Найсвіжіше:
• Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн
rss

Торф’яні котельні вперто продовжують будувати


Опубліковано: 16 Травня 2017р. о 11:00


^437D4CEE3A7BCBB6E5E3DE99BCCB7109C67ECAA2DED92AF00D^pimgpsh_fullsize_distrТема реконструкції котелень на альтернативних видах палива у Тернополі досі не сходить з уст і мешканців, і чиновників мерії. Одні кажуть, що будувати енергетичне благо не можна, інші вже фактично завершують будівельні роботи та приступають до тестування котелень.

Ба більше, одну із семи таких котелень уже навіть частково експлуатують, а керманичі міста хизуються, що завдяки новації, деякі тернополяни відтепер мають у кранах регулярно гарячу воду.

– Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратний вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять. А завдяки економії від роботи на «альтернативі», маємо змогу подавати гарячу воду поки що мешканцям Східного масиву цілодобово. Якщо ж котельні на альтернативних видах палива почнуть працювати в інших мікрорайонах міста, то вартість гарячої води значно знизиться, і це дасть нам змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті, – цитує міського голову Сергія Надала офіційний сайт міського управління ЖКГ.

Та попри такі «солодкі» перспективи з уст мера, мешканці деяких мікрорайонів досі продовжують виступати проти впровадження альтернативного блага. Люди не розуміють, чому котельні зараз будують, якщо на одній із сесій міськради Сергій Надал пообіцяв їм, що поки влада та люди не дійдуть згоди, поки усі «нюанси» не будуть обговорені, котелень облаштовувати не будуть.

– Ми віднесли позовну заяву в Тернопільський міськрайонний суд через те, що наші слідчі не бачать підстав вносити справу в реєстр досудових розслідувань, якщо ми буквально по статтях їм розповіли, хто і в чому не правий. Фактично оскаржуємо дії слідства, яке не вносить справу в ЄДР. Чекаємо на повідомлення про призначення слухання справи. Кожного вечора, лягаючи спати, бачимо один вигляд котельні, а вранці він вже інший. Як  вони ночами можуть працювати, я не знаю? Мабуть тому, що ми вдень викликаємо поліцію, вони взялися будувати уночі. Нам досі не показали дозвільних документів, згідно з якими ті люди діють (угоди і т.д.). Щось, вочевидь, приховують, – розповіла мешканка вулиці Київська Юлія Мамчак.

Між іншим, ще на початку березня ц.р. директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» і представник інвестора підтвердили свою готовність щодо проходження будь-яких екологічних експертиз у ліцензованих організаціях, запропонованих мешканцями. До того часу вони зобов’язалися не вчиняти жодних дій, пов’язаних з будівництвом котелень. На практиці ж люди отримали іншу картину. Будують вдень і вночі, подекуди навіть у вихідні.

Мешканці Київської домоглися, аби їх депутат по округу Михайло Сиротюк зареєстрував проект рішення на сесію,щоби врешті-решт призупинити будівництво.

– Заборонити проведення будівельних робіт та експлуатацію торф’яної котельні за адресою вул.Київська,3а до винесення позитивних рішень комісії з питань ЖКГ, екології, надзвичайних ситуацій енергозабезпечення та енергоефективності в Тернопільській міській раді, робочої групи з питань торф’яних котелень у Тернопільській обласній раді, а також проведення громадських слухань з цього питання,- йдеться у проекті рішення, зареєстрованому депутатом Михайлом Сиротюком.

Ми зателефонували до директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»Андрія Чумака, аби він роз’яснив ситуацію з котельнями. Адже, з одного боку, мешканці переконують, що мають всі документи, згідно з якими будувати котельні не можна, з іншого боку – торф’яне благо вже і воду цілодобово гріє.

– Ми все робимо дуже обережно. Так, були зауваження. Проводилась перевірка, згідно з якою ми мали би провести екологічну експертизу об’єкта. Але вважаємо, що, згідно з будівельним законодавством, маємо проводити екологічну експертизу, коли об’єкт повноцінно запрацює. Тобто для того, щоб отримати дозвіл на викиди, ми повинні добудувати об’єкти. Зараз по деяких котельнях цей процес відбувається, він тривалий, десь розтягнеться на 2-3 місяці. Наразі вимірювання показало, що в норми «вписуємось», – розповів Андрій Чумак.

За його словами, призупинити повністю будівництво котелень на вимогу громадськості вони не могли хоча б тому, що п’ять із семи котелень на той час уже були добудовані. Незавершеними станом на сьогодні залишаються об’єкти на вул. І.Франка та на Київській.

– Завершення будівництва – ще не означає запуск об’єктів. Далі нас чекає низка налагоджувальних та випробувальних робіт. Поки що ми говоримо про самі конструкції, аби туди не потрапляла волога, – каже пан Чумак.

Насправді, з моменту, як журналісти газети «Номер один» підняли цю тему і до нині зібралося стільки нових деталей та цікавих документів, що вони вартують уже окремого матеріалу. Зважаючи на вищесказане, фінальний акорд у цій історії пролунає не скоро…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше