Найсвіжіше:
• На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють • Сьогодні у деяких частинах Тернополя не буде світла • Понад дев’ять місяців вважався зниклим безвісти: стало відомо про смерть на Запоріжжі Героя з Тернопільщини • На війні загинув 52-річний військовослужбовець з Тернопільщини • 1 травня – жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • Інтернет-аптеки: наскільки це безпечно і які найкращі? • Trustee Plus досяг 300 000 встановлених криптогаманців і став найдинамічніше зростаючим Web3-продуктом • Касир Тернопільського лісництва привласнив понад 80 000 гривень • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • У Тернополі з’явиться іменна вулиця всесвітньовідомого спортсмена
rss

Як боржникам не втратити субсидію


Опубліковано: 11 Липня 2017р. о 10:09


У наступному опалювальному періоді громадяни, які мають заборгованість за комунальні послуги, не можуть претендувати на субсидію. Допомогу не призначатимуть, допоки споживач не сплатить борг чи укладе угоду про його реструктуризацію.

Станом на 30 червня субсидії на житлово-комунальні послуги в області отримують 192 тис. домогосподарств. Для 180 тис. сімей проведено перепризначення на наступний період. Ще 1470 заявникам відмовлено у перепризначенні. Однією з причин є наявність боргу за комунальні послуги терміном понад два місяці. Наразі в області налічується близько 8 тис. таких осіб.

Згідно з законодавством, якщо сім’я, яка отримує субсидії, має заборгованість більше, ніж за два місяці за будь-яку з комунальних послуг, то на наступний термін субсидія автоматично не перепризначається.

Боярський– Але це не є проблемою, тому що людина має два місяці, протягом яких вона може розрахуватись за послугу, пред’явити відповідний документ органам соціального захисту і в подальшому отримати субсидію, – пояснює директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський. – Немає значення, коли саме виникла заборгованість. Якщо станом на 1 травня вона не погашена, то заявнику потрібно провести відповідні дії. Зокрема, він має два місяці з моменту отримання повідомлення про заборгованість, щоб погасити її. У такому випадку субсидія перепризначається з 1 травня.  Якщо людина пропустить цей термін (два місяці), то наступна субсидія буде призначена з місяця звернення, але лише після погашення заборгованості.

Борг може виникнути з кількох причин. Перша – він з’явився ще перед опалювальним періодом та призначенням субсидії і переходить з місяця в місяць аж по сьогоднішній день. Другий випадок – коли людина не сплатила обов’язкової плати. Третій – коли не оплатила за використані понад норму послуги. Відомо, що субсидія призначається у межах норми. Якщо людина використовувала послугу більше, ніж передбачено, то мала платити свої кошти.

– Достатньо погасити цей борг в обслуговуючій організації або укласти договір про реструктуризацію і подати довідку в органи соцзабезпечення, – каже Вадим Боярський.

Не обов’язково, щоб інформація про заборгованість надійшли абоненту до 1 травня – періоду дії субсидії. Це може бути і середина чи кінець червня. Головне, не пропустити два місяці з моменту отримання повідомлення.

Сума боргу може бути різною – від кількох гривень до кількох тисяч. І вона не впливає на процедуру призначення чи розмір допомоги. Важливим є сам факт його наявності.

Перевірити, призначено субсидію у наступному періоді чи ні, громадянин може самостійно.  Якщо у квитанції за червень допомога не нарахована, людині потрібно звернутися до обслуговуючої організації та управлінь соціального захисту для перевірки наявності боргу.

Крім того, громадян закликають активніше подавати заяви на монетизацію невикористаних субсидій. Наразі в ограни соцзахисту звернулося лише 13 тис. осіб, а це 10% від очікуваної кількості. Загалом передбачається, що монетизацію зекономлених субсидій проведуть для 135 тисяч  жителів області на суму 143 млн. грн.

Загалом обслуговуючі організації повернули до бюджету понад 514 млн. грн. невикористаних сум субсидій. Вони подали в органи соціального захисту списки отримувачів допомоги, яким має бути виплачена частина невикористаних послуг готівкою.

Громадяни повинні звернутися в органи соцзахисту за місцем проживання, написати заяву і вказати свій розрахунковий рахунок в банку або вибрати інший механізм виплати – через пошту. Особи отримають монетизовану виплату за зекономлені субсидії після 1 вересня. Максимальна сума за зекономлені 100 м3 газу і 150 кВт електроенергії становить 695 грн., підкреслив Вадим Боярський.

Кошти надходитимуть не на спецрахунки, а в якості соціальної виплати. У заяві людина повинна вказати реквізити власного рахунку. Якщо у неї його нема, вона може відкрити в банку соціальну картку. Користуючись поштовим відділенням, заявнику потрібно вказати лише свою адресу.

Наразі в області активно триває процедура перепризначення субсидії. Станом на 30 червня опрацьовано 83% справ. Найбільша кількість перепризначень у Тернополі – 43 тис., а також у Підгаєцькому та Теребовлянському районах.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
1 Травня
30 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше