Найсвіжіше:
• Матір 21-річного військового із Тернополя третій раз ховає свого сина • ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • Стала відома сума преміальних для збірної України за вихід на Євро-2024 • Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують • На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини
rss

Тернопіль погоджується вчити та лікувати селян за… гроші


Опубліковано: 6 Березня 2017р. о 13:00


medycyna_1-1024x707Послуги, які жителі навколишніх сіл отримують у Тернополі, повинні оплачуватись із бюджетів об’єднаних територіальних громад або сіл. Для цього Тернопільська міська рада пропонує укласти договір про міжбюджетний трансферт.

Платіть самі за себе?

Відповідне рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами (іншими органами місцевого самоврядування) у сфері надання послуг» ухвалили під час пленарного засідання міськради 24 лютого.

– Фінансовим управлінням було розроблено нормативи витрат на утримання послуг у бюджетних закладах міста Тернополя. Мова йде про дитячі садочки, ПТУ, спортивні школи, а також медичні установи. Ми знаємо, що значна кількість людей, які не прописані в Тернополі, лікується  в наших медзакладах. Тому була вирахувана сума, скільки міській казні обходиться надання таких послуг. Депутатами ухвалено рішення направити звернення до голів місцевих рад та поінформувати про вартість таких послуг, аби вони уклали з нами угоди про міжбюджетні трансферти. Тобто якщо їхні діти чи дорослі бажають навчатися або лікуватися в Тернополі, значить, вони за це повинні платити із власних бюджетів. Ми ж не можемо за кошти Тернополя нести соціальні видатки за людей, які проживають в інших населених пунктах та мають свої власні бюджети, – прокоментував міський голова Сергій Надал.

У мерії навіть порахували, скільки обходиться нашому бюджету один «чужий» школяр чи хворий. Відповідний лист-звернення разом з підрахунками економістів працівники муніципалітету направили у сусідні населені пункти.

Стимулюють об’єднуватись?

Хоча видатки – це, вочевидь, не єдина причина до такої фінансової блокади. Під час сесії мер також зауважив, що відповідне рішення буде ще й найкращим стимулом йти в об’єднану громаду з Тернополем.

– Тоді вони отримають додаткове фінансування і будуть мати безкоштовні садочки і школи. Чому ми за рахунок коштів платників податків Тернополя маємо утримувати «бідні» навколишні Петриків, Смиківці, Білу, – обурювався СергійНадал.

Однак об’єднання з Тернополем бодай одного навколишнього села – це ще й шанс на проведення позачергових виборів у міськраду.

Адже не секрет, що у нашого мера щось не клеїться з коаліцією, тому він готовий шукати будь-які варіанти, аби трішки підкорегувати цей не дуже ручний склад ради. Один із варіантів – це нові вибори. Офіційно до них ще кілька років, але у разі, якщо до Тернополя приєднається хоч одне село, за законом, вибори будуть неминучими. Тому цілком можна допустити, що «фінансовий зашморг» для сусідів – це своєрідний стимул до об’єднання.

Тим паче, що самостійно ближні села дану ініціативу не особливо проявляють. Зокрема, нещодавно у Гаях Шевченківських навіть провели референдум, на якому вирішили об’єднуватись із Байківцями, а не сусіднім Тернополем. Хоча й, за логікою, мали б тяжіти все ж до обласного центру.

Повертаючись до міжбюджетних трансферів, то, приміром, Байковецька об’єднана громада вже уклала такий документ з міськрадою (по медичних послугах). Та очевидно, що бюджет Байківців та, приміром, Петрикова – це як небо і земля. Якщо перші цілком можуть собі дозволити платити місту, маючи під боком німецький завод «Борднетце» з його мільйонними відрахуваннями до місцевого бюджету, то інші, швидше за все, підуть на добровільно-примусове об’єднання, аніж вивертатимуть з кишень останнє.

Хоча для тих населених пунктів, які не мають ані коштів, ні бажання об’єднуватись, надія є. Зокрема, під час обговорення на сесії депутати дійшли до висновку, що слід рекомендувати селам, які не матимуть грошей для оплати наданих послуг, звернутися до райдержадміністрацій, оскільки райони отримують субвенції з держбюджету з розрахунку на кожного жителя. Паралельно з ухваленим рішенням міський голова дав протокольне доручення фінансовому управлінню написати звернення головам РДА, щоб вони вжили заходів щодо забезпечення фінансування отриманих їхніми жителями послуг у місті.

Тетяна Колеснік

 

Освітні послуги*:

Дошкільні навчальні заклади – 1215 грн.

Позашкільні заклади – 329 грн.

ПТУ – 1690 грн.

Дитячо-юнацькі спортивні школи – 711 грн.

Школи естетичного виховання – 1151 грн.

Медичні послуги:

За ліжко-день у стаціонарі – 329 грн.

Денний стаціонар – 71,9 грн.

Перебування у пологовому будинку – 741 грн.

За відвідування лікаря поліклініки вузької спеціалізації –  43,2 грн.

Лікар первинної медико-санітарної допомоги – 35,6 грн.

Лікар стоматполіклініки – 43 грн.

*сума вказана з розрахунку на одну особу


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
4 Травня
3 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше