Найсвіжіше:
• Відкрита зимова першість Тернопільщини стартує 28 лютого • У лікарні помер 47-річний воїн з Тернопільщини • Жорстока війна забрала життя 58-річного воїна з Борщівщини • На Донеччині загинув 43-річний воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині викрито групу шахраїв, які продали «магічні» амулети та БАДи • У Донецької області загинув воїн з Тернопільщини • Василя Малика представили у якості головного тренера ФК «Борщів» • Спочила у Бозі комендант тернопільського університету  • У Тернополі пограбували військового з Херсонщини • У Тернополі внаслідок ДТП двоє пішоходів отримали травми • На 61 місяць засудили жителя Чорткова за незаконне придбання і зберігання канабісу • На Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • У жительки Збаража шахраї видурили понад 27 тис грн • На Тернопільщині без світла залишаються 65 населених пунктів: причина • Спочив у Бозі відомий скрипаль з Тернополя • Мешканці Тернопільщини замовляли фіктивну інвалідність на Хмельниччині • На Тернопільщині з початку року від переохолодження загинули семеро людей • Права на картину Марчука: тернопільський суд призначив експертизу підписів • У Бережанах католикам передали монастир, на території якого була колонія • Апеляційний суд скасував вирок Михайлу Головку і зняв з нього обвинувачення • На Теребовлянщині можуть перейменувати ціле селища: причина • На Харківщині помер офіцер з Тернопільщини • З російського полону повернувся військовий з Тернопільщини • У Бережанах внаслідок падіння льодяної брили травмувався 8-річний хлопець • На Тернопільщині викрадали і катували людей під приводом мобілізації: шістьох військовослужбовців відправили за ґрати
rss

Що потрібно тернопільським громадам, щоби заробляти на себе, – коментар експерта


Опубліковано: 26 Квітня 2019р. о 10:00

Одне з найбільших джерел фінансування кожної громади – це кошти бізнесу, який функціонує на її території. Чим успішніше він розвивається, тим більше капіталовкладень отримує громада. Про це сказав експерт-міжнародник Руслан Кулик, який нещодавно повернувся з Польщі із найбільшого у Східній Європі Конгресу місцевого самоврядування.

На думку експерта, кожна громада має визначити, який напрямок інвестицій її цікавить.

– До прикладу, хімзавод потрібен далеко не кожній громаді. А що тоді потрібно? Щоби знайти відповідь на це запитання, кожна громада має зробити інвентаризацію своїх активів: природних, виробничих, людських ресурсів. Треба знайти щось унікальне, що може привабити інвестора, – відзначив Руслан Кулик.

Така інвентаризація, за його словами, дає можливість структурувати всі конкурентні переваги громади, створити власний інвестиційний паспорт – документ, який допоможе переконати інвестора робити бізнес саме тут.

– Наприклад, у нас в області є село Вишеньки Теребовлянського району, що входить до складу Золотниківської громади. Воно через відсутність жителів може щезнути з карти Тернопільської області. Проте, за деякими підрахунками (залежно від визначення кордонів Європи та обраної методики обрахунку), Вишеньки – один з географічних центрів Європи, як, наприклад, село Ділове на Закарпатті чи містечко Суховоля у Польщі, село Пурнушкес у Литві тощо. І для громади це хороший аргумент для розвитку туризму та залучення інвестицій, – упевнений експерт.

Також Руслан Кулик відзначив, що для якісної роботи із залучення прямих іноземних та вітчизняних інвестицій об’єднаній територіальній громаді необхідно мати декілька вільних від будь-яких забудов земельних ділянок площею 2,5 – 10 га і більше, грунт на яких ніколи не розроблявся. За словами експерта, це можуть бути поля та пустирі, що є частиною міських та приміських ландшафтів із наявною на них інженерною інфраструктурою або передбаченими можливостями для її створення.

Руслан Кулик відзначив, що успішність пошуку інвестора і його згода на пропозицію залежить і від того, наскільки відкрита місцева влада. Адже інвестор, особливо іноземний, переважно черпає інформацію про громаду з відкритих джерел. Тому, на думку експерта, сесії місцевих рад мають транслюватися в інтернеті, а бюджет повинен бути доступним на офіційному сайті громади, причому бажано з англомовною версією.

– З інвестором треба постійно спілкуватися, і краще робити це не в офісі місцевого голови, а на форумах чи навіть на підприємстві інвестора. Тобто треба побудувати місточок між громадою та інвестором, аби він зрозумів, що громада зацікавлена у його інвестиціях, – сказав Руслан Кулик.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,




Новини
6 Лютого
5 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше