Найсвіжіше:
• Скандал у Тернополі: голова ЛКК три роки підробляв документи • Суд оштрафував жінку з Тернопільщини, чий неповнолітній син пив вино і ганяв на мотоциклі • Вища футбольна ліга Тернопільщини: другий тур мовою цифр • В одному з парків Тернополя житель Київщини вчинив розбійний напад на місцевого жителя (+фото) • Тонкий матрац з кокосовою стружкою: у чому його переваги та як підібрати виріб? • Від запаленого очерету на Тернопільщині ледь не згорів житловий будинок (+фото) • Повістка вважатиметься врученою у разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, – Кабмін • Сонячні панелі на даху лікарні на Тернопільщині зекономили майже 200 тисяч гривень  • Колишнього голову Тернопільської ОДА Президент нагородив медаллю • Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів • Тернопільські енергетики та представники центру зайнятості шукали спільні точки дотику • Рік надій і сподівань: на Луганщині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Пів року вважався безвісти зниклим: на Запоріжжі загинув 20-річний нацгвардієць з Тернопільщини  • Громада на Тернопільщині зустріла загиблого на Харківщині Героя • Які авто з Німеччини невигідно приганяти? • У Тернополі на мосту зіткнулися двоє велосипедистів, один з яких потрапив до лікарні • На Тернопільщині стартувала перша футбольна ліга: статистика + фото • Обрано голову Тернопільського міськрайонного суду • Сапфірові брекети: переваги та недоліки • 28-річна туристка з Тернопільщини травмувалася при підйомі на найвищу гору Львівської області • Назавжди в наших серцях: у громаді на Тернопільщині освятили нові стели на Алеї пам’яті • На Тернопільщині з-під носа у водія автобуса викрали три тисячі гривень • «Відкриті уроки футболу»: Шумськ долучився до масштабного соціально-спортивного проєкту від УЄФА • У Дубаї збудують найбільший у світі аеропорт за $35 млрд площею як Тернопіль • На війні загинув учасник АТО та доброволець ЗСУ з Тернопільщини
rss

Зарплатний страйк: у Почаєві на Тернопільщині одночасно звільнилися всі листоноші


Опубліковано: 14 Грудня 2018р. о 10:20


Листи, пенсія та комунальні квитанції десяти тисяч людей знаходяться під загрозою

У Почаєві всі листоноші звільнилися за власним бажанням. Люди не задоволені тим, що їхня мізерна зарплата може ще зменшитися через скорочення кількості робочих днів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Дев’ять заяв, датовані одним днем, коли на пошті оголосили про зміну графіка. “Сказали, що все”, – констатує керівник Почаївського відділення зв’язку Марія Нек. Листоноша Світлана пояснила, що впаде від надмірної роботи, адже тепер її потрібно робити швидше, а взимку використовувати старий службовий велосипед забороняє техніка безпеки. Пішки ж обійти 14 вулиць на її ділянці протяжністю майже двадцять кілометрів не реально, а керівництво пропонує ще й збільшити швидкість руху. Якщо раніше за нормами їй виділяли дві хвилини на обслуговування однієї людини, то тепер і їх зменшили. Але насправді, щоби видати людині пенсію, жінка витрачає мінімум десять хвилин.

“Ось приходжу, даю розписатися, рахую гроші, пенсіонери повинні після мене перерахувати. А ще товар пропоную “, – пояснює листоноша Світлана Хомич.

Листоноші скаржаться, що з них зробили ходячі магазини.

“Ось для бабки-пенсіонера товар першої необхідності – кава! Вона купує таблетки від тиску – ми їй каву носимо. Бабка отримує пенсії півтори тисячі, то вона візьме шоколадку за 21 гривню?” – пояснюють вони. Листоноші тягнуть на собі сумки із пляшками олії і банками томатної пасти.

Молодша почаївська листоноша Юля, збираючи сумку, губиться у назві власної професії – вантажник, кур’єр, марафонець, інкасатор або продавець.

«За нормативами повинна бути сумка не більше 7-8 кілограмів”, – говорить вона. На практиці ж виходить 15-кілограмова. З нею відправляється на ділянку стоптувати своє взуття. Чоботи – це найболючіша тема листонош.

“Це нам дали чоботи, щоби ми ходили взимку. Вони слизькі. Стань у них на лід. У нас немає ні льодоходів, нічого”, – каже Оксана Гнатишин.

Про свої проблеми листоноші говорили не раз, але їх ніхто не чує.

“Нам доводять, що ми не маємо навантаження, бо у нас мало газет. Подивіться, будь ласка, коли я все розсортую, в якій порі звідси вийду. Ніч буде. Скоротили один день – раз, зарплата взагалі маленька – два. Немає ні лікарняного, ні відпустки”, – нарікають працівники.

Районне поштове керівництво дає такі пояснення, що зрозуміти їх не може, здається, ніхто.

“Кожна людина для себе визначає, якою має бути зарплата. Ось моя зарплата мене теж не влаштовує”, – каже директор Кременецького центру поштового зв’язку Петро Брик.

Як і хто буде розносити пенсії, комунальні квитанції, листи або газети десяти тисячам жителів Почаєва в кінці грудня – не відомо.

Листи, пенсія та комунальні квитанції десяти тисяч людей знаходяться під загрозою

– «Укрпошта» працювала, працює і буде працювати. Послуги ми надавали, надаємо та будемо надавати. Зокрема, у Почаївському відділенні не змінено графіка роботи, не додано ще одного вихідного дня. Навпаки, ми стараємося режим роботи відкоригувати так, щоби людям було зручно і під час обіду підійти. Дивимось, наскільки це можливо, і вивчаємо попит, коли та в який момент у людей є найбільша потреба звернутися у відділення. У цьому плані Почаївське відділення не є винятком. Ми плануємо збільшити перелік послуг, які надаватимемо клієнтам. Вдосконалюємось, різними силами впливаємо на якість надання послуги. Щодо ситуації, яка власне склалася з написанням заяв, то на сьогоднішній день листоноші не звільнені, лише заяви написали. Це виникло через брак навантаження, тому ми запропонували додатковий вихідний день.  Відповідно якщо немає навантаження, то виводити 9 людей для нас неприйнятно. Я зустрічалася з листоношами, обговорювали з ними графік роботи та режим, вникала в цифри, можливо, вони не звикли за собою кожного дня підраховувати. Ми спілкувалися за результатами показників кожного з них. Обговорили проблемні питання, які є, що, на їхню думку, необхідно від дирекції та керівництва, аби це вплинуло на покращення їхньої роботи. На сьогоднішній день працівники забезпечені спецодягом та взуттям. Заробітна  плата виплачується своєчасно.  Ми домовилися, якщо навантаження буде збільшено, то в наших силах та повноваженнях переглянути  графіки їхньої роботи в сторону збільшення, –  прокоментувала ситуацію керівник Тернопільської дирекції «Укрпошти» Любов Гринчишин.

– Це дуже погано, що так сталося і люди написали заяви на звільнення. Та в той же час вони їх написали тому, що їм зменшили заробітну плату за рахунок того, що раніше доставка була 4 рази на тиждень, а тепер, згідно з новими розрахунками, – 3. Тернопільська дирекція діяла згідно з наказами,  які надсилала генеральна дирекція «Укрпошти». Ми будемо підтримувати наших людей і виступаємо за те, щоби їм підвищували заробітну плату, а не знімали її. Таких випадків по області немає, така ситуація склалася лише в Почаєві, – сказав голова обласної профспілки працівників зв’язку Михайло Осадца.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
18 Травня
17 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше