Найсвіжіше:
• Стали відомі результати стартових матчів другого кола Тернопільської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги • Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кювет, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів
rss

На переформатування медцентру для лікування і реабілітації учасників АТО Тернопільська облрада виділила півтора мільйона гривень


Опубліковано: 9 Серпня 2018р. о 15:06


Сьома сесія обласної ради припинила юридичну особу – Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій, що в селі  Яблунів Гусятинського району, шляхом перетворення в обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО. На реконструкцію та переформатування закладу обласна рада виділила півтора мільйона гривень.

Про те, що воїни, котрі повертаються із зони бойових дій, передової, потребують не лише фізичного зцілення, медичної реабілітації та лікування, а й насамперед допомоги духовної, моральної підтримки та послуг психологів і психотерапевтів, сперечатися ніхто не буде. Адже воєнні дії – це передусім важкий стрес та випробування для людини. Бійці часто приходять, так би мовити, з надломом, потребують психологічної реабілітації. Це серйозне випробування не лише для самого ветерана, а й для його родини, оточуючих. Як правило, у спеціалізованих закладах таку допомогу військовий отримувати відмовляється, а частіше такої потреби й немає, людині необхідні скоріше санаторно-курортні послуги. Відповідного закладу не лише в області, а й в Україні немає. Хоча протоколи МОЗ наголошують про важливість психологічної допомоги. А ті заклади, які сьогодні є, працюють за радянським принципом – один психолог на відділення.  Досвід успішних волонтерських проектів говорить, що потрібно мінімум чотири фахівці на групу з 10-12 чоловік. Крім того, є важливим чіткий розпорядок дня, який спрощує перехід до цивільного життя, одночасна робота із травмою фахівців різних психотерапевтичних напрямків, багаторівнева система допомоги, соціальна адаптація учасників АТО. Це все те, над чим працюватимуть фахівці новоствореного закладу – Обласного медичного центру для лікування і реабілітації учасників АТО.

З огляду на нагальну потребу обласна рада ухвалила рішення створити обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО. Тим паче, що територія колишнього Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію – це 35 гектарів паркової зони. Корпуси розміщені серед озер, дібров, навколо пахуче різнотрав’я. Місце наче створене для медитації та заспокоєння, тут, серед прекрасної природи, легко буде знайти душевну рівновагу та комфорт. Рідна земля допомагатиме та підтримуватиме, а свіже повітря  зцілюватиме. А ще відпочиваючі матимуть змогу займатися спортом та риболовлею. До слова, вже 29 липня тут відбудуться обласні спортивні змагання між учасниками АТО, військовими 44 бригади та національною поліцією.

Яблунівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій колись надавав медичні послуги хворим дітям на туберкульоз та інші легеневі патології, здійснював профілактику туберкульозу, легеневих захворювань, облаштовував відпочинок дітей, надавав освітні послуги. Проте вже декілька років поспіль наповнюваність пацієнтами (можливості санаторію – 80 ліжкомісць) у закладі була менше 30%, та й то за рахунок місцевих жителів. Санаторій повністю втратив свою кваліфікацію як обласний. Попри таке становище в Яблунівському обласному дитячому протитуберкульозному санаторії працює понад 80 осіб.

Проаналізувавши роботу протитуберкульозного санаторію (тут упродовж майже півтора року працювали численні комісії), обласна рада прийшла до висновку, що санаторій при такому низькому заповненні та фактичній втраті рівня обласного є значним тягарем для обласного бюджету. Область не може витрачати такі шалені кошти лише для того, аби люди ходили на роботу й отримували заробітну плату, не маючи завантаження. Водночас депутати відповідально поставились і до персоналу санаторію. Заклад не закрили, а перепрофілювали – надали йому нових функцій, тим самим вселили нове життя, подарували перспективи. Після того, як буде здійснено реорганізацію, необхідні ремонтні та інші роботи, тут запрацює Обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО, в якому своєчасно надаватиметься допомога людям, котрі пережили бойовий стрес.

«Сьогодні в краї здійснюється адміністративно-територіальна реформа. Одна з її найважливіших засад – попри те, що місцеві громади отримали також кошти у своє розпорядження, вони отримали значну відповідальність за їхнє використання. Необхідно навчитись керувати цими фінансовими ресурсами. Адже можна направити їх на розвиток громади – побудувати дорогу, розвинути підприємство, відремонтувати школу. А можна утримувати застарілі, нікому не потрібні об’єкти, виплачувати заробітні плати за невиконану роботу. Розвиток комунальних закладів має бути в інтересах усієї громади області. Слід турбуватися про захищеність цього процесу від суб’єктивних впливів, хаотичного руху непрофесійних людей та впливу політичних популістських заяв. У власності Тернопільської обласної ради комунальних закладів понад 170. Буде докладено всіх зусиль, щоби вони працювали якісно та з максимальним навантаженням і приносили користь Тернопільській громаді», – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше