Найсвіжіше:
• По-особливому футбольний клуб з Тернопільщини у День матері привітав матусь своїх футболістів (+фото) • Вперше на поєдинку чемпіонату Тернопільщини з футболу презентовано матчевий вимпел (+фото) • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • У Тернополі на Алеї Героїв у сміттєвому пакеті знайшли рештки людини (+фото) • На продаж виставили величезну ділянку на березі Тернопільського ставу • 15 травня не буде води на деяких тернопільських вулицях • Працівники поліції розшукують особу зловмисника, який ошукав 41-річну жительку Тернополя • У Тернополі у 19-річного хлопця виявили закладки із наркотиками • Ряди Небесного воїнства поповнив ще один житель Тернопільщини: останній бій прийняв біля Соледару • Помістила у пакет і передала хлопцеві: 11-класниця вбила свою новонароджену дитину • Кременецький «ПрофАгро» у сезоні-2024: з екс-півзахисником ФК «Тернопіль» та легендою місцевого футболу • Серце плаче від відчаю, душа болить від горя: жорстока війна забрала життя воїна з Тернополя • Майже 10 місяців воїн з Тернопільщини вважався безвісти зниклим: загинув Герой на Запоріжжі • Великоберезовицький «Сокіл» дебютує в чемпіонаті Тернопільської області: з новим тренером та молодими талантами • Відразу двох загиблих Героїв зустрічало одне з найбільших міст Тернопільщини (+фото) • ФК «Нараїв» з Бережанщини провів заявку на футбольний сезон-2024 • У тернопільських парках розпочали працювати атракціони • Стало відомо, на скільки зросла ціна на житло у Тернополі • На півдні Тернопільщини планують встановити дві сонячних електростанції • Стало відомо, на які продукти в Україні найбільше зросли ціни • Тернопільський Господарський суд ухвалив стягнути з рф понад 3,5 мільйони гривень збитків • Параду випускників у Тернополі цьогоріч не буде • Кіпріоти купують частки у двох агрофірмах бізнесмена з Тернопільщини Петра Гадза • В Кременці в Свято-Миколаївському соборі вперше проводитимуть екскурсії
rss

Збаразький аграрій Борис Довгаль: «Славутич» – соціально-відповідальне товариство»


Опубліковано: 30 Жовтня 2017р. о 10:00


Село Великі Вікнини – центральна садиба СТОВ «Славутич»  – майже за 35 кілометрів від райцентру Збаража, за 60 км від обласного центру Тернопіль. У весняну, літню, осінню пору там побачиш чимало молоді за важелями  потужних імпортних та вітчизняних тракторів, за штурвалами зернових та кормозбиральних комбайнів, кермом багатотонних вантажівок.

DSCN7273-1Щороку товариство «Славутич» закуповує сільгосптехніки на суму до 10 млн. грн.

– Її сміливо, не боячись, даємо в експлуатацію молодим юнакам, чоловікам, – каже заступник директора, головний інженер, недавній випускник Львівського національного аграрного університету Андрій Довгаль. – Цьогоріч придбали імпортний бурякозбиральний комбайн «Холмер». Повним ходом у ці осінні дні копають солодкі корені молоді механізатори Анатолій Душко та Олександр Савич. Уже дали лад урожаю цукристих більш ніж на половині засіяних площ, урожай як для наших земель великий – по 7 тонн із гектара.

Возять цукрові буряки з великовікнинських ланів на Збаразький цукровий завод-філію ТОВ «Радехів-цукор» водії Андрій Ожга, Сергій Сеник, Павло Прокопчук, Василь Чужинов.

– Копати буряки могли би раніше, але під знаком питання був запуск самої цукроварні та початок виробничого сезону. Буряківництво завжди було у центрі сівозміни, ця культура хоч фінансово затратна і вимагає дотримання усіх технологій та вчасних агрозаходів, але прибуткова, та й на оплату за паї за бажанням селян видаємо цукор, – розповів головний інженер товариства.

СТОВ «Славутич» орендує понад 2000 гектарів земель у селах Котюжини, Великі й Малі Вікнини Збаразького району та в с. Піщатинці Шумського району.

– Маємо 1300 пайовиків, яким вчасно видаємо натуральну і грошову оплату за орендований земельний пай, який складає від 0,90  до 1,04 гектара. Виробляємо на 60 мільйонів гривень сільгосппродукції. Крім обробітку полів, маємо ще тваринництво. На двох фермах, у Котюжинах та Великих Вікнинах, утримуємо понад 800 голів великої рогатої худоби, із них: 300 корів високопродуктивної червоно-польської породи, нетелі, бички тощо, – не без гордості мовив Андрій Довгаль.

Уже майже сорок років у товаристві працює головним зоотехніком Раїса Костюк. Поруч із досвідченими доярками трудиться й молодь. Добре слово варто сказати про Наталію Целенко, Ларису Казновецьку, Раїсу Сеник, доглядачів молодняка Оксану Целенко і Євгенію Шимко.

У структурі посівів СТОВ «Славутич» понад 30 відсотків земель відведено під кормові культури. На сіно сіють 50 гектарів однорічних трав, 120 га – багаторічних, з яких збирають три укоси, а 130 гектарів кукурудзи відведено на силос.

В останні роки на закупівлю німецьких комбайнів типу «KLASS», просапних та сівалок точного висіву, автомашин, оприскувачів, причіпних знарядь, кормозбиральної техніки витрачено чимало коштів товариства. Зокрема, нещодавно придбали потужний зерновоз «ДАФ», який довірили молодому водію Василю Чужинову. Давно назріла проблема із придбанням екскаватора для впорядкування польових доріг, розчищення сільських та бічних вуличних  доріг. Навесні придбали і цю конче необхідну техніку.

А ще у «Славутичі» дбають і про соціальну сферу населених пунктів, де товариство здійснює господарську діяльність. Як повідомив його керівник Борис Довгаль, на центральні вулиці завезли білий щебінь, капітально відремонтували кілометр дороги від урочища «Лісове» до села Котюжини. Відтепер рейсовий автобус туди їздить регулярно. СТОВ «Славутич» також постійно допомагає українським військовим, воїнам АТО, ветеранам національно-визвольних змагань, Другої світової війни, малозабезпеченим категоріям населення. Не забувають ні керівник господарства Борис Довгаль, ні адміністрація  сільгосптовариства про школи, дитячі садки, заклади культури та медицини, значна увага приділяється і розвитку масової фізкультури та спорту.

«Здоров’я нації – це майбутнє України, її завтрашній день», – за таким принципом живуть і працюють у товаристві відомого збаразького аграрія Бориса Довгаля.

Ярослава Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
12 Травня
11 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше