Найсвіжіше:
• 28-річна туристка з Тернопільщини травмувалася при підйомі на найвищу гору Львівської області • Назавжди в наших серцях: у громаді на Тернопільщині освятили нові стели на Алеї пам’яті • На Тернопільщині з-під носа у водія автобуса викрали три тисячі гривень • «Відкриті уроки футболу»: Шумськ долучився до масштабного соціально-спортивного проєкту від УЄФА • У Дубаї збудують найбільший у світі аеропорт за $35 млрд площею як Тернопіль • На війні загинув учасник АТО та доброволець ЗСУ з Тернопільщини • Відремонтують по завищених у 1,5-2 рази цінах: фірма уродженця Тернопільщини програла тендер на реконструкцію реабілітаційного центру • Випускник тернопільського вишу та фронтовий хірург Михайло Бойко: американські медики, які пройшли Ірак і Сирію, у нас багато чого побачили й навчилися • У Тернополі змінюється схема руху одного з автобусних маршрутів  • Заступника голови громади на Тернопільщині відсторонено від посади на 2 місяці • Фонд найвідомішого волонтера Тернопільщини передав прикордонникам безпілотні комплекси «Мара-2П» • Завтра 52 будинки у Тернополі пів дня будуть без світла • Завтра Тернопільщина прощатиметься з 38-річним спецпризначинцем • У Тернополі на два дні повністю перекриють рух через «горбатий міст» • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відомий на Тернопільщині тренер потребує дороговартісної операції на серці • Польські документи і мільйонні статки: як живе сімʼя секретаря міськради Тернополя • Чи можливо заробити гроші в селі • Найкращий вид інвестицій – придбання нерухомості • Базові правила для криптоінвестора-початківця • Апеляційна палата підтвердила вирок колишньому голові Козівського райсуду та адвокату • Ухилянтам буде не солодко: за що можуть арештувати майно і заблокувати рахунки • Неповнолітньому жителю Бучача за збут канабісу оголосили підозру • У Тернополя виявили авто з підробними номерами вузлів та агрегатів (+фото) • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини
rss

Тернопільські ліси вирубують… місцеві!


Опубліковано: 19 Листопада 2018р. о 10:06


Жоден народ у світі не створив стільки пісень, казок, легенд і приповідок про ліс, як українці. Однак, за даними офіційної статистики, сьогодні лісистість Німеччини перевищує 30%, натомість України – вдвічі менша, а Тернопільщини й поготів – ледве перевищує 13%. Ліси вирубують та вивозять КамАЗами, КрАЗами і просто бричками, залишаючи лисими схили гір і цілі масиви. Виправдовуючись, дехто із затриманих «чорних» лісорубів скаржиться на високу ціну на газ і довгі та морозні зими. Проте аналіз судових рішень свідчить, що людей затримують не за збирання хмизу чи гілок, а саме за крадіжки цінних порід деревини. Як це сталося на Кременеччині.

Викрав сосни із заповідника «Суразька дача»

Нещодавно у Кременецькому районному суді прозвучав вирок місцевому жителю. Батька п’ятьох(!) маленьких дітей визнали винним у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно (частини 1 та 2 ст. 185 КК України).

Чоловік визнав, що декілька разів навідувався до лісового заказника загальнодержавного значення «Суразька дача». Вперше наприкінці лютого ц.р. нібито назбирати гілок. Водночас дядько не забув прихопити бензопилу і, довго не вагаючись, спиляв та порізав на колоди пару грабів, поскладав їх у сани, запряжені конем, та привіз додому.

Пару тижнів потому селянин знову зібрався до лісу і знову не заради гарних пейзажів. Цього разу натрапив, за його словами, на вже зрізані дуб і граб. Дерева також порізав на колоди та перевіз саньми. Таким чином державному підприємству “Кременецьке лісове господарство” завдав шкоди, здається, на незначну суму (понад 440 грн.), але ж дерево за рік не виросте.

Отож суд врахував, що на утриманні чоловіка — п’ятеро дітей, він щиро розкаявся і повністю відшкодував збитки, тому призначив йому лише один рік випробування та зобов’язав періодично з’являтися до органів пробації, не виїжджати за межі України та не змінювати місця проживання й роботи.

Спиляли сосни на “Туровій горі”

Інший кримінальний випадок вчинив старший майстер Почаївського лісництва ДП “Кременецьке лісове господарство” Володимир Н. Трапилося це декілька років тому, на початку березня, коли в урочищі “Турова гора” робили прохідну рубку лісу. Роботи проводились неподалік с. Лідихів, от і місцевий житель запитав керівника, чи не можна виписати пару кубів лісу. Старший майстер сказав приїхати наступного дня.

“А заяву чи інші документи мені виписувати треба?” — поцікавився селянин.

“2 тис. 600 грн. — і пять колод сосни твої”, — махнув рукою охоронець лісу.

Наступного дня вже під вечір селянин на тракторі під’їхав на місце вирубки, передав Н. обумовлену суму, завантажив колоди та попрямував додому. Проте дорогою його зупинили працівники поліції та почали вимагати товарно-транспортну накладну або інші дозвільні документи. На жаль, дядько міг лише безпорадно розвести руками та залишити свій тракторець у лісі. Наступного дня він таки написав заяву на ім’я директора ДП “Кременецьке лісове господарство” та вдруге сплатив 1 тис. 560 грн. за деревину.

Тим часом за фактом розтрата чужого майна (ч.1 ст. 191 КК України) проти старшого майстра державного підприємства відкрили кримінальне провадження. Утім ані на досудовому слідстві, ані в суді чиновник вини своєї не визнав та відмовився давати покази. Під час судових дебатів Володимир зазначив, що жодних збитків завдано не було, оскільки документи було оформлено та за деревину заплачено. Натомість працівники поліції встановили, що інформацію про відпуск лісопродукції до електронної бази було внесено вже ввечері, після того як правоохоронці затримали трактор із колодами сосни. Річ у тім, що одразу після інциденту селянин у розпачі зателефонував до старшого майстра і все розповів. Той порадив заспокоїтись і пообіцяв у всьому розібратися. А сам швиденько наказав підлеглому офіційно зареєструвати “тіньову” сосну та виготовити потрібні документи.

Тим не менше, Кременецький районний суд визнав лісного чиновника винним у розтраті майна та на 2 роки позбавив волі, однак зважив на вік і призначив покарання з випробуванням, зобов’язавши Володимира протягом року періодично з’являтися до органів пробації, не виїжджати за межі України та не змінювати місця проживання й роботи.

Олекса Чиж


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
17 Травня
16 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше