’єкти – 360 тис. гривень, на 85 тис. гривень більше очікуваних надходжень 2019 року;
‒ інші надходження – 725 тис. гривень, на 210 тис. гривень менше очікуваних надходжень 2019 року.
Основними доходами обласного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб (92 відсотки надходжень загального фонду), податок на прибуток підприємств (4,1 відсотка).
Спеціальний фонд обласного бюджету за доходами планується в сумі 89,2 млн. гривень, у тому числі:
‒ власні надходження бюджетних установ – 86,8 млн. гривень;
‒ екологічний податок – 2,1 млн. гривень;
‒ надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 0,1 тис. гривень;
‒ грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 0,2 тис. гривень.
Інші питання порядку денного перенесено на наступну сесію. Очільник обласної ради закрив ХІІ сесію.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
1 Травня
30 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше